Gastroenterologija

gastritis chr.atrofica

ljiljana

Poštovani,
prilikom gastroskopije dijagnosticiran mi je kronični gastritis - atrofica. U Večernjem listu sam pročitala mišljenje jednog specijaliste gastroenterologa prema kojem takav gastritis nakon desetak godina prelazi u karcinom. Užasno sam uplašena te molim za Vaše mišljenje.
Zahvaljujem unaprijed

Doc.dr.sc. Žarko Babić

Ne prelazi, ali u manjeg broja bolesnika može nakon dužeg vremena pod određenim uvjetima prijeći. Zato su potrebne redovite kontrole. Za sada nema mjesta za strah.

Doc.dr.sc.Žarko Babić