Gastroenterologija

zabrinuta

zdenka

Molim Vas da mi odgovorite što da poduzem i koje pretrage da napravim za svoga sina koji ima 23 godine, Već dulje vrijeme osjeća se previše umornim . Pošto nije stalno zaposlen sada obavlja neki privremeni posao i to je radno vrijeme sasvim normalno od 7,30 do 14,00, mišljena sam da se i ne zamori nešto strašno na tom poslu. U zadnje vrijeme vidim da mi djeluje sve umorniji. Čim dođe doma samo gleda da pođe spavati umjesto da pun života sa svojih 23 godine puca od zdravlja . Natjerala sam ga da ide vaditi krv misleći da nije anemija , od koje se čovjek osjeća umornim , (barem su mi tako rekli,) međutim nalazi su više nego odlični.Razgovarala sam s njime što on osjeća , kaže da se osjeća umornim da jedva čeka da dođe doma da legne
Poslije posla oko 14,30 sati legne i spava do 19,oo nešto malo pojede (ali cijeli život on loše jede i pojedine vrste hrane ) tako da mu sada davam 2 x 2 B kompleks jer su mi savjetovali da to poboljšava i apetit.
Poslije spavanja oko 19,00 sati otušira se otiđe vani do cca 23 sata , vrati se kući i kaže da po noći loše spava .
Njegov dr. kaže da ne zna što bi moglo biti.
Molim Vas možda sam i pogrešno Vama obratila ali ne znam kome da me uputi pa ako možete savjetujte mi što da napravim i da li je potrebno da neke posebne pretrage obavi i što mi savjetujete

Unaprijed hvala, zabrinuta majka.

Doc.dr.sc.Žarko Babić

Potreban je svakako kompletan internistički klinički pregled, te nadopuna nizom laboratorijskih nalaza, kao npr. glukoza u krvi, hormoni štitnjače itd. Također savjetujem poregled psihijatra, jer bi se moglo raditi o depresiji. Doc.dr.sc. Žarko Babić