Gastroenterologija

žučni kamenci

Sanda

Poštovani,

Moj ultrazvučni nalaz glasi:

Jetra: je hiperehogenog parenhima u smislu steatoze.
Žučni mjehur: vidi se nekoliko konkremenata u lumenu
Žučni vodovi: nisu prošireni
Pankreas: je teže pristupačan pregledu radi meteorizma, a na prikazanim dijelovima je nešto grublje strukture i ehogenijeg parenhima.
Slezena: je urednih dimenzija i homogenog parenhima.

Budući da mi se problemi s žuči javljaju kada pojedem nešto masno, inače nemam većih problema, da li da idem na operaciju i kakbu (tj. klasičnu ili laparoskopsku) imama 49 godina.

Zahvaljujem,

Sanda

Doc.dr.sc. Ž. Babić

Ako se radi o kolelitijazi koja radi tegobe (bolovi, mučnina, nadutost itd), indicirana je operacija. Ukoliko nema kamenaca u žućnim putevima kirurzi se uglavnom odlučuju za laparaskopsku operaciju, što bi kod vas bio slučaj. Doc.dr.sc. Ž.Babić

Sanda

Poštovani doc. Babić, zahvaljujem na odgovoru.

S poštovanjem, Sanda