Gastroenterologija

candida

marija

Poštovana doktorice,
Zanima me što je kandidijaza crijeva, tj. kako se uopće dijagnosticira i kako se liječi? Hvala na odgovoru.

Doc.dr.sc. Ž.Babić

Candida je gljivica koja se nalazi u organizmu, a u slučajevima slabljena imunološkog stanja organizma počne raszi( nakon kemoterapije, infekcija, duge upotrebe antibiotoka itd.) Dokazuje se mikrobiološkim pregledom stolice. Treba liječiti osnovnu bolesti, a postopje i antimikotička sredstva prinjenjena za tu svrhu. Javite se gastroenterologu. Doc.dr.sc. Ž.Babić

lina

poštovana doktorice,
da li je moguća posljedica candide i trag svježe krvi u stolici?
Zahvaljujem na odgovoru