Pitanje za ginekologa

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Luciley, stres ima veliki utjecaj na mesntruacijski ciklus.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Marinela, uradite analizu hormona. Bolnost grudi može biti povezana s višim vrijednostima prolaktina - hormona koji djeluje na žlijezdano tkivo dojke.

Marinela123

Zahvaljujem na odgovoru.

Lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

sanidica

Postobani doktore, doktor mi je dao 7 dana bolovanja jer imam mucnine i nisko gvozdje,u drugim stanju sam. Danas sam proverila krv posto imam terapiju za gvozdje sada mi je 14 hematokrit 35.5 a normalno od 37. I ono sto me plasi s obzirom na moje stanje je TSH ultra sensitive 4.94 a normalno do 3.50 . Da li to moze uticati na moju trudnocu i bebu u losem smislu ? Hvala unaprijed. Kod ginekologa imam zakazano 28.02. Pa me zanima vase misljenje da bi mi bilo lakse jer se brinem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, željezo i hematokrit nisu zabrinjavajući, uz terapiju će se vrijednosti popraviti. TSH je nešto viši za trudnoću i vjerojatno će biti potrebna terapija, ali to ne može loše utjecati na trudnoću. Uz odgovarajuću terapiju sve će biti u redu..

Antonija185

Poštovani doktore, pri kraju sam sa trudnoćom sad 39 tjedana po menstruaciji ali gledaju na trudnoću za tjedan manju zbog kasnije ovulaacije.inače,udebljala sam se baš dosta jedno 20kg ali sam jako mršava krenula u trudnoću pa to ne djeluje toliko puno. Osjećam da polako počinjem oticati tokom dana konkretno stopala i šake. I jučer sam primjetila pod rukođ da mi je madež na dnu leđa kojeg inače imam i nije velik,kao da je natekao, kao da se pod rukom povećao.i da stvar bude još gora večeras sam primjetila istu stvar sa madežom na obrazu, znači on izgleda isto ali kao da je nabubrio dosta iznad razine na kojoj je do sad bio. Da li je moguće da je to povezano sa trudnoćom ili? Unaprijed hvala.

Antonija185

I imam još jedno pitanje, naime osjećam kontrakcije već 7-8 tjedana, mnogo puta u danu, stiskanje trbuha koji se izobliči i traje 10-ak sekundi pa prestane bez boli.bila sam u bolnici dva tjedna zbog tog na tokolizi itd, međutim kako me nisu otvarale te kontrakcije puštena sam kući uz mirovanje.i tako eto dogurala do samog kraja.mene sad zanima da li te kontrakcije mogu ikako utjecat na dijete,u lošem smislu? S obzirom na to da ih je zbilja mnogo u danu i da to traje već dugo. Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Vi ste u terminu i kontrakcije su normalna pojava koja ne mogu naškoditi djetetu. Kada nastupe pravi trudovi ili počne curiti plodova voda javite se u rađaonicu. Što se tiče oticanja stopala i šaka, te madeža, stanje će se normalizirati nakon poroda.

Lala1998

Pozdrav, imala sam nezasticeni odnos 11.2., a menstruacija mi je trebala biti danas, no nije dosla.. da li se radi o trudnoci? I sto znaci roskasti iscjedak koji sam imala prije sat,dva? Hvala

Lala1998

Ii jos da nadodam, jutros sam imala jako smedi iscjedak.. sad ne znam jel to tako treba bit pa cu danas imat normalno krvarenje.

sanidica

Postovani hvala Vam.na odgovoru. Bila sam kod dr opste prakse posto kod ginekologa tek imam krajem meseca termin. Dr mi je dao tablete za TSH 25mg thyroksin da pijem mesec dana i da se dalje posavetujem sa ginekologom. Ja sam jutros uzela prvu tabletu pola sata prije jela,medjutim sad sam zabrinuta,da li je pogresno da li sam ipak trebala sacekati da se posavetujem sa ginekologom ? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Lala1998, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da se najvjerojatnije ne radi o trudnoći.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sanidica, slobodno uzimajte propisanu terapiju. Obzirom na nalaz TSH ona je odgovarajuća. Biti će prekontrolitrati hormone štitnjače za otprilike mjesec dana.

Marinela123

Poštovani,

Koliko je uputno u prvom trimestru koristiti lokalnu anesteziju zbog uklanjanja madeža?

Sljedeći tjedan bih trebala ici na zahvat, no sad sam saznala da sam trudna (14 dana po mojoj procjeni), pa sam u nedoumici da odgodim.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, lokalna injekcija anestetika neće imati štetnih učinaka na trudnoću, iako je bolje tijekom trudnoće izbjegavati bilo kakve medicinske zahvate.