Uloživo ušće-objašnjenje

Ivo Balenović, dr. med.

Nema razloga za brigu. Nalaz nije zabrinjavajući.

macica29

Hvala na odgovoru. Prepala me jako s tim strogim mirovanjem.
Ali nastojat cu cim vise mirovati.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

macica29

Poštovani,

a mogu li se osjetiti kakvi simptomi/znakovi ako je krenulo dalje otvaranje il da se cerviks skraćuje? Mogu li BH kontrakcije uzrokovati uloživost, otvorenost, skraćivanje? Pijem šumeći magnezij od NW 375mg, jedan dnevno, al znam osjetiti 2,3 kontrakcije dnevno.

Ivo Balenović, dr. med.

Prijevremeno otvaranje praćeno je krvarenjem (sukrvicom) i bolovima. Povremene kontrakcije su normalne u ovoj fazi i one ne dovode do otvaranja cervikalnog kanala.

macica29

Hvala na odgovoru,imam pregled za tjedan dana,mirujem, al me svakak brine.

Ivo Balenović, dr. med.

Mislim da nema razloga za brigu.

macica29

Jos da Vas pitam je li normalno da je trbuh u trudnoci tvrd? Dakle, sad sam 24+3 i kad se probudim ujutro trbuh je opusteni i mekaniji, a popodne tvrdi. Malo hodam, stojim i tvrdi je. A to nisu BH kontrakcije jer se cijeli stvrdne i tvrd je tak dugo dok ne legnem pa se opusti.

Ivo Balenović, dr. med.

Normalno je da se maternica povremeno kontrahira i to tada osjećate kao da se trbuh 'stvrdnuo'.

macica29

Hvala na odgovoru! Znam da imam puno pitanja, ali prva mi je trudnoća, a internet je pun svakakvih informacija.

Ivo Balenović, dr. med.

Nama na čemu. Nemate razloga za brigu, sve su to uobičajene pojave.

macica29

Postovani,

zanima me sto znaci cerviks clanak, lako za prst do glave (-3), tocnije zanima me sto znaci to -3? Ovo ostalo razumijem. 38 tjedni sam trenutno trudna, prva trudnoca.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, -3 znači položaj glavice ploda. To znači da je glava nad ulazom u malu zdjelicu, tj. još se nije spustila.

macica29

Hvala na odgovoru. Tek sam doma vidjela sto pise u nalazu pa me bas zanimalo sto znaci taj broj.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

libaya

Postovani doktore,

drugorotka sam, 33 tjedna trudna. Od pocetka imam problem sa skracenim cerviksom. Zadnji nalaz: uterus mekan, x/4, sekrecija uredna. R. dio prakticki nestao, smeksan,VU zatvoreno. Da li mi mozete pojasniti znacenje ovog nalaza? Pise da ne trebam strogo mirovati sto me cudi s obzirom na skraceni cerviks.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je vanjsko ušće zatvoreno (VU) nema potrebe za mirovanjem. Nalaz je uredan bez obzira što je cerviks skraćen, važno je da niste otvoreni.

libaya

Poštovani doktore,

hvala Vam puno na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

libaya

Postovani doktore,

opet Vam se javljam s novim nalazom, bila bi Vam zahvalna ako mi mozete reci Vasu preporuku.

Uterus mekan. U spekulima bjelkasta sekrecija. R. dio nestao, 1-2 cm do ovoja i glavice. UZV: KČS +, FP +, AFI 15, BDP 34+2, AC 33+3, FL 33+1

Da li to znaci da sam otvorena?

CTG: t.f. 150, undulacija, reaktivan

Drugorotka sam

Rekli su da mirujem, ali ne treba strogo.

Molim Vas misljenje.

Hvala!