Gastroenterologija

molim Vas odgovor zbog VIF oplodnje

marina

Vec par mjeseci imam problema sa probavom u smislu da patim od zatvora, nadutosti, vjetrova s vrlo neugodnim mirisom, bolova s desne gornje strane pet prstiju ispod rebara i ponekad mucninom.

Prije godinu dana imala sam iste probleme samo je tada bio u pitanju proljev, te sam radila kolonoskopiju, a nalaz je bio Syndroma colon irritabile, te mi je bio prepisan Rudakol. Molim Vas da mi odgovorite da li i sadasnji problemi imaju veze sa tom postavljenom dijagnozom i da li se i oni mogu rijesiti Rudakolom ili mozda nekim drugim lijekom. Vazan mi je odgovor jer krajem mjeseca idem na VIF oplodnju pa ne zelim dodatne probleme tijekom trudnoce.

Hvala.

Doc.dr.sc.Žarko Babić

Tegobe odgovaraju sindromu iritabilnog crijeva. Uz navedenu terapiju koja je dobra potrebno je svakako uzimati hranu bogatu neprobavljivim vlaknima i gotove pripravke kao Probavin i Fitolax. Cilje je postići jednu do dvije mekše stolice dnevno. Tada obično tegobe prestaju. Nadutos također može biti uzrokovana infekcijom Helicobacterom pylori, pa je potrebnu isključiti navedenu infekciju. Doc.dr.sc.Žarko Babić.