upomoć - "izostanak" menstruacije uz pilule

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

milicaaas

Poštovani,
pijem Logest pilule već godinu i 2 meseca, svaki put dobijem 3. dan od poslednje pilule, ali sada nisam. Pilule sam pila redovno. Dan nakon poslednje pilule mi se pojavio kao braonkasto - krvavi sekret i od tada nista. Da li postoji mogućnost da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive krvarenja su oskudnija i kraće traju, a ponekad mogu i izostati.

dejina

Pozdrav. Pijem Axiru zadnjih par godina i menstruacije su mi uz pilule uvijek bile redovne. Zadnju pilulu popijem u nedjelju i u srijedu ili četvrtak dođe menstruacija.
Ovaj mjesec mi kasni 5 dana. Jedino što je drugačije je da sam bila na moru u Dalmaciji i počela piti Tegretol koje mi je psihijatar propisao. Na moru sam imala odnose sa prekinutim snošajem.
Da li se trebam brinuti? Da li je moguće da je promjena klime ili Tegretol utjecalo na izostanak menstruacije?
Sutra ujutro trebam početi piti novu tablu pilula, da li da počnem piti ili?
Trudnoća je slabo vjerovatna, ali nije nemoguća?

dejina

P.S. dok sam bila na moru, oko 23.8. sam primjetila nakon nužde da mi je papir lagano crvenkast (smeđkast) obzirom da je to boja mojih krvarenja otkad pijem Axiru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje koriste oralne kontraceptive krvarenja postaju oskudnija i kraća, a ponekad mogu i izostati. To je zbog djelovanja hormona na sluznicu maternice.