Gastroenterologija

hernia

marko

Poštovani;

Možete li mi molim Vas reči kako se operativno rješava nepomična hernija. Naime, prije dvije godine mi je na gastroskopiji dijagnosticirana hernija veličine oraha. Doktor na gastroskopiji je na moje pitanje kako se to može riješiti odgovorio da se naučim živjeti s tim. Evo već dvije godine živim s tim, dnevno pijem 6-8 Rupuruta, sve jedem sa maslinovim uljem, a voće, alkohol i slatko nesmijem ni pomirisati. Teško se naučiti živjeti s tim. Imam 23 godine. Hvala

Doc.dr.sc. Ž.Babić

Indikacija za operaciju hijatusne hernije je manometrijski nalaz jednjaka i nalaz 24-satne pH metrije. Vaš liječnik je bio u pravu, glede preporuka. Ako tegobe ostaju nakon navedenih mjera treba učiniti manometriju jednjaka i 24 satnu ph-metriju jednjaka,Doc.dr.sc. Ž.Babić

marko

Hvala Vam na odgovoru.
Možete li me uputiti kamo da se javim na navedene preglede. Unaprijed hvala