Gastroenterologija

jetrene probe

ivo

Zanima me koji mogu biti razlozi povišenih jetrenih parametara (AST,ALT,GGT), te do kojih granica povišenja nisu alarmantna.

dr sc Željko Krznarić

poštovani,
Vaše pitanje nije konkretno, a potpun odgovor zahtjevao bi tekst veličine jedne knjige osrednje veličine.
Najčešći razlozi povišenja jetrenih enzima u našoj populaciji su konzumacija alkohola, lijekovi, te virusni hepatitisi.