Zašto mi kasni menstruacija?

flopi7

Poštovani, imam 20 godina, ciklusi menstruacije su mi obično oko 28-30 , imala sam spolne odnose prošli tjedan sa zaštitom (kondom),a nije ni ejakulirao u meni, izvadio je prije iako smo imali zaštitu. kasni mi već par dana, (prošli put sam dobila 23.9.) danas je 34 dan ciklusa i ovo mi se nijednom nije desilo da ovoliko kasni. dali je moguće da sam trudna? ako nisam što bi mogo biti razlog kašnjenja? Molim vas za odgovor i unaprijed zahvaljujem:

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je kao što ste opisali ne radi se o trudnoći. Uzroci stres, upala, pcos, cista na jajniku.
Odavde svakako ne možemo znati.

Saricaaa12

Postovani,imam 18 godina,ciklusi menstruacije su mi oko 24-26.Poslednji polni odnos mi je bio 15.11. sa zastitom (kondom).Prosla menstruacija mi je bila 22.10. i danas je 5 dan kako mi kasni. Prvo sam pomislila da mi kasni zbog stresa u skoli,ali se sad zabrinjavam.I vec sedam dana unazad imam sekret. Da li je moguce da sam trudna? Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da li ste trudna, mislim da niste. Uzrok kašnjenja je druge prirode.

Saricaaa12

Mozete li mi reci kakve prirode?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Stres, cista, upala , pcos i slično. Odavde ne mogu znati.

SajaSaja

Postovani,ne pratim tacno kada imam odnose sa deckom. Bilo je par puta i bez zastite,ali on uvek na vreme izvadi. Poslednji put smo koristili kondome,jedan je cak stavio naopako. Problem je sto meni menstruacija kasni evo vec 5.dan. Imam bolove u donjem delu stomaka i bole me grudi kao pred svaku menstraciju,ali ove nema. Zasto?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne štitite se previše od trudnoće, i nemojte se iznenaditi ako se radi o trudnoći. Svakako napravite test za početak.

pato99

Dobar dan,
zadnju menstruaciju imala sam 28.9. Prije dva dana napravila sam kućni test na trudnoću (u večernjim satima, a ne ujutro kako piše na uputama). Negativan. Zanima me da li je moguće da je test krivo pokazao rezultat, te da li je uistinu toliko važno da se test napravi sa prvom jutarnjom mokraćom?
Simptomi koji me muče: vrućina, znojenje (više nego inače), osjetljive grudi, napuhnutost, učestalo mokrenje (doduše, povećala sam unos vode i hrane), promjene raspoloženja, prištići po licu(inače ih nemam).

Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći dakako. Savjetujem gestageni preparat za izazivanje menstruacije.

anee

Postovani,
Inace imam redovnu menstruaciju svakih 28 dana koja ponekad zakasni najvise 1 dan.problem je u tome sto mi menstruacija kasni vec 5 dana,nemam nikakvih simptoma koji su mi uobicajni pred menstruaciju.radila sam test dva puta i oba puta je bio negativan, isla sam ginekologu i on me nije pregledao samo je rekao da je normalno da menstruacija kasni.da li su ovi testovi za trudnocu uopste pouzdani i trebam li da se brinem?
Unaprijed hvala.

anee

Takodjer moram napomenuti da s vremena na vrijeme imam blage bolove u predjelu jajnika!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Testovi su pouzdani. Ne radi se o trudnoći. Pričekajte još koji dan da nastupi menstruacija.

Poštovani doktore,
situacija je sljedeća. Nezaštićen odnos pred kraj plodnih dana bez ejakulacije(samo je nekoliko puta ušao u mene),test negativan,ali menstruacija i dalje kasni.
Inače dobijem svaki mjeseca,ali nikad ne znam na koji datum ću točno dobiti. Prošli mjesec sam dobila 20.10,a pretprošli 16.9.,a prije toga 10.8.zanima me zbog čega ne dobivam? može li uzrok biti stres na fakultetu i gripa koju sam dobila prije 2 dana(pijem sumamed) ili je nešto drugo u pitanju?ako mi je test pokazao negativan rezultat trudnoću mogu isljučiti?
zahvaljujem na odgovoru.

zaboravih reći da su me prije tjedan dana boljeli jajnici i grudi kao što me boli pred to kako ću dobiti,ali eto,još ništa još.

vnmj

Poštovani,
situacija je slijedeća. Zadnja menstruacija bila je 17.10.(32.dana ciklusa). Ciklusi su u razmaku 26-32 dana. Nikada se dosada nije desilo da ju nisam dobila. Napravila sam 2 testa (34. i 37.dana). Oba su bila negativna.
Inače, 11.11. imala sam slabo krvarenje(prilikom brisanja na wc-u žarko crvene boje), te još 1 dan smeđeg iscjetka.
Je li moguće da sam prerano napravila testove? Zakazani termin kod ginekologa je tek 9.12. Molim Vas, za Vaše mišljenje i savjet.

dinaelo

doktore pomagajte...zadnju menstruaciju sam imala 09.10.2013 i prije nekoliko dana sam imala smedji iscjedak vec sam vam pisala o ovome spolno sam aktivna ali sinoc sam dobila obilno krvarenje prvi put u zivotu danas ipak ima manje ali imam uzasne bolove u ledjima od juce neznam sta da radim da se ipak obratim doktoru sta moze biti??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mileva, ne radi se o trudnoći. Menstrualni ciklus sklon je manjim ili većim oscilacijama.
Moguć je stres kao jedan od uzroka.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vnmnj test napravite oko 17.11 ako vam do tad ne dođe menstruacija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dinaelo, pošto vam je kasnila menstruacija, kad ista nastupi obično bude bolnija i obilnija.
Vidjet ćete kako će vam biti sutra i idućih dana. Uzimajte i analgetike( ibuprofen i ketonal) umanjuju bolove i intenzitet krvarenja.