Uloživo ušće-objašnjenje

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema nalazu počeli ste se otvarati, ali obzirom da ste drugorotka i da se bližite terminu, nalaz nije zabrinjavajući, pogotovo zato što na CTG-u nisu zabilježeni trudovi. Ultrazvučni nalaz je uredan i odgovara trajanju trudnoće. Izbjegavajte teže fizičke napore i podizanje tereta. S ovim nalazom možete bez problema dogurati do termina.

libaya

Poštovani doktore,

puno Vam hvala, dali ste mi vjetar u leđa.

Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Sve će biti u redu. Lijep pozdrav.

Iva Boky

Poštovani, 31 sam nedelja trudnoce i na poslednjem nalazu mi pise: “Grlic diskretno skraćen, ušće za jagodicu prsta.”
Šta znaci ovo ušće za jagodicu prsta? Da li to znaci da sam otvorena?
Poslednja 3 mjeseca mi je skraćen grlic i 2 puta sam do sada bila hospitalizovana u bolnici zbog bolova u dnu stomaka, svaki put su mi govorili da je grlic skoro pa sravnjen ali je sve zatvoreno i samo da trebam mirovati i piti terapiju.. na poslednjim pregledima mi je grlic bio 0,5cm vaginalni pregled a nakon 5 dana 3,5cm UZ pregled..zbunjena sam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, grlić uloživ za jagodicu prsta znači da niste otvoreni, tj da je unutarnje ušće cerviksa zatvoreno. Mjere grlića su teorije. Nije toliko važno kolika je dužina ukoliko je ušće zatvoreno. Mirujte i sve će biti u redu.

hisfishy5

Postovani, trudna sam 18 tj+3, ovo mi je trudnoca. Zbog pojacanog iscjetka i sumnje na curenje plodne vode, otisla sam na pregled. Na nalazu pise: u rodnici samo bijeli gusti iscjedak, nema vodenastog isjetka.Cerviks 1 cl, uloziv samo za vrsak prsta. Cerviks 42 mm, lagano razdvojenih stijenki, un usce T. Molim vas za tumacenje ovog nalaza, jako sam zabrinuta. Hvala.

hisfishy5

Radi se o prvoj trudnoci. Ono sto me muci je sto u nalazu pise da je unutarnje usce lagano razdvojenih stijenki. T je oblik.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, cerviks je održan i zatvoren, nalaz je uredan. Ovo ostalo je samo subjektivni opis.

hisfishy5

Postovani, hvala Vam na odgovoru. Biste li mi preporucili strogo mirovanje ili samo postedu od napora? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Dovoljna je pošteda od napora kao što su dizanje tereta, dulje hodanje ili stajanje, te sportske aktivnosti.

hisfishy5

Postovani doktore, hvala Vam na odgovoru, umirili ste me. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Raphaelly

Poštovani,
u 28+2 tt. trudnoće sam, u 27+4 tt dijagnoza je uloživ cerviks do uu dužine 2.5 cm.
Ovo mi je druga trudnoća, u prvoj također insufijencija cerviksa, porod u 34 tt.
Inače do sada savršeno uredna trudnoća, do 24 tt cerviks tvrd, dužine 4 cm.
Kako nemam mogućnost strogog mirovanja, molim vas savjet s obzirom na dijagnozu.
Moj doktor savjetovao je izbjegavanje fizičkog napora i što više mirovanja, ali dozvoljava npr. odlazak na more, naravno vrlo kratko i također uz što više ležanja. Zbunjena sam oko svega i unaprijed zahvalna na pomoći!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, stanje nije zabrinjavajuće (pogotovo za drugorotku). Izbjegavajte teže tjelesne napore i sve će biti u redu.

Raphaelly

Poštovani doktore,

puno vam hvala, smirili ste me.
Zaboravila sam napisati da uz uloživ cerviks do uu piše također i :
u spekulima b. o, r dio deblji rub.
Pa vas molim ako je moguće pojašnjenje i za taj dio nalaza.

Hvala još jednom i ugodan dan vam želim!

Ivo Balenović, dr. med.

To je uredan nalaz, nema razloga za brigu.

Raphaelly

Hvala vam na odgovoru i vremenu!
Javiti ću se nakon idućeg pregleda.

Lijepi pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.