Gastroenterologija

hemoroidi

danica

Molim da mi odgovorite kako se lječe hemoroidi operativno ili se može napraviti sklerozacija.
Hvala na odgovoru

Dr. sc. Neven Ljubičić

Skleroterapija je kao definitivna metoda već pomalo opsoletna i prednosti se daju ponajprije podvezivanju, odnosno ligaciji vena hemoroidalnog pleksusa. Međutim, i spomenuta metoda nosi relativno veliki rizik recidiva tako da i dalje, ukoliko govorimo o "trajnom" rješavanju problema, operativni zahvat ostaje zlatni standard.