Gastroenterologija

žuć

biljana

kako liječiti dvostruko presavijenu žuć ??pokazao ultrazvuk.
koja mi stvara probleme u probavi hrane .oštri bolovi praćeni mučninom.
unaprijed hvala!!!!

dr sc Željko Krznarić

poštovana,
teško je vjerovati da Vam sve probleme stvara samo presavijena žuč. Obradu je potrebo nadopuniti: gastroskopija, kolonoskopija, ev. Rtg pasaža tankog crijeva, te ev. prikaz žučnih vodova nekom od diferentnijih metoda. Naravno prije toga pregled nadležnog liječnika i gastroenterologa. Ukoliko su tegobe zaista posljedica promjena na žučnjaku operacija je najbolji izbor.