Gastroenterologija

problem

Kristina

Imam 24 godine i već duže vrijeme probleme sa hemeroidima.Problem je počeo u prvoj trudnoći ,a pogoršao se sa drugom trudnoćom.Imam vanjske hemeroide koji su poput velike kvrge,i sad me u zadnje vrijeme jako smetaju.Imam redovitu stolicu,pomozite mi,ne želim ići kod doktora.

Doc.dr.sc. Žarko Babić

Potreban je pregled. U međuvremenu izbjegavajte začinjenu hranu, uzmite hranu s dosta neoprobaljivih vlakana ili neki gotovi pripravak (Probavin), koji će Vam omekšati stolicu. Također iza nužde isperite mlakom vodom i dječjim sapunom i koristite antihemoroidalne čepiće.

Doc.dr.sc.Žarko Babić