Zašto mi kasni menstruacija?

Black angel

Poštovani. Inaće imam redovite cikluse svaki 28. Dan,no zadnjih par mjeseci mi kasni po par dana. 4.3. Sam ju trebala dobit i po tome mi kasni vec 4 dana, u zadnje vrijeme sam prolazila kroz dosta stresno razdoblje u zivotu a i imala sam neku upalu mjehura koju nisam ljecila nicim. Inace sam u dugoj vezi i ne planiramo jos dijecu. Imamo ne zasticene odnose no nikad ne ejakulira u mene nego izvan i odnos nam ne traje dugo maksimalno dvije minute. Znam da vjerojatno nema sanse za trudnocom ali bi ipak željela čuti vaše mišljenje i koji je razlog kašnjenja menstruacije. Inace imam simptome kao da cu je dobit ali jos ništa pa sam sva u panici. Molila bi odgovor što prije i unaprijed vam se zahvaljujem!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
budući da vam menstruacija kasni, a imate redovite odnose prvo treba posumnjati na trudnoću, stoga Vam preporučam da učinite test na trudnoću. Naravno da menstruacija može kasniti i zbog drugih razloga kao što je stres ili bolest.

Black angel

Poštovani hvala vam na brzom odgovoru. Evo sumnja je maknuta test je negativan a i menstruacuja je napokon stigla.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

anonimna1st

Postovani, inace imam cikluse redovne, al zna mi kasniti do dva dana. Sad mi kasni cetiri dana, ne znam jel se trebam plasiti. Decko i ja imamo odnose, nezasticene ali nikad ne ejakulira u mene, nego izvana. Jel ikako moguce da je doslo do trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko Vam menstruacija kasni, a imate odnose svakako trebate učiniti test na trudnoću.

Miki5656

Imao sam odnos sa djevojkom prije 10 dana bez kondoma, nisam sigura da sam ga stigao izvaditi na vrijeme...danas je trebala dobit mengu ali jos nije koja je mogucnost da je trudna..nema nikakve znakove osim bolnih grud

Klea185

Poštovani,
prvu menstruaciju sam dobila s 11 godina i uvijek su bile redovite. Ciklusi su mi prosječno 26/27 dana. Danas mi je 31. dan ciklusa i još nisam dobila menstruaciju. Spolne odnose nisam imala već više od 3 mjeseca, ali sam za svaki slučaj uradila test beta hcg iz krvi i rezultat je <0.100. Stalno imam neki čudan osjećaj u donjem dijelu trbuha i pojačan mi je iscjedak već nekoliko dana sličan onom ovulacijskom. Jučer sam bila na UZV i doktorica je rekla da je maternica uredne veličine, kavum prazan, a endometrij debljine 4 mm, jedan jajnik granično policističan. Ja sebi umišljam da sam ostala trudna zbog tih senzacija u trbuhu i kašnjenja menstruacije pa me zanima je li to moguće ili je to sve rezultat samo mog straha (po prirodi sam hipohondar oko svega). Koji bi mogao biti razlog kašnjenja menstruacije, moja doktorica mi nije to dobro objasnila, rekla je samo da s tako tankim endometrijem neću ni dobiti, a kako ja nisam stručnjak molim Vas da mi pomognete i razjasnite zašto nemam menstruacije ovaj ciklus?
Hvala Vam unaprijed na odgovor.
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
ukoliko je došlo do ejakulacije u rodnicu postoji mogućnost trudnoće jer je djevojka tada bila u plodnim danima. Preporučam test na trudnoću.

tayad22

Poštovani,imam 17 godina.
Ciklus mi traje otprilike 33 dana,tj svaki mj drugacije.
U 11 mjesecu 31 dan,12 mj 33 dana,1 mj 34 dana i drugi 32..
Danas mi je 36 dan.Imala sam spolne odnose s deckom ali dok su bili plodni dani koristili smo zastitu.A i opcenito jako pazimo.Nikada nije svrsio u mene.
Dva dana mi je tesko vec u trbuhu da li je to od nervoze posto se dosta nerviram.. i da li se trebam brinuti oko trudnoce slucajno?
Hvala unaprijed,lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
pošto imate neredovite cikluse, a još ne planirate trudnoću preporučio bih kontracepcijske pilule. Prema navedenom menstruacija će vjerojatno kaniti, ali dobro bi bilo učiniti i test na trudnoću.

tayad22

Napravila sam test i negativan je,nadam se da ce menstruacija doci uskoro.

Malapava23

Poštovani, zadnja menstruacija 3.3, prije toga kiretaža 23.1. Sada kasni, napravila test 6.4 bio negativan. U maduvremenu zasticeni spolni odnosi. Dali je moguca trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko je test negativan ne radi se o trudnoći. Razlozi kašnjenja menstruacije su mnogobrojni. Preporučio bih da posjetite liječnika radi lijekova (Duphaston) koji će potaknuti krvarenje.

tayad22

Ako menstruacija kasni 4 dana i nije trudnoća,hoce li doci i bez tableta?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ako menstruacija kasni a niste trudni ona će sigurno doći bez tableta, samo ne možemo znati kada. Uzimanjem gestagena menstruacija nastupa nekoliko dana nakon prestanka terapije.

Babyy

Zdravo, imam 21g. Zadnju menstruaciju sam imala 28.03.2017. Imala sam 16.04 zasticen odnos(kondom), medjutim sigurni smo da je ostao cio. Mestruacija mi kasni 6. dan, malo vise sam pod stresom od toga. Nemam nikakvih naznaka da mi dolazi menstruacija osim laganog, ppvremenog peckanja u jajnicima i laganog peckanja u ledjima, nisu bolovi, niti grcevi. Takodje, uvijek su mi grudi prije menstruacije osjetljive, ne jako bolne, a sada ni to nista. U jutro osjetim malo mucnine, ali mislim da sam sebi vise umislila, jer se bojim nezeljene trudnoce. Isto tako nemam nikakav iscjedak, mokrim normalno, ne osjetim nikakav neugodan miris mokrace, ali ves moram stalno mijenjati zbog nekog neugodnog mirisa. Mokraca je na tamno zute boje. Isto tako moram napomenuti da sam prije tri tjedna imala upalu mokracnih kanala, jaku i doktorica mi je dala bactrim tablete da pijem. Izvinjavam se na ovako dugom postu, malo sam pod stresom. Unaprijed hvala

Anes00

Zdravo pišem Vam jer mi je neophodno mišljnje stručne osobe....
Danas je 35. dan ciklusa a moje menstruacija još nije došla, iako su mi ciklusi jako precizni 28- 30 dana... Proteklog mjeseca ciklus je počeo 1.4. i bio sasvim uobičajan kao i svi ostali prije njega...
da li postoji šansa da se desila trudnoća? Od simptome imam bolove u donjem delu ledjima i osecam se umorno uradila sam test bio je negativan neznam mozda je rano za test
hvala Vam unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Babyy,
ako ste koristili kondom kao kontracepciju, a on nije pukao, trudnoća nije moguća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
većina testova na trudnoću pokazuju rezultate s 99% točnošću na dan očekivane menstruacije. Ukoliko ste imali odnose, a niste sigurni kada je bila ovulacija preporučio bi da ponovite test za nekoliko dana.

Nazad
1 ... 18 19 20 21 22 23 ... 27
Naprijed