Zašto mi kasni menstruacija?

martinija

Zaboravila sam napomenuti da sam oko 15./16. ovog mjeseca imala smeđi iscjedak koji je trajao oko dva dana. Dosta sam pod stresom zbog fakulteta, a isto tako sam i bolesna. pa me zanima da li to može biti uzrok kasnjena?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je.

Dina_22

Postovani. Imam 22 godine i sa momkom sam u vezi 2 godine, redovno imamo odnose i koristimo kondom. Nije se nikada desilo da pukne ili nesto tako, bar ja msm jer smo ga vecinom proveravali nakon odnosa. Desava se da dobijem izmedju 26-30og dana od prethodne menstruacije, medjutim ovaj mesec mi kasni tj danas je 31 dan od predhodne i ja jos uvek nisam dobila. Prekjuce sam kupila test i uradila ga popodne i bio je negativan, ali sam za svaki slucaj kupila jos jedan i uradila sam ga juce ujutru sa prvom jutarnjom mokracom i on je bio negativan. Zanima me postoji li mogucnost da sam trudna i da li test moze pogresiti? I ako nisam trudna, koji su drugi razlozi zbog kojih moze kasniti? Imala sam par stresnih situacja zbog ispita ii smrsala sam 3 i po kilograma. Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da niste trudna. Pričekajte koji dan da nastupi.

martinija

Napravila sam test i negativan je. Ali još uvijek nisam dobila menstruaciju? Zasto?

Dina_22

Znaci sigurno nisam? Koji su drugi razlozi zbog kojih moze kasniti? Postoji li mogucnost da je test pogresio? Hvala na odgovoru happy

amellia

Postovani!
Prosli mjesec mi je kasnila menstruacija 5 dana,dakle dobila sam je 28.05,a do tad su bile redovite.Prvih nekoliko dana mi je bila jako slaba,da bi onda bila obilna,a trajala je 12 dana,s tim da sam bila i na hitnom pregledu zbog jakih bolova u donjem dijelu trbuha.doktor koji me pregledao je rekao da je to bolna menstruacija i da su mi jajnici u redu.I 28.06 sam posla na pregled kod svoje doktorice,nasla mi je cistu u matrenici velicine maternice i da je mjesovitog oblika,i kad je izvadila sondu nakon pregleda bila je malo krvava,pa sam pomislila da mi dolazi menstruacija,medutim kasni mi mi.Doktoricu sam zvala i rekla mi je da cekam.Da li je ta cista razlog kasnjenja?Unaprijed zahvaljujem

amellia

Nisam vam napisala da ja i mladic non stop imamo nezasticene odnose,jer radimo na bebi,da li postoji i mogucnost trudnoce.Hvala vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Martinija, trudnoća nije razlog.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dina, niste. Test nije pogriješio.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Amelia cista je česti uzrok kašnjenja menstruacije.

pe_g

Poštovani,
prije par tjedana imao sam spolni odnos sa djevojkom, koristili smo zaštitu (kondom) ali je došlo do puknuća kondoma. U kondomu prije puknuća je bilo malo bijele tekućine, koje nije bilo nakon pukunuća. Dali je moguće da je došlo do oplođenja zbog te količine tekućine (tekućine je bilo samo pri vrhu glavića, ne u velikim količinama) unatoč tome što nisam svršio u nju?

I trebam li imati razloga za brigu, jer sam načuo da se u toj bijeloj tekućini može kriti spermij? Napominjem, nisam svršio u kondom niti prije, a niti poslje nego što je puknuo, samo me zabrinjava ta tekućina i mogućnost trudnoće.

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguća trudnoća jer nije došlo do ejakulacije.

Clear1

Postovani u velikoj sam nedoumici.. :/ menstruacija mi kasni vec 15 dana nisam imala polne odnose al imam simptome kao da sam trudna.. mucnina, pomalo me bole grudi tj bradavice, 25.07 imala sam malko krvi ali sam taj dan isla na bazen i sutradan nisam vise imala zanima me da li je to uticalo da nemam menstruaciju proslog meseca? Stomak me boli nekoliko dana kao da cu da dobijem svaki cas ali to se ne desava.

Dejan Šakoronja, dr. med.

O kakvoj trudnoći govorite a niste imali odnose. Priberite se.

Marija321

Poštovani,

kasni mi m 4 dana, a inace su mi ciklusi po 25 dana i uvijek dode na vrijeme. Imam sve simptome da cu dobiti(osjetljive grudi, pristavost). Pri odnosu uvijek moj muz koristi zastitu, a pod stresom nisam bas bila. Zanima me kad mogu uciniti test za trudnocu ili je jos rano za to. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije prerano. Možete napraviti test već ujutro.

brankooo93

Dobra dan. Imao sam odnose s curom 8. i 22. dan nakon menstruacije bez zastite ali nijednom nisam ejakulirao u nju. Kasni joj 7 dana i jako se brinemo. Na dan kad je trebala dobiti sjedili smo vani na hladnom. Nema mucnine,glavobolje, bolove u ledjima, jedino sto cesto ide na mokrenje pa smo mislili da nije mozda neka prehlada u pitanju, a i mnogo razmislja o tome pa mozda je i to razlog kasnjenja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, prvo nek napravi test na trudnoću.

klaraa

Poštovani,zadnji put sam imala menstruaciju 14.7...nekad mi kasni par dana a nekad dođe na vrijeme.8.8 smo decko i ja imali petting i prije nego je svrsio prstenjacio me je ali se dirnuo dole i mozda je prstima po glavicu koji je bio malo mokar od predejakuata iako on kaze da su mu bile suhe ruke...pa me strah da nije malo toga unio u mene i da sam od toga ostala trudna ..bole me grudi i imam neki vodeni iscjedak.molim Vas pomozite sto prije!