Zašto mi kasni menstruacija?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Ajrish, savjetujem kompletnu analizu hormona jajnika, štitnjače i hipofize,

Sisnjar

Postovani Doktore,
Mazila sam se sa momkom. Zadovoljavao me je prstom, bili smo goli happy pazili smo da ne dodje do kontakta sperme sa mnom, ali nisam sigurna da smo dovoljno pazili posto mi kasni ovoliko. Nisam radila test , jer mislim da je nemoguce da je doslo do trudnoce. Nevina sam. To se desilo 11.8 , trebala sam da dobijem 26.8 , ali nisam. Kasni mi 17 dana . Da li mislite da treba da uradim test za svaki slucaj?

Ema093

Postovanje,
Da ne duljim o menstruaciji, redovna je od prvog dana, imam ju svaki mjesec.
Zadnji spolni odnos sam imala 8. i 9.9. bez zastite odnosno koristili smo metodu prekinutog snosaja, nakon toga imala sam menstruaciju 13.9. Iduca je trebala biti 14.10. i trenutno kasni 2 dana. Od 6.10. do 12.10. sam imala virozu (proljev i povracanje) i pila sam reglan i prolife, nemam nikakvih simptoma da menstruacija dolazi osim povremene boli u ledima i pristica. Test za trudnocu nisam kupivala jer kasni tek 2 dana ali me zanima postoji li mogucnost trudnoce ili kasni zbog tableta koje sam uzimala? Stresa je bilo ali nista previse.

Ema093

Postovanje,
Nikada nisam imala problema s menstruacijom i redovno ju imam svaki mjesec.
Imala sam nezasticeni spolni odnos 8. i 9.9. te nakon toga sam imala menstruaciju 13.9. iduca je trebala biti 14.10. ali jos nisam dobila. Imala sam kratku virozu (proljev i povracanje) te sam pila reglan i prolife. Nisam napravila test za trudnocu jer kasni tek 3 dana pa mislim da jos nema potrebe. Zanima me dali je moguce da sam trudna? Iako smo koristili metodu prekinutog snosaja i sigurna sam da nije svrsio u meni. Ili je kasnjenje zbog viroze i lijekova koje sam pila? Stresa nije bilo previse a i nikada nisam imala zbog toga problema s mensttuacijom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Sisnjar, za svaki slučaj učinite test.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Ema093, ukoliko nakon zadnje menstruacije niste imali odnose ne postoji šansa za trudnoćom.

Sisnjar

Postovani Doktore,
Opet ja..dobila sam 14og i proslo je juce , ima li potrebe da uradim test i da sumnjam da je lazna menstruacija? Izvinite, na internetu ima svasta za nas paranoicne happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema potrebe za test. Ne radi se o trudnoći.

Markovic96

Dobar dan postovani doktore. Poslednju menstruaciju imala sam 24.09. Do 30.09. Odnost sa deckom sam imala 04.10 zasticeni ali da li je moguce da sperma izadje iz kondoma jer je on svrsio dok je bio u meni u kondom. Sad mi kasni dva dana imala sam sve one simptome pred menstruaciju a nje nigde. Radila sam 4 testa jedan 15 dana posle odnosa drugi odmah dan posle i dan pred menstruaciju i jedan juce i svi su bili negativni da li ppstoji mogucnost da su lazno negativni ili je nesto sasvim drugo? I da u materici me probadalo par dana pre nego sto trebam dobiti tako me do sad nije probijalo

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Menstruacija bi trebala doći. Vjerojatno se radi o blagom hormonskom disbalansu. Psihički razlozi često dovode do remećenja menstruacijskog ciklusa.

Markovic96

Postovani doktore ja jos uvek nisam dobila 7 dan kako kasni juce sam uradila jos jedan test i opet negativan. Da li postoji ikakva mogucnost trudnoce u predhodnoj poruci sam sve objasnila. Plus tih dana tokom odnosa sam bila u neplodnim danima i kondom nije pukao. A iz njega ne moze da iscuri sperma. Ali me je nekakav strah

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, da se kojim slučajem radi o trudnoći test bi to već sigurno pokazao.

Era123

Postovani,
Imam 17 godina i 29.12 sam prvi put stupila u spolni odnos. Zadnju menstruaciju sam dobila 8.12 i trajala mi je do 14.12. Predpostavljam da kada sam imala spolni odnos da su mi bili neplodni dani. Danas je 9.1. sto znaci da mi kasni vec 5 dana. Tijekom spolnog odnosa koristili smo zastitu(kondom). Decko nije svrsio u mene vec je izvadio i svrsio vani. Spolovilo smo obrisali papirnatom maramicom nakon 30 minuta gurnuo da je opet unutra, ali bez kondoma nakon 10-tak sekundi ga je izvadio i prestali smo. Imam laganu bol u donjem djelu trbuha, iscijedak, pristice, grudi me na dodir bole, pod velikim sam strahom da ne ostanem trudna.
Dali je moguce da sam ostala trudna?
Unaprije hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom (odnos u vrijeme neplodnih dana uz zaštitu) ne postoji mogućnost trudnoće, odnosno ona je samo teoretska. Ipak, za svaki slučaj učinite test.

GoranMan1

Pozdrav. Imam molbu i pitanje.
Djevojka i ja nismo imali spolni odnos vec 2 godine. Samo se s vremena na vrijeme igramo rukama, no uvijek pazimo da se ne diramo. Ja nisam kraj nje svrsio vec godinu dana minimalno. Menstruacija joj kasni 3 dana, zanima nas je li moguce da je ikako trudna? Nema znakove da ce uskoro dobiti, dok inace osjeti bol u trbuhu prije nego dobije. Strah nas je zbog te igre rukama, no kazem stvarno uvijek pazimo.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

GoranMan1

Hvala na odgovoru.
A koji su moguci razlozi kasnjenja?
S obzirom da zaista nisam svrsio vec vise od godinu dana kraj nje, jer jednostavno ne zelimo da se to dogodi, a niti smo spavali jos i vise godina.

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno hormonska neravnoteža. Uzroci su najčešće psihičke prirode - stres.

GoranMan1

Hvala.
A kada bi mogla dobiti? Bez obzira sto znamo da nije moguce, ipak nam nije svejedno.

Ivo Balenović, dr. med.

Savjetujem pregled. Tek nakon pregleda će se znati zbog čega menstruacija kasni, te će liječnik ukoliko bude potrebno propisati terapiju za poticanje krvarenja.

Nazad
1 ... 20 21 22 23 24 25 ... 27
Naprijed