Trudnoca u neplodnim danima?!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imali ste odnos u vrijeme plodnih dana. Prema navedenom postoji mogućnost trudnoće, stoga preporučam tabletu.

leptirica55

Postovani, zadnja menstruacija je pocela 05.10.a zavrsila 10.10. Imala sam ne zasticeni seks 31.10, 02.11 i 04.11 niti jednom nije svrsio u mene i nikad ga ne stavi skroz do kraja zbog prevelike boli. No zadnji put danas 04.11 kada ga je izbadio je rekao da mu je na ruci bilo malo izaslo predejakulata a da nije svrsio. Nisam sigurna jel nesto uslo u mene ili ne al on tvrdi da nije. Sada mene zanima da li je moguca trudnoca u neplodnim danima? Hvala vam puno! Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnosi su bili u neplodnim danima i ne postoji mogućnost trudnoće.

mira9898

Sinoc sam imala odnose i u jednom trenutku ga je samo izvadio i svrsio,mislim da je malo svrsio u mene da li je trudnoca moguca? U neplodnim sam danima i da li treba da uzmem neke pilule?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako ste u neplodnim danima ne postoji mogućnost trudnoće.

Anonimnaa1789

Postovani...
Spolni odnos sam imala drugi dan nakon zavrsetka mjesecnice, za vrijeme odnosa pukao je kondom, dok ga je decko izvadio tek smo onda skuzili i onda smo vidjeli da ima po posteljini sperme
Nismo sigurni dali je nesto i u mene
Ciklus mi nije redovan
No par dana nakon tog (jedno 3-4 dana) doslo je do iscjedka ko i inace kada imam plodne dane
Po tom iscjetku pratim plodne i neplodne dane
I imam aplikaciju na mobiteli gdje je pisalo da nisu plodni dani

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je odnos bio u vrijeme neplodnih dana, šansa za trudnoćom je samo teoretska.

kikiriki92

Poštovani,
samo jedno pitanje. Djevojci mi je kasnila menstruacija dva tri dana te smo tada imali spolni odnos, a menstruacija jos kasni. Da li se to još uvijek racuna kao neplodni dani, posto joj je menstruacija kasnila?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, to su neplodni dani bez obzira što menstruacija kasni. Plodni dani su u sredini ciklusa. Kod redovnog, 28 dnevnog ciklusa oni su od 11. do 17. dana.

kikiriki92

Ok, hvala na informaciji. Taj dan smo imali spolni odnos tri puta, i za vrijeme svakog smo koristili zastitu i poslije provjerili i sve je uvijek bilo u redu s kondomom, nista nije iscurilo koliko smo vidjeli. Medjutim, njoj sad menstruacija kasni vec vise od dva tjedna. Znala joj je tako i prije, no nije vec dosta dugo. Ima sve simptome kao da ce dobiti no nikako da dobije. Uglavnom, samom cinjenicom da su joj bili neplodni dani se ne moramo brinuti da je trudnoća, i u slucaju da je nesto iscurilo?

Ivo Balenović, dr. med.

Ukoliko ste koristili kondome ne postoji mogućnost trudnoće, no ovo što navodite da njoj menstruacija kasni i do dva tjedna je novi podatak. U tom slučaju ne možemo sa sigurnošću znati plodne dane. Savjetujem da učini analizu hormona da se utvrdi razlog neredovitih ciklusa.

kikiriki92

Ali ne kasni joj inace po toliko puno dana. Uobicajeno nekad zna kasniti po par dana. Jel to slucajno mijenja cinjenicu da se ne mogu utvrditi neplodni dani? Jer spolni odnos je bio kad je trebala dobiti, zar to odmah ne znaci da su neplodni dani?
I jos jedno pitanje, sada je vec skoro tri tjedna od spolnog odnosa. Bi li se vec sada, u slucaju trudnoce, trebali pojaviti uobicajeni simptomi?

Ivo Balenović, dr. med.

Ako su ciklusi redoviti, tj. odstupaju samo par dana tada je ovulacija sredinom ciklusa. U vrijeme očekivane menstruacije su neplodni dani. Menstruacija nastupa uvijek 12 do 14 dana nakon ovulacije. Prvi simptomi trudnoće mogu se javiti otprilike 10 ak dana nakon oplodnje.

kikiriki92

Nova informacija, djevojka kaze da ju jajnici jako bole, to nije simptom trudnoce? Spolni odnos je bio 1.5, menstruacija jos kasni. Ima sve simptome kao da ce dobiti, stomak ju boli, napuhan je i ima pristice, plus jos i jajnici sto ju bole.

Ivo Balenović, dr. med.

Bol u jajnicima nije simptom trudnoće. Vjerojatno će krenuti menstruacija. Ukoliko krvarenje ne nastupi savjetujem za svaki slučaj test na trudnoću.

Lana0101

Postovani ja i decko smo imali odnos 20.7 (nezasticeni) i on je ejakulirao u mene. Zadnja menstruacija mi je bila 11.7 uvjek traje 5 dana. Predprosli ciklus je trajao 30 dana, a zadnji 31.
Dali trebam popit pilulu ili ne jako sam zabrinuta, dali se radi o plodnim ili neplodnim danima. Zadnje menstruacije 18.4, 11.5, 11.6 i 11.7.
Hvala
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio zadnji dan neplodnih dana. Za svaki slučaj uzmite pilulu.

Veverica123

Poštovani, poslednju menstruaciju dobila sam 18.07. 27.07. Imala dam nezaštićen odnos. Ciklus mi traje od 30 do 50 dana (nikad manje od 30) nije redovan. Postoji li potreba za pilulom dan posle i koliko je dozvoljeno s obzirom na to da sam je prvi put u životu uzela pre 4 meseca.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da Vam ciklus nikada ne traje manje od 30 dana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i nema potrebe za terapijom.

Pravnica1

Postovani, sa deckom sam 29.07. imala nezasticen odnos. Ciklus mi je redovan i traje 28 dana osim poslednjeg koji je trajao 29 dana, poslednju menstruaciju sam imala od 10.07. do 15.07. Zanima me da li postoji mogucnost za trudnocu? Hvala.