Gastroenterologija

Cronova bolest

Rade

Koje analize uraditi na Cronovu bolest i kakva je terapija u slucaju bolesti?

Dr. sc. Neven Ljubičić

Crohnova bolest je oblik upalne bolesti crijeva koja može zahvatiti bilo koji segemnt probavne cijevi. Klinička slika i simptomi bolesti zavise o dijelu probavne cijevi koja je zahvaćena upalom, odnosno o stupnju težine bolesti. Drugim riječima, ne postoji "standardna" dijagnostika, već ona zavisi o kliničkoj slici i simptomima bolesti.Štoviše, paleta lijekova i postupaka koji se rabe u liječenju Crohnove bolesti je velika, a ponajprije zavisi o proširenosti bolesti i stupnju težine bolesti te nazočnosti komplikacija.