trombofilija

Nikyrich

Poštovani evo gotovi svi nalazi na trombofiliju pa bih vas molila da pogledate i dal sam kandidat za heparin u sljedećoj trudnoći??
Faktor v leiden normalan tip
Faktor ll protrombin normalan tip
MTGFR normalan tip
Pai-1 4g/5g homozigot 5g
Antitrombin-aktivnost 107.4
Lupus antikoagulant negativan
Protein c aktivnost 132.8
Protein s aktivnost 82.6
Beta 2 gpi 2.
Aci lgG 12.
Aci lgm 16.. lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste kandidat za heparin.

Andrea1204

Poštovani evo gotovi svi nalazi na trombofiliju pa bih vas molila da pogledate i dal sam kandidat za heparin? Naime sada sam trudna 5 tjedana, a nalazi su mi tek stigli..
Faktor V Leiden (R506Q) Heterozigot
Faktor II protrobin (G20210A) Normalan tip
MTHFR (C677T) Heterozigot
PAI-1 (4G/5G) Homozigot 4G
Protein C- Global 0,65
APCR 1,1
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste.

natasaj.

Postovani , saljem Vam nalaz ispitanih trombofilija, interesuje me da li neophodno primati heparin , ustanovljena mi je trudnoca posle FET-a, cekam prvi UZ.
-
4G/5G Genotip koji dovodi do umereno povecane ekspresije PAI gena , odnosno blago povecanih nivoa plazminogen aktivato inhibitora -1.
-MTHFR, koagulacioni faktor II i koagulac.faktor V su bez mutacija.

HVALA

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da nije nužno.

kdk

Poštovani doktore! Možete li mi protumačiti slijedeće nalaze:
MOLEKULARNA ANALIZA GENA ZA TROMBOFILIJU
1.Umnažanjem dijela gena koag.faktora V,pomoću PCR,uz specifične probe za normalni i mutirani tip gena (FVQ506),utvrđen HETEROZIGOTNI TIP GENA ZA FAKTOR V
2.Umnažanjem dijela gena koag.faktora II,pomoću PCR,uz specifične probe za normalni i mutirani tip gena (G20210A),utvrđen NORMALNI TIP GENA ZA FAKTOR II
3.Umnažanjem gena za metilen-tetrahidro folat reduktazu (MTHFR),uz specifične probe za C677T),utvrđen HETEROZIGOTNI TIP GENA (CT)
4.Umnažanjem promotorskog dijela gena za plazminogen aktivator inhibitor (PAI-1),uz specifične probe,utvrđen DELECIJSKI GENOTIP (4G-4G)
5.Umnažanjem dijela gena za angiotenzin konvertirajući enzim(ACE),uz specifične probe,utvrđen je INSERCIJSKO-DELECIJSKI GENOTIP (ID)
Ovo je jedna od pretraga koje sam napravila zbog 2 pobačaja u zadnjih 5 god-između imam jednu zdravu curicu. Ostale pretrage su ok osim prisutne ureaplasme.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema ovom niste kandidat za heparinsku profilaksu.

Gita1

Postovani!
Nakon 2 rana spontana radjena mi je prekoncepcijska obrada gdje je ustanovljena trombofilija.nalazi su slijedeciomgGTT uredan,CB sterilni,PAPA uredan,LAC negativan,ACL IGG blago poviseni.Testovi trombofilije:F2 i F5 nije dokazana tockasta mutacija,MTHFR homozigot za cc genotip.nakon sto je ustanovljena trudnoca pocela sam uzimati fraxiparine 0.4 cijelu trudnocu i 40 dana nakon poroda.sve je proslo u redu.sada se spremam na novu trudnocu.doktor koji mi je vodio proslu trudnocu kaze da cemo pocetkom iduce trudnoce napraviti ACA,LAC i D.dimere pa onda odluciti o terapiji.zanima me vase misljenje o tome!Dali bi trebala odmah na heparin cim se ustanovi trudnoca ili je moguce da nalazi budu ok pa mi heparin ni ne treba?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite preporučene pretrage no mislim da bi bila nužna i u idućoj trudnoći heparinska profilaksa.

Gita1

Postovani!
Hvala vam puno na odgovoru!
Jos me zanima dali je moguce da LAC,ACA i D.dimeri,koje moram raditi kad ostanem trudna,budu dobri?brine me sve to,jer kako bi to bilo moguce ako mi je ustanovljena hereditarna trombofilija?jednom ustanovljena trombofilija ne moze nestati!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da nalazi budu uredni.

Gita1

Doktore hvala Vam puno na odgovoru!
Ugodan dan

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Dragić

Poštovani, radila sam faktore koagulacije i svi su u referentnim vrijednostima, osim faktora XI koji je 44 L, a ref. vrijednosti su od 70-120, možete li mi pojasniti šta to znači? Takođe imam PAI 4G/4G homozigot i MTHFR hetereozigotna mutacija. Planiram trudnoću. Unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pustite faktore koagulacije. U idučoj trudnoći nakon UZV dokazivanja vijabilnosti ploda bit ćete na niskomolekularnom heparinu.

Boky

Poštovani
Imala sam 2 spontana pobačaja te imam sljedeći nalaz trombofilije:
HETEROZIGOTNI tip gena za faktor V
HETEROZIGOTNI tip gena za faktor II
NORMALNI tip gena ( CC )
INSERCIJSKI genotip ( 5G/5G )
INSERCIJSKI genotip ( II ).

Zanima me da li mi je nalaz uredan ili bi pri sljedećoj trudnoći ipak trebala terapiju heparinom?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema ovome ne treba. No nužno je napraviti i drugu obradu ACA, LAC, protrombin itd.

Boky

Postovani odraila am nalaze LAC, ACA, Anti beta 2 glikoprotein.

Lupus antikoagulant : 0.94
Anti-Cardiolipin IgG : 2,1
Anti-Cardiolipin IgM : 1,2
Anti-b-2-Glycoprotein I IgG : 6,2
Anti-b-2-Glycoprotein I IgM : 1,5

Ovo su rezltati nalaza sada me zanma vase mišljenje. HVALA !!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nažalost ne znam vrijednosti normale napamet. Svakako bi sa svim nalazima bilo dobro konzultirati hematologa.