Gastroenterologija

ne znam

Ivona

Zena od 70 godina vec neko vrijeme ima poteskoce pri gutanju, stanje joj se pogorsava do granice da vise ne moze normalno jesti, po uputi doktora se salje u bolnicu. Radjena joj je Tomografia Assiale Computerizzata (mislim da je ovo CT ali nisam sigurna). Iz nekih razloga joj nisu mogli napraviti TAC sa kontrastom, pacijent kaze da krvni nalaz ima neke veze, ako znate o cemu se radi molim vas pojasnite mi.
Odranije je patila od "ernia iatale", pokusali su joj napravit gastroskopiju ali navodno "sve je zatvoreno". Radjen joj je i pregled jednjaka sa barijem. U bolnici je vec 12 dana, zadnja cetiri prima infuziju, obitelji se jos nista ne govori. Limfne zlijezde otecene s obje strane vrata. Sta slijedi? Unaprijed hvala na odgovoru i razumijevanju.

Doc.dr.sc.Ž.Babić

Ako se bolesnica već nalazi u bolnici kontaktirajte liječnika koji ju vodi i koji ima kompletan uvid u nalaze. Objasniti će Vam sve. Doc.dr.sc.Ž.Babić