Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


upomoć - "izostanak" menstruacije uz pilule


Autor Poruka

Ivo Balenović, dr. med.

24.02.2022. 10:35

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

milicaaas

30.08.2022. 19:20

Poštovani,
pijem Logest pilule već godinu i 2 meseca, svaki put dobijem 3. dan od poslednje pilule, ali sada nisam. Pilule sam pila redovno. Dan nakon poslednje pilule mi se pojavio kao braonkasto - krvavi sekret i od tada nista. Da li postoji mogućnost da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

02.09.2022. 10:55

Poštovana, kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive krvarenja su oskudnija i kraće traju, a ponekad mogu i izostati.

dejina

12.09.2022. 10:25

Pozdrav. Pijem Axiru zadnjih par godina i menstruacije su mi uz pilule uvijek bile redovne. Zadnju pilulu popijem u nedjelju i u srijedu ili četvrtak dođe menstruacija.
Ovaj mjesec mi kasni 5 dana. Jedino što je drugačije je da sam bila na moru u Dalmaciji i počela piti Tegretol koje mi je psihijatar propisao. Na moru sam imala odnose sa prekinutim snošajem.
Da li se trebam brinuti? Da li je moguće da je promjena klime ili Tegretol utjecalo na izostanak menstruacije?
Sutra ujutro trebam početi piti novu tablu pilula, da li da počnem piti ili?
Trudnoća je slabo vjerovatna, ali nije nemoguća?

dejina

12.09.2022. 10:25

P.S. dok sam bila na moru, oko 23.8. sam primjetila nakon nužde da mi je papir lagano crvenkast (smeđkast) obzirom da je to boja mojih krvarenja otkad pijem Axiru.

Ivo Balenović, dr. med.

13.09.2022. 16:30

Poštovana, kod žena koje koriste oralne kontraceptive krvarenja postaju oskudnija i kraća, a ponekad mogu i izostati. To je zbog djelovanja hormona na sluznicu maternice.