Plodni i neplodni dani?

korisnik88

Hvala Vam na odgovoru. MOžete li mi reći koje su to metode za izracunavanje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morat ćete pročitati prijašnje posteve koji govore o tome. Prevrtite malo. Knauss, Ogino i sl. autori.

korisnik88

Još jednom hvala happy Provjerila sam, otprilike od 10og dana ciklusa su plodni dani. Ovulacija bi trebala biti u subotu . Jos jednom hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Brineqt123

Postovani, moram li onda promijeniti izracun prema tom zadnjem vjerojatnom datumu kad gledam kalendare poput plivinog i na zdravo budi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam zaista kakvi su tamo kalendari na osnovu kojeg autora su izrađeni. Ja se povodim za Knauss i Ogino metodom.
Prevrtite prijašnje postove koji točno opisuju kako se isti računaju.

kate7

Postovani molim vas objasnite mi koji dani su sigurno neplodni.Posto plodne dane variraju u zavisnost ciklusa ali ove neplodne valjda su sigurnije.Dali je to nekoliko dana pre i posle menstruacije? I dali su ti dani 100% sigurni da nece doci do trudnoce

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djevojko o metodama izračuna morate prevrtite postove od ranije koji opsežno govore o tome.
Nemam namjeru na svakoj stranici se ponavljati. LP.

Kardum

Poštovani, nakon koliko dana od prestanka menstrualnog krvarenja najranije mogu započeti plodni dani, i koliko dana maksimalno mogu trajati plodni dani? Pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod regularnog ciklusa u trajanju od 28 dana ovulacija se dešava 14. dan. Pošto spermiji žive do tri dana plodni se dani računaju od 11. do 17. dana ciklusa računajući od prvog dana menstruacije.

Kardum

Ja se izvinjavam, ja to znam izuzetno dobro, ali jednom prilikom ste mi napisali da i kod najredovitijih menstrualnih ciklusa mogu da se dese određene varijacije. Stoga, mene zanima da li bih ja mogao saznati ikako koji je to najraniji i najkasniji mogući plodni dan bez ikakvih varijacija? Recimo da ciklus traje tih 27 dana kao što ste naveli. Pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Ne može se unaprijed znati kada će u određenom ciklusu doći do ovulacije. Ako do ovulacije dođe npr 20. dan, onda su plodni dani od 17. do 23., a ciklus če trajati 34 dana. To se može znati tek retrogradno.

Ela96

Poštovani doktore,
koristim pilule Drospifem, vec skoro 2 godine, nikada nisam propustila niti jednu, uvijek uzimam u isto vrijeme uredno, mjesecnica mi je uredna te svaki mjesec dode na 3. placebo tableti. Mjesecnica mi nikada nije kasnila, decko i ja prakticiramo nezasticeni odnos no nikada nije bilo ejakulacije u rodnicu. Imala sam odnos 17. lipnja u vrijeme plodnih dana, sada tjedan dana nakon, primjetila sam kako mi se trbuh malo povecao, kao napuhnuo, no ne jedem puno, vec stvarno malo jer su velike vrucine i nemam apetita inace kad su velike vrucine, oduvijek mi je to tako. Osim toga, imala sam blage grceve u trbuhu sto prije nisam imala, ali grcevi su uglavnom bili znak za odlazak na wc, nakon toga bi prestali. Da li to moze biti znak trudnoce, posto ne razumijem zasto mi se trbuh dosta napuhnuo (stomak) iako stvarno jako malo jedem. Oprostite na nezgodnom pitanju, samo sam malo zbunjena mogu li to biti jako rani znakovi trudnoce nakon tjedan dana od odnosa u plodnim danima (da napomenem, prije smo takoder imali odnose u plodnim danima i pila sam iste pilule i sve je bilo i redu, mjesecnica je uredno dosla i nikada nije bilo, kao ni sada, ejakulacije u rodnicu). Unaprijed Vam zahvaljujem na odogovoru i srdacan pozdrav! happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da pijete oralne kontraceptive Vi nemate ovulacije, a time niti plodne dane. Dakle, ne postoji mogućnost trudnoće.

Ela96

Poštovani doktore,
razumijem, 0uno Vam hvala na informacijama!
Srdačan pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.