Da li je moguca trudnoca??

Jela66

Izvinite, nisam sigurna da sam razumela odgovor. Odnos je bio u nepolodnim danima ali šanse za trudnoću su velike ?

Ivo Balenović, dr. med.

Oprostite, pogreška. Odnos je bio u vrijeme plodnih dana.

Jela66

Hvala Vam puno na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Zabrinutaa0404

Poštovani doktore, poslednja menstruacija je bila 28.11. Imala sam nezaštićene odnose 11.12. ejakulirao je u mene. 18.12. sam krvarila nešto malo i to je trajalo svega dva sata posle ništa. Trebala sam da dobijem 25.12. Radila sam test danas pokazao je negativan rezultat. Da li postoji mogućnost da je test lažno negativan?

Zabrinutaa0404

I da napomenem da su mi ciklusi uvek redovni na 28 dana.

lilybp

Doktore dobila sam menstruaciju 17.11. ali je trajala samo 3 dana i nije baš bila.obilna, doduše bilo je dosta ugrušaka. Nakon menstruacije me pecka dojka sad 11.dan ciklusa, areole velike, montgomeryjeve zlijezde i maternica me boli par dana. Testirala sam se i test je bio negativan, ali strah me je jer sam ga stavila na tu kutiju od testa a ne na ravnu neupijajucu povrsinu? Imala sam znaci 3 menstruacije od odnosa od kojih zadnja slabija i muka mi je malo, trbuh kao napuhnut i bol u dojci, bradavice pune montgomeryjevih zlijezda...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Zabrinutaa, obzirom kada je rađen, test bi trebao biti pouzdan. No, da li se radi o lažno negativnom rezultatu ne mogu znati.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, lilybp, trudnoću možete isključiti.

AlbertL

Poštovani,
Imam 2 pitanja.
1. Je li moguća trudnoća uz korištenje kondoma ukoliko kondom nije puknuo? Sperma je ostala unutar kondoma, ali ne u rezervoaru na vrhu nego uzduž penisa.
2. Koliko dugo spermiji mogu preživjeti prije ovulacije? Odnos je bio 9.dan ciklusa koji traje 26 dana. Kolika je šansa oplodnje u tom slučaju?
Hvala i lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, trudnoća nije moguća. Spermiji nakon ejakulacije žive oko 72 sata.

AlbertL

Poštovani,
Nisam Vas dobro razumio. Je li u pitanju br. 2 moguća trudnoća i ako jest koliko je izgledna?

Ivo Balenović, dr. med.

Budući da ste koristili kondom, trudnoća nije moguća. Da kondom nije korišten, postojala bi teoretska mogućnost trudnoće.

sluzbeno

Poštovani,
poslednja menstruacija je bila 18.12. Ciklusi su 21-28 dana uglavnom. Danas, 17. dan ciklusa imala sam sexualni odnos koji je bio zaštićen. Dečko je ejakulirao van mene nakon što je skinuo kondom. Međutim, ono što sad mene brine je to što je prilikom stavljanja kondoma na početku vrh okrenuo naopače, ali je isti taj kondom okrenuo i stavio kako treba. Da li postoji mogućnost da je na taj način mogao da unese u mene nešto i da se dogodi trudnoća?
Nakon odnosa kondom je bio ceo , nije bio oštećen, jer sam proverila.
Hvala unapred!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na taj način trudnoća nije moguća.

lilybp

Znači dr. trudnoća sigurno nije moguća? Uplašila sam se da je vanmaternična jer imam bol u ramenu. Također, bradavice su mi jako uvećane, a nikad nisu takve i boli me lijeva dojka i obje su teške. A stomak dolje kao malo zaobljen. Uz to imam glavobolje stalno.Zadnja menstruacija je bila slabija, ali test negativan. Sad jedino da je lažno negativan. Plus iscjedak stalan bez mirisa koji nikad nije bio. Što bi to moglo biti? Oprostite na stalnim pitanjima, ali baš imam paniku od trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Prema svemu navedenom trudnoću možete isključiti sa 100% sigurnošću. Obzirom na raznolikost simptoma koje navodite, savjetujem pregled da se ustanovi o čemu se radi. Simptomi od izvanmaternične trudnoće se javljaju između 6. i 8. tjedna amenoreje, dakle 4 do 6 tjedana nakon odnosa.

Zaba23234

Pozdrav, da li je moguca trudnoca u nasem slucaj, decko je svrsio i ja sam mu odma sjela na spolni organ, plodni dani su bili?

Ivo Balenović, dr. med.

Ako je na spolovilu bilo ejakulata postoji teoretska mogućnost trudnoće.

Ljilja234

Poštovani doktore,
Nezaštićeni odnos ( prekinuti snošaj) sam imala 31.12 ( imam ne redovite mjesečnice i ne mogu utvrdit plodne dane -25.8, 8.10,3.11,9.12 -posljednja) , nakon 12 sati sam popila ella one tabletu. Jutros nakon mokrenja prilikom brisanja sam primjetila trag krvi svjetloroze boje koji se više nije pojavljivao tijekom dana. Zanima me jeli postoji mogućnost trudnoće te jeli taj trag znak implatacije, nagovjestaj mjesecnice ili mozda posljedica tablete. Također kada najranije mogu napraviti test?
Unaprijed hvala!