Gastroenterologija

Helicobacter Pylori

Gordana

Poštovani,

Je li moguće biti pozitivan na navedenu bakteriju tipom pregleda "na udah", a da je istovremeno nalaz krvi za istu bakteriju negativan i ako je to tako, što je tome uzrok.

Zahvaljujem na odgovoru.

Doc.dr.sc. Žarko Babić

Pogrešan nalaz u krvi, neadekvatan imunološki odgovor. Inače nalaz antitijela obično je pozitivan i dugo vremena nakon izlječenja, tako da danas više nema nikakvo praktično značenje i treba ga odbaciti. Postupite prema nalazu izdisajnog testa.

Doc.dr.sc.Žarko Babić