Gastroenterologija

manjak zeludcane kiseline

ema

Kakav je tretman kod manjka zeludcane kiseline?Kakvi su simptomi?
Hvala unaprijed!

Doc.dr.sc. Žarko Babić

Možete osjetiti težinu nakon jela, nadutost, ali tegoba ne mora biti. Pokušajte uzeti aperitiv prije jela, neku gorku susptancu ili prirodni digestiv. Inače trajan manjak kiseline dovodi do promjena na želučajoj sluznici koje je potrebno povremeno endoskopski i patohistologijski kontrolirtati. Doc.dr.sc. Žarko Babić