Zašto mi kasni menstruacija?

klaraa

s tim da jos moram dodati da nije svrsio par sekundi nakon nego te nakon otpirilike 5 min kasnije.a to mu je na gacama bilo prije...onda je to valjda sluz...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

AdoAdo

Poštovani!
Zanima me odgovor na pitanje da li "nevina"osoba moze ostati u drugom stanju. Preko nekih nezvanicnih sajtova sam naisao na odgovore da je moguce. Desilo se samo dodirivanje spolnih organa i doslo je do ejakulacije po vagini. S tim da je sve to bilo u stojecem polozaju. Pozdrav i hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teoretski je moguće. Ako se dio sperme slije u rodnicu.
Ali u stojećem stavu ne vjerujem. Usto nikad nisam vidio djevojku koja nije imala odnosa a da je zatrudnjela na taj način.

AdoAdo

I zanima me jos, da li ste u svojoj praksi naisli da nevina djevojka zatrudni ? Posto menst.kasni nekoliko dana, nemam nikakvih simptoma trudnoce, cak ni iscjedak. Proslih mjeseci je dolazilo 19. pa onda 17. a sad je po tom trebalo doci 15. i po tom kasni 6 dana. Ipak se radi o djevojci od 18 godina. Samo jos u kratko da mi kazete je li i promjena svakodnevnice moguca u ovom slucaju. Hvala doktore!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Ja osobno se nisam susretao s takvim slučajevima u svakodnevnoj praksi.

anonimusis

Poštovani, imam 17 godina i vec sam nekoliko puta imala spolne odnose sa svojim deckom. Uvijek smo ili koristili kondom, ili ga je on izvadio prije ejakulacije
pa zbog toga smatram da nemam razlog za brigu. Međutim, zadnju menstruaciju sam dobila 17. augusta, sto znaci da je danas 35 dana proslo i brinem se jer nikada do sada nije bio veci razmak izmedju ciklusa, inace je oko 30 dana. U julu sam dobila 19. dok sam u junu 14. a u maju oko 17. Smatram da mi je u junu ranije jer sam putovala pa mozda zbog promjene klime, (jer su sve djevojke na putovanju bile ''iznenađene'' menstruacijom) pa nisam sigurna je li zbog toga od tada pocela da varira u nekoliko dana ?
Također smo moj decko i ja primjetili od kako imamo spolne odnose da ponekad moja vagina ima neugodan miris koji je trenutno zastupljen kao i povecani iscjedak, osjetljive grudi i zbog toga se nadam da cu uskoro dobiti menstruaciju jer ne zelim previse da brinem i budem pod stresom zbog moguce trudnoce, jer mislim da nije moguce, ali svejedno brinem zbog kasnjenja. Inace prva dva dana imam jako bolnu menstruaciju, ciklus inace traje 5 do 7 dana. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test na trudnoću. Miris iz rodnice rezultat je upale u rodnici.
Potrebna vam je terapija.

mala_princezica

I da dodam zadnjih dana sam prehladena pa sada neznam dal to ima ikakve veze :/ i danas sam mnogo pokisla na kisi

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

limit

Postovanje dr
Moje stanje je sledeće:Porodila sam se carskim rezom prije tačno 6 mjeseci. prethodne menstruacije su bile
28.06, pa 29.07, zatim 26.08 i sad još uvijek nisam dobila.
Naime 23 i 24.09 smo imali nezašitćene odnose ali nije muž ejakujirao u mene, prekinuli smo negdje par minuta pred ejakujaciju, zanima me da li je moguće da sam trudna da nije tokom tih par minuta odnosa možda izašlo nešto sjemene tečnosti. Jutros sam radila test, negativan je, da li je bilo rano za njega?
I zanima me ako je trudnoća u pitanju, kakve to posljedice nosi s tim da sam imala carski prije 6 mjeseci?
Hvala unaprijed na odgovorima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći ako je test negativan. Pričekajte još koji dan fa ista nastupi.

limit

Hvala na odgovoru, a da vam kažem da kad sam radila test, odmah nakon 2 3 sekunde kad sam kapnula 2 -3 kapi urina na test (rapid baby je u pitanju), tu gdje je ona kontrolna crta T za trudnocu se pojavila blijeda crta i nakon 2 sekunde nestala i dalje je ostala znaci samo ona kontrolna crta C vidljiva kao da je test uspio a negativan, da li vam to mozda govori i eventrualnom trudnoci a da je mozda test prerano uradjen. Moze li se ta crta pojaviti uopšte ako nema trudnoće? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

jovanaa

Postovani,
imam 18 godina, poslednji odnos sam imala 7.9. i to je bio poslednji dan moje menstruacije. Ciklus mi otprilike uvijek traje 30 dana, ali jos nisam dobila.. Ima li sanse da zatrudnim a koristili smo zasititu tokom tog odnosa, i ejakulirao je dok je bio u "meni"? Malo sam bila i prehladjena pa je mozda i to razlog kasnjenja, ali opet bolje je da cujem i Vase misljenje. Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne rai se o trudnoći dakako.

Jovana93

Postovani,imam uglavnom neredovite menstruacije npr. svaki 20/30 dan,uglavnom bude 25.dan. Zadnju menstraciju sam imala 28.avgusta do 2.septembra,najkasnije sam trebala dobiti 2.oktobra,ali jos nisam,kasni mi za sad 3 dana. Moram napomenuti da sam sa deckom imala zasticen polni odnos,ali bilo je i penetracije prstima na kojima je moglo biti sperme. Zanima me da li postoji mogucnost da se tako zatrudni i zasto mi kasni? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test na trudnoću.

nialema

Poštovani,

Trudimo se zatrudniti. 23. 9. Primatime test za dokazivanje ovulacije mi je bio pozitivan, imali smo odnose, a 2 tjedna kasnije sam onda očekivala menstruaciju u slučaju da nije upalilo. Menstruacija nije došla niti sljedećih 5 dana nakon očekivanog datuma. Napravila sam danas s prvim jutarnjim urinom(12.10.) clearblue test za trudnocu - to je 19. dpo i isti je bio negativan. O čemu se radi? Menstruacija mi redovito dolazi 14-15 dana poslije ovulacije. Od simptoma, Povremeno imam sijevajucu bol u predjelu desnog jajnika (gdje je i bila ovul. Ovaj mjesec, jak pritisak na mjehur i 2-3 puta proteklog tjedna jaku bol i zatezanje u predjelu mjehura nakon mokrenja. Napravila sam urinokulturu i čekam nalaze.

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koji je uzrok ne znam. Trudnoća nije. Uskoro će nastupit menstruacija.