Trudnoca u neplodnim danima?!

lemi1995

Ovako, cura i ja smo imali nezasticen odnos 14.08. a ona je zadnji put dobila menstruaciju 09.08. Zadnji ciklus je trajao 31 dan a predzadnji 28 dana. Kolike su sanse da zatrudni i da li je moguce uopste posto sam procitao da nije moguce mada me opet brine? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom radi se o neplodnim danima. Stoga ne brinite.

lemi1995

U redu, nadam se da ste u pravu, i samo da pitam jos ako dobije menstruaciju tamo oko 9. sledeceg mjeseca da li je to stopostotna sigurnost da nije trudna i kojeg datuma moze napraviti test trudnoce putem urina?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test na trudnoću u vrijeme očekivane menstruacije.

Nesigurna12345

Pozdrav
Zadnje menstruacije sam imala 25.4., 19.6., 22.7. Spolni odnos sam imala 16.8. prekinuti snosaj, al mislim da je malo svrsio u mene. Menstruaciju jos nisam dobila. Ja mislim da su tada bili neplodni dani. Jesu li stvarno bili neplodni i kolika je mogucnost da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ciklusi su kod vas nepravilni i svakako da se ne mogu izračunati plodni i neplodni dani jer su oscilacije prevelike.
Šansa dakle postoji za trudnoćom. Napravite test-.

silvanova

Postovani,

momak i ja smo nocas imali prvo zasticen odnos nakon cega je on pobrisao maramicom spolovilo. Drugi put (otprilike pola sata nakon) smo malo u predigri bili bez zastite al nije bilo penetracije vec smo onda stavili zastitu. Otprilike 4 sata kasnije usao je u mene dvaput samo, ali bez zastite nakon cega smo nastavili sa zastitom. Postoji li mogucnost zaceca? Inace mi je menstralni ciklus prosjecno 28 dana (bez nekih vecih odstupanja) prema aplikaciji je niska mogucnost trudnoce, 8 dana prije menstruacije? Zadnja mi je menstruacija zavrsila 14.7. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru i vremenu.

Lijep pozdrav

silvanova

Postovani,

zaboravila sam napomenuti da u drugom odnosu nije bilo potpune penetracije i nakon drugog odnosa takodjer je obrisano spolovilo maramicom papirnatom. I jos samo podatak, aplikacija tvrdi da je danas (nocas) 21. dan ciklusa. Unaprijed zahvaljujem. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnće samo zato jer su neplodni dani.

Zabrinuta1@2

Dobar dan...

Zadnje menstruacije sam imala 24.5,21.6,27.7(ovdje mi je kasnila zbog stresa, problema u obitelji i promjene klime), 24.8.. Iducu bi trebala dobiti 23.9. Sve menstruacije su mi uredne, traju 6 dana, drugi i treci dan jake i bolne, a sve ostalo normalno. U subotu tj 3.9 sam imala nezasticeni spolni odnos sa deckom, nije svrsio u mene, ali ja sumnjam da je mozda malo pobjeglo iako nisam sigurna, on tvrdi da nije...
Ako i je, postoji li mogucnost trudnoce jer po mojim procjenama to su bili neplodni dani?!
Hvala unaprijed!!!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dani su bili plodni. Ako je dio ejakulata završio u rodnici šansa za trudnoćom svakako postoji.

Zabrinuta1@2

Zahvaljujem na Vasem odgovoru, samo me zanima koliko dana nakon spolnog odnosa mogu koristiti test na trudnocu, a da bude ispravan?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon 15 dana.

Vegy20

Postovani, cura i ja smo imali odnos danas 20.7. Menstruaciju ima trenutno s pocetkom 17.7. Proslu menstruaciju je imala 16.6., a 20.6. je popila ellaOne tabletu te stoga nije sigurna kada su joj plodni dani zbog poremecenog ciklusa od par dana. Nisam ejakulirao u nju, ali je nezasticeni odnos trajao 10-ak minuta. Postoji li mogucnost trudnoce? Napominjem da joj je tada bio 4. dan menstruacije, a ciklus je najcesce 30 dana. Postoji li potreba za tabletom ili testom? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, nema potrebe za tabletom, 4. dan ciklusa je sigurno neplodni.

Nemanime7

Postovani da li je moguca trudnoca ako mi je posljednja menstruacija bila do 10.8.2017. S pocetkom 5.8.2017.,ja i decko nismo imali imali spolni odnos al me je zadovoljavao prstima i ja njega rukama 14.8 ali me zanima da li je moguca trudnoca ako mu je nesto ostalo po prstima a po svemu sudeci mni su bili neplodni dani ciklus mi traje od 26-31 dan ovisi. Ocekujem vas odgovor ubrzoo hvalaa happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom trudnoća nije moguća.

lukazmaj123

Postovani,
Devojka ima redovnu menstruaciju svakog 28-29 dana,poslednju je imala 17.09.2017,odnos smo imali 07.10.2017 oko ponoci,nisam ejakulirao u nju vec vani,ali plasim se da nije nesto ostalo na gacicama ili tako nesto,mislim da su plodni dani prosli jer koliko znam do 4.10.2017 su bili,ispravite me ako gresim i da li je potrebno uzimati tabletu za dan posle?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana i nije potrebna nikakva dodatna zaštita.

Mara531

Postovani,
Imala sam odnos sa partnerom nocas sa zastitom, kada smo zavrsili nije proslo puno vremena i imali smo odnos bez zastite ali nismo dovrsili. Interesuje me da li je moguce da je posle prvog odnosa sperma ostala (iako je rukom bio obrisao). Poslednji ciklus mi je bio od 7.10-12.10. Nije mi tacna duzina ciklusa, ali mi na aplikaciji u telefonu pise 27 dana. Da li su u pitanju neplodni dani i da li treba da uzmem pilulu?