TORCH tumačenje nalaza

Dejan Šakoronja, dr. med.

Luca ne brinite nalaz je uredan. Ne radi se o aktivnoj infekciji s ničim od testiranog. Samo pokazuje da ste u životu došli u dodir ili preboljeli nešto od navedenog.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Gestacija sve je negativno, ne brinite.

Marija**

Poštovani, zbog iznimne gužve na poslu ne stignem do ginekologice. Nalaz torcha čini mi se uredan ali me zbunjuje da nije testirana rubella igM. Molim Vas za pomoć pri interpretaciji.
Toxoplasma igm neg
Toxoplasma igg neg
Cmv igm neg
Cmv igg neg
Hsv 1 igg neg
Hsv 2 igg neg
Rubella igg pozitivno 37 IU\ml (metoda EIA, ref.vrj. poz više od 11, neg manje od 9).

znaci li to uredan nalaz uz davno preboljelu rubellu i kolika je opasnost od zaraze cmv virusom ako radim s 3 godišnjom djecom koja su oglušila uslijed interuterine infekcije CMV om.
Velika hvala na odgovoru i srdačan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cijepljeni ste od rubele. Zato se nije radilo. Nalaz je uredan.

Zbunjeni56

Poštovani, molila bih Vas da mi pojasnite jedan nalaz, jer ne mogu do ponedjeljka do svog ginekologa. Nalaz mikrobiološke pretrage mi je sljedeći: Toxoplasma gondii IgM negativan
Toxoplasma gondii IgG pozitivan 110IU/ml.

Trudna sam 11 tjedana i zanima me da li i kako ta pozitivna vrijednost moze utjecati na plod?

Unaprijed hvala na odgovoru!.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je znak da ste u životu bili inficirani toksoplazmom , a sada nemate aktivnu bolest.

nikitas

Postovani uradila sam nalaz torcha ciji su rezultati sljedeci:

TOXOPLASMA GONDII
IgM............................... Negativan
IgG............................... Negativan

CYTOMEGALO VIRUS
IgM............................... Negativan
IgG................................ Pozitivan 55UA/ml (Ref.vr.>=6 UA/ml)

RUBEOLA VIRUS
IgM............................... Negativan
IgG............................... Pozitivan 151UA/ml (Ref.vr.>=15 UA/ml)

HERPES SIMPLEX VIRUS TIP 1 i 2
IgM............................... Negativan
IgG................................Pozitivan 1:33194 IU/ml (Ref.vr.1:231)

Da li se iz gore navedenog moze vidjeti ima li opasnosti za narednu trudnoću?

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema prepreke za iduću trudnoću. Nazali su vam uredni.

dydylea

Postovanje, mozete li mi samio reci da li su ovi nalazi u redu... IGM IGG
ANTI TOXOPLASMA GONDII ANTITELA ELISA / ELFA NEGATIVAN NEGATIVAN
ANTI RUBELLA VIRUS ANTITELA ELISA / ELFA NEGATIVAN POZITIVAN
ANTI CYTOMEGALOVIRUS ANTITELA ELISA / ELFA NEGATIVAN POZITIVAN
ANTI HERPES SIMPLEX VIRUS TIP 1 ANTITELA ELISA NEGATIVAN POZITIVAN
ANTI HERPES SIMPLEX VIRUS TIP 2 ANTITELA ELISA NEGATIVAN POZITIVAN

hVALA UNAPRED!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Što da vam komentiram? nemate akutnu bolest ni jednu od testiranih, ali da ste preboljeli, cijepljeni, ili bili u kontaktu u slčaju ovih bolesti, jeste.

dzenica

Poštovani,

u 16. tjednu trudnoće sam, molim vas da mi protumačite sljedeće rezultate:
CMV IgG 10952 Pozitivan (ref vrijednost Pozitivan titar >1:231)
IgM Negativan
HSV 1/2 IgG 18664 Pozitivan (ref vrijednost Pozitivan titar >1:231)
IgM Negativan
Jako sam uplašena.

Pozdrav,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan negativan nalaz. To što je iGG pozitivan znači da ste tijekom života došli u doticaj s navedenim virusima. Dakle ne radi se o akutnoj infekciji.

kittygalore

Molim za pomoc
Zbog uvecanih bubrega i mokracnih kanala bebe na expertnom uz poslata sam na torch test.
Rezultati za rubeolu i igm i igg su pozitivni, igm 1.25 igg 56
Nisam nikad imala male boginje.
U ponedeljak vadim ponovo krv.
Da li su ovi rezultati jako losi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rubeola nisu boginje. Treba vidjeti da li će doći do višestrukog porasta titra a onda donositi zaključke.

kittygalore

Rubeola igm igg pozitivna
Igm1.25
Igg 56
Nisam imala male boginje
26 nedelja,bebi uvecani bubrezi i mokracni kanali
Ponavljam test u ponedeljak.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

milla12

Dobar dan molim vas da mi kazete da li je sve uredu sa nalazom?test za cmv je radjen u 28 nedelji trudnoce igg_18,4 Igm_negativan

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan nalaz. Nema friške infekcije.

montypy

Poštovani dr. Škrobonja,
molim Vas za pojašnjenje nalaza imuno enzimnog testa
HSV1 IgM ekvivokalan IgG negativan
HSV2 IgM negativan IgG 18 U pozitivan/Ref:0-11,5U
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Preboljeli ste ili ste došli u doticaj s nekim tko ima genitalni herpes tipa 2. Sada nemate akutnu upalu.