Da li je moguca trudnoca??

Gud4

Postovani,
Znaci ako nije bilo ejakulacije u rodnicu i posto su mi bili neplodni dani ne postoji mogucnost trudnoce?
Hvala na odgovoru!

anna122

Poštovani doktore,
Ne znam ima li opravdane potrebe za zabrinutost, ali dobro bi mi došlo pojašnjenje odnosno potvrda da je situacija uredu.
Prvi dan prošle mjesečnice je bio 19.9. odnosno na 29. dan ciklusa. Inače mi ciklusi variraju 28-31 dan, a najduži ciklus je bio 35 dana prošlo ljeto kad su mi hormoni bili malo sniženi zbog stresa. Inače nemam nikakvih problema, ciklusi su mi uredni i živim uredno.
Danas mi je 33.dan ciklusa, počela sam osjećati grudi kao pred mjesečnicu i lagane grčeve u donjem dijelu trbuha. Do tada nisam osjetila simptome pms-a, ali to se znalo i prije događati.
Nezaštićeni spolni odnos sam imala na 6./7. i 21./22. dan ciklusa međutim nije bilo ejakulacije niti je u pitanju metoda prekinutog snosaja. Partner je isti zadnje 2 godine i smatra da nije bilo opasnosti s njegove strane.

Jedina promjena ovaj mjesec je jača prehlada početkom mjeseca zbog naglog pada temperature te smanjena fizička aktivnost, a posljedično i lagano debljanje.
Ukoliko postoji mogućnost trudnoće, nakon koliko dana je uredu napraviti test? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Gud4, u tom slučaju ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana anna122, test na trudnoću možete uraditi deset ili više dana nakon odnosa. Savjetujem da prođe barem dva tjedna (tada je 100% pouzdan)

Confused1996

Postovani dr. Balenovic, molila bih Vas za savjet te se unaprijed ispricavam zbog duljeg posta.

Ciklusi su mi inace dugacki cca 38 dana. Zadnja menstruacija je pocela 14.9., i dosla je s kasnjenjem od dva tjedna, tako da je to bila rijetka iznimka od uobicajene duljine ciklusa.
Dana 10.10. I 14.10.sam imala odnos sa prezervativom, nakon kojih smo nastavili2x bez istog. Dan poslije 10.10.popila sam Ellaone pilulu. Krvarenje je nastupilo 23.10, ali je oskudnije nego uobicajena menstruacija i prestalo je danas. Napravila sam danas test za trudnocu i negativan je. Moje je pitanje kad sa sigurnoscu mogu iskljuciti trudnocu? Planiram ponoviti test za nekoliko dana. Hvala Vam puno!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dva tjedna od odnosa test je vrlo pouzdan.

ljubena

Poštovani
Nakon završetka menstruacije koja je trajala od 25.10 do 30.10 (inace trajanje ciklusa mi je od 28 do 34 dana)
Decko i ja imali smo odnos bez zastite prilikom kojeg je on ejakulirao slucajno unutar vagine. Zanima nas dali su to bili neplodni dani i postoji li mogućnost trudnoce . Nakon odnosa ja sam odmah otisla na wc piskiti i oprati se . Molila bi odgovor sto prije .
Hvalaa

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema podacima koje ste naveli, kod Vas ovulacija nastupa između 14. i 20. dana ciklusa. Dakle, plodni dani okvirno počinju oko 11. i traju do 23. dana ciklusa (ovisno o dužini ciklusa). Ako je odnos bio prije 11. dana ciklusa, radilo se o neplodnim danima.

martina1806

Poštovani, zadnju menstruaciju sam imala 15.10. U zadnje vrijeme nisu mi bile baš bile redovne, a inače su bile točno u dan. Duljina ciklusa 28 dana. Imam česte odnose sa dečkom i pred kraj zadnje menstruacije se dogodila ejakulacija u mene i još barem jednom nakon toga. Ne koristimo zaštitu. Prije dva dana su me uhvatili jaki grčevi u donjem dijelu trbuha i sad se osjećam kao da bi svaki čas mogla dobiti menstruaciju. Bolne grudi, želja za slatkim, glavobolje. Zanima me da li su to znakovi PMS-a ili bi se ipak moglo raditi o trudnoći?

Unaprijed zahvaljujem na Vašem odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pričekajte menstruaciju, pa ukoliko ne nastupi uradite test. To je jedini način da se potvrdi ili isključi trudnoća.

lalala86

Poštovani, zadnju menstruaciju sam dobila 08.10., ciklus mi je redovan (28 dana) zna mi ponekad kasniti ili uraniti za jedan dan.
Imala sam spolni odnos sa dečkom 14.10. u kasne sate, možda je već bio i 15.10., metoda prekinutog snošaja. Nije bilo ejakulacije ali me brine ona predsjemena tekucina.
19.10. sam primjetila ljepljivi prozirni iscjedak, a zadnja 2 tjedna sam pod velikim stresom. Zadnjih par dana su mi grudi osjetljive i bolne na dodir, zna me zaboljeti donji dio trbuha i leđa kao neki kratki grcevi, a od menstruacije ništa. Danas sam primjetila tekuci bijeli iscjedak ali u maloj kolicini. Zanime me da li je moguća trudnoća?
Ovo su neki od simptoma koje sam zapisala, ne znam dali ih mogu prepisati stresu ili necem drugom.
29.11. = jak bijeli iscjedak
30.11. = glavobolja
01.11. = bol u grudima
02.11. = nadutost, bol u grudima, bol u donjem dijelu leda, jaci grcevi na nekoliko sekundi
03.11. = osjetljive grudi, ponekad bol u donjem dijeu leda
04.11. = umor

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, navedeni simptomi više odgovaraju pms-u. No, jedini način da se utvrdi ili isključi trudnoća je test.

xxxy20

Poštovani,
dogodio se rizičan odnos tj puknuo je kondom te je ejakulacija bila unutar rodnice.
Uzela sam ellaone tabletu u roku sat vremena. Ciklusi su mi uvijek redovni 27-29 dana te je dan odnosa bio 14.dan ciklusa što na kalendaru pokazuje dan prije ovulacije. Ja to ne mogu tvrditi da li je točno, ali zanima me što ako je to ipak bio dan ovulacije ili dan poslije.. Može li tableta djelovati ipak u tom slučaju? Znam da nije 100 posto zaštita, možete li procijeniti da li je tableta uzeta na vrijeme?
Zahvaljujem na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne mogu znati kada je bila ovulacija, niti da li ste tabletu uzeli prije ili poslije. Uglavnom tableta smanjuje šansu za trudnoćom, ali učinak nije 100%. Otprilike 2% žena ostane trudno nakon tablete.

Valentinaa182

Pozdrav, kakve postoje sanse ukoliko uopce postoje u mojem slucaju. Zasticen spoli odnos je bio 30.1. no kontracepcija je pukla prije ejakulacije. Tableta ellaOne uzeta je dva sata nakon. Zadnji ciklus poceo je 25. a zavrsio 30. Tjedan dana nakon djevojka ima bolove u donjem dijelu trbuha i anksioznost. Može pomoc informacija ili savjet.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a i tableta je uzeta na vrijeme. Ne postoji mogućnost trudnoće, odnosno ona je samo teoretska.

bosko11

Poštovani doktore,
Djevojki ciklus traje 32 dana, ali pretezno joj kasni.
Imali smo nezastićeni odnos 05.11. i 06.11., gdje su spermije zavrsile napolju. Ona po pravilu treba da dobije menst. sutra tj. 11.11., tada je 32i dan ciklusa. Osjeca neke promjene, ali po svemu ovome nece biti sutra. Sta Vi mislite da li je moguća trudnoca, ako su po pravilu neplodni dani, i ejkulacija se desila van vagine.?
Jos da napomenem bila je nekolika mjeseca prije na pregledu kod ginekologa, jedan joj je rekao da ima uvećan jajnik, a drugi je rekao sa ima policistične jajnike. Zelio bih da cujem Vaše mišljenje. Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenome ne postoji mogućnost trudnoće.

Koala25

Poštovani
25.10 sam imala spontani odnosno , menstruacija mi je stigla nakon 7 dana kašnjenja ciklus je bio oko 32 dana .
Predmenstrualni bolovi su bili više peckanje u abdomenu nego grčevi . Menstruacija je trajala puna dva dana . Nakon trećeg krvarenje je naglo stalo i nastavilo se iscjedkom oko 3 dana smelkasto i evo sad 4ti dan roskasto, u periodu tih iscjedak imam bolove u leđima i jajnicima kao da trebam opet dobiti ...
O čemu se radi , da li je to znak oplođene jajne stanice ? Seks je bio zaštićen ali nikad nije sigurno ....

Ivo Balenović, dr. med.

Iako nisam u potpunosti razumio pitanje, mislim da je jedini način da utvrdite radi li se o trudnoći - test na trudnoću ili (još sigurnije) određivanje beta hcg-a iz krvi.