Ginekologija i opstetricija

Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 10597 | Broj poruka: 75353

anonymous

Ivo Balenović, dr. med.

Dom zdravlja KZŽ
Krapina, Mirka Crkvenca 1

trudnoca u neplodnim danima

Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

Ivo Balenović, dr. med.

30.05.2019. 09:25

Poštovana, kod urednog 28 dnevnog ciklusa, ovulacija nastupa 14. dana od 1. dana menstruacije. Plodni se dani računaju od tri dana prije do tri poslije ovulacije, tako da postoji mogućnost trudnoće.

Uplašena98

14.11.2019. 14:20

Dobar dan, poslednju menstruaciju imala sam 22.5., decko i ja smo imali zasticeni odnos 30.5., nije ejakulirao u mene nego van, ali mi kasni vec 5 meseci, doktor mi je dao da pijem lekove za pokretanje mentruacije ali jos uvek nisam dobila, zanima me da li postoji mogućnost da je rec o trudnoci?

Ivo Balenović, dr. med.

15.11.2019. 11:40

Poštovana, obzirom na toliko kašnjenje menstruacije javite se na pregled Vašem ginekologu. Prema onome što ste naveli vjerojatno nije u pitanju trudnoća, no to treba isključiti. Savjetujem da uradite kompletnu hormonsku obradu.

Nemanime7

07.12.2019. 19:35

Postovani, spolni odnos sam imala dan nakon zavrsetka mjesecnice. Inace su mi ciklusi dugi 29-+2. Uglavnom ukasni ako ima promijena rijetko urani. Odnos nije bio zasticen ali je decko svrsio van mene. Prema kom nekom proracunu to su bili neplodni dani. Menstruacija mi kasni sad vec 5 dana ali pod stresom sam vec 2 -2ipo tjedan kad sam postala opterecena razmisljanjem o toj mogucoj trudnoci. Grudi su uzasno bolne i ledja na donjem dijeli. U trbuhu osjetim poneke grceve ali nista znatno. Iscjedak mi je promjenjiv cas gust (kakav mi je inace ored mjesecnicu) cas malo rjedji sto me dodatno plasi. Koje je vase misljenje ? Je li moguca trudnoca? Od odtalih simptoma neman nista na wc idem normalno nikakve mirise jace ne osjecam niti imam mucnine. Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

07.12.2019. 22:30

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Mogućnost trudnoće je samo teorija. Ukoliko se želite uvjeriti uradite test.

pgabri

06.01.2020. 10:50

Poštovani,

imala sam nezasticene odnose u navodnim neplodnim danima. S obzirom da mi je neredovna menstruacija, a ciklus od 25-31 dan, pratim ju preko aplikacije za menstruaciju. Prema njenom računanju, trebala bih dobiti menstruaciju za šest dana, a od prosle bi to odgovaralo nekih 28 dana ciklusa. Ako je doslo do ejakulacije u mene, postoji li mogucnost trudnoce? Zadnji dan kad je navodila da je srednja mogucnost trudnoce bilo je 1.1, a znaci navodna sljedeca mjesecnica bi trebala biti 11.1, pisu neplodni dani, ali me zeza njena neredovitost

Ivo Balenović, dr. med.

06.01.2020. 14:20

Poštovana, budući da imate neredovite cikluse, plodni dani se ne mogu izračunati sa sigurnošću. Kod Vas ovulacija nastupa između 11. i 17. dana, ovisno o ciklusu. Životni vijek jajne stanice nakon ovulacije je oko 24 sata, a životni vijek spermatozoida do 5 dana.