Gastroenterologija

hemangiom

Rosanda

Poštovani!
Moj suprug (29 god.) obavio je scintigrafiju jetre.
Na nalazu stoji da se na presjecima kroz jetru vide dva manja žarišta patološkog nakupljanja radioindikatora - nalaz govori u prilog hemangioma.

Molim Vas da mi objasnite koliko je hemangiom opasan te da li je potrebno operativno uklanjanje.

Hvala unaprijed.
Rosanda

Doc.dr.sc. Ž. Babić

Hemangiom nije opasan ako se ne nalazi uz opnu jetre ili ako nije velik. U oba slučaja pri osljedi može dopći do krvarenja, pa je potrebna oparacija kako bi se to spriječilo. Ovdje to kojiko vidim nije slučaj. Potrebno je dalnje praćenje. Doc.dr.sc. Žarko Babić