pitanje za ginekologa

Valtan

Postovani, pocela sam uzimati Klavocin nakon vadenja zuba. Mene zanima dali mogu usporedno s antibiotikom uzimati neke vaginalete npr Linex lady i koliko vremenski treba proc od uzimanja antibiotika?
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete paralelno s uzimanjem antibiotika koristiti i vaginalete Linex Lady.

xxxNinaxxx

Poštovani doktore,
molim Vas da mi odgovorite, što kaže iskustvo i struka, kolika je (otprilike, u postotcima) mogućnost ostvarenja trudnoće u jednom ciklusu, kod žene od 39 god. i partnera od 55 god?
Uz napomenu da su oboje zdravi, te imaju odnose bez zaštite.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, računa se da u otprilike 25% odnosa (u vrijeme plodnih dana) dođe do trudnoće.

sanidica

Postovani, javljala sam se prije zbog problema, naime u 32.tjednu sam imala kontrakcije, grlic otvoren na 2 prsta ,bila hispitalizovana do 34.tjedna i onda pustena kuci da mirujem uz terapiju. Bila sam jucer na pregledu i bolnici, rekli su mi da je i dalje grlic na 2 prsta, da prestanem da pijem tablete protiv kontrakcija i da cekam posto sutra ulazim u 38.tjedan pa se sada mogu i kretati i rekli su da je sada sv bezbedno i da se javim i bolnici kad dobijem bolove,a ako se nista en promijeni tek na dan termina. Mene interesuje smijem li zakazati depilaciju voskom ? Htela sam srediti intimni deo i noge za porodjaj ali sam zaboravila da pitam da li mogu to uraditi ? Hvala unaprijed i izvinjavam se sto sam ovako morala opusati svoje stanje zbog tog mozda nebitnog pitanja, ali sam u konstantnom strahu ooslije svih desavanja pa bolje da pitam. Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno možete uraditi depilaciju voskom.

Ichbin

Postovani na abdominalnom uzv (bubrezi) doktor je rekao da imam zavaljeni matericu. Te da su mi zbog toga menstruacije bolne i dugo traju i da je teze ostati u drugom stanju. Dok nisam pila ohk bile su bolne menstruacije vise nisu. Ali mi je po obilnosti i trajanju menstruacija ista. Prvo sam pila yasmin sada adexu. Niti jedan ginekolog mi nikada nista nije rekao o tome niti je spominjao zavaljenu matericu. Sto je to i sta predstavlja za mene?

Ichbin

Nadovezujem se na prethodno pitanje. Zadnji uzv ide ovako: uterus u AFV 75×51×42 mm. Lungene (nisam sigurna sto tacno pise) eho strukture. Enedomet=3 mm. Lo=17×21 mm uredne eho strukture.
Do= 17×22 mm uredne eho strukture.
Daglas slobodan.

Ichbin

Postovani. Oprostite mi na puno pitanja. Ali imam problem. Obicno menstruaciju dobijem 4 dan pauze. Danas mj je prvi dan pauze i pocela sam krvariti. Naime, zbog stresa zadnjih dana zaboravila sam popiti 15 tabletu i popila sam je iducu dan zajedno sa 16. Dakle 2 istovremeno. Opet sam zaboravila popiti 19 tabletu koju nisam nadoknadila. Te sam samo nastavila iduci dan po jednu. Danas mi je trebao biti 2 dan pauze ali zbog te jedne propustene je prvi dan. Krvarenje je sada oskudno. Je li ovo prava menstruacija i postoji li mogucnost trudnoce? Odnose sam imala ali bez ejakulacije. Jako sam zabrinuta s obzirom da uvijek dobijem 4 dan pauze.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uzv nalaz je uredan. Izraz 'zavaljena maternica' se vjerojatno odnosi na maternicu u položaju retroverzije, tj. tijelo maternice je nagnuto prema straga (kralježnici). To je fiziološka varijacija koja se nalazi se u oko 30% žena. Takav položaj nema nikakvog utjecaja na ostvarivanje trudnoće.