Jesam li trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, po nekim izračunima plodnih dana 8/9 dan spada u plodne dane. Dakle odgovor je da šansa postoji.

ginprob

Hvala na odgovoru, ali nadam se da je to jako mala sansa i da se nista nece dogoditi sad

ginprob

Oprostite na teroriziranju s pitanjima. Kolika je sansa i kada da napravim test? Puno hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je svakako mala. Test na trudnoću u vrijeme očekivane menstruacije.

Maja555554

Postovani,

Molim Vas za misljenje, pijem Qlaira tablete redovito vec 2 godine. Kada sam
pocela piti novu kutiju prije mjesec dana cetvrta tableta u kutijici, obojana, mi je slucajno ispala u odvod, uvijek pijem sa malo vode iznad umivaonika prije spavanja i tako je i ispala, posto sam bila u ispitima i pod jakim stresom samo sam uzela 5 tabletu iste boje,promijenila onu naljepnicu sa danima i tako nastavila piti do kraja mjeseca kao da se nista nije dogodilo, nazalost na svoju ruku ali od stresa nisam razmisljala. U tih mjesec dana sam 2 puta imala odnos, malo predigra i pocetak penetracija bez kondoma i odmah nakon toga kondom do kraja, nije pukao ni nista. Medutim sada kad sam popila zadnju tabletu i trebala je doci menstruacija imala sam krvarenje ali jako malo i vise kao svjeza crvenkasta krv. Jucer sam popila novu tabletu sljedeceg pakiranja. Zbog te menstruacije slabe sam u panici i zanima me postoji li mogucnost da sam trudna?

Unaprijed zahvaljujem!
Lijep pozdrav..
M

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. Dobro ste postupili. Nastavite dalje sa novim blisterom.

susanna 84

poslednji ciklus sam imala od 7 .01 sad nisam dobila inace imam redovni ciklus i imam bolove

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test na trudnoću ako je ista teoretski moguća.

susanna 84

Nisam vam rekla da je decko ejakulirao unutra 24 januara !i da li je previse rano za test jer tek je proslo 4 dana kako mi kasni i naduven mi je stomak a imam bolove kao kad treba da dobijem hvala vam puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test, velika šansa je da ste trudni.

K123

Poštovani,
sinoć sam imala spolni odnos s dečkom i koristili smo kondom, ali kondom je pukao i to smo otkrili tek na samom kraju odnosa. Imala sam plodne dane i sad imam veliki strah od trudnoće. Zanima me vase misljenje o tableti za dan poslije, da li da ju uzmem za svaki slucaj? Nisam jos nikad bila kod ginekologa te mislim da ne stignem sad ic kod njega jer tabletu moram uzet unutar 72 sata. Molim vas za vase misljenje ..... Hvala unaprijed.

susanna 84

kao sto ste rekli uradila sam test ovog jutra ali druga crta je blede crvene boje .sta to znaci da moram da ponovim test ili ? hvala vam puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, k123, svakako uzmite tabletu za dan poslije. Učinak iste se smanjuje sa time što čekate više vremena od odnosa.
Otiđite na ginekološki odjel bilo koje bolnice.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da za dan dva ponovite test pa na pregled i uzv kod ginekologa.

hello1

Poštovani,
Zadnja mjesečnica bila mi je 28.8.2019. I trajala je do 3.9.2019. imala sam dva nezaštićena spolna odnosa 8. i 12.9.2019. ali nije došlo do ejakulacije. Jedino decko kaže da je osjetio neku obilnu tekućinu i misli da je moja ali nije siguran. 7.10.2019. napravila sam test koji je bio negativan, danas je 15.10.2019. a ja još nisam dobila menstruaciju. O čemu se radi?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme proteklo od odnosa test je relevantan. U pitanju je hormonski disbalans. Savjetujem da se javite liječniku radi pregleda i terapije kojom će se potaknuti menstruacija.

Lea772

Poštovani,
pišem već 3 put i nikako da dobijem odgovor, pa se nadam da je ovo treća sreća.
Dakle, 12. 10. sam ujutro imala dva nezaštićena odnosa (prekinuti snošaj) sa dečkom nije ejakulirao u mene, svaki put kad je osjetio da je blizu je izvadio. Zadnja menstruacija mi je bila od 8.10. te je 12.10 ujedno bio i zadnji dan menstruacije. Također, 12. 10. navečer sam počela piti kontracepcijske pilule (5. dan nakon početka menstruacije) nakon pauze od godinu dana. Znam da je odnos bio u neplodnim danima i da nije ejakulirao u mene, no ejakukirao je u blizini vagine i osjetila sam oko vagine sluz kao ejakulat. Ciklusi su mi se poremetili unazad 6 mjeseci, traju odprilike između 24-28 dana. Zanima me mogu li ostati trudna, odnosno kolike su šanse budući da znam da spermiji prežive i do 5 dana tijelu žene? Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće. Ovulacija se događa oko 14,. dana ciklusa, a životni vijek spermija je oko 72 sata. Budući da s kontracepcijom niste počeli od 1. dana postoji teoretska mogućnost ovulacije.

Plavaptica03

Poštovani doktore, molim Vas za pomoć. Na dan ovulacije ili dan prije (nisam sigurna točno ali bio je plodni dan vidjela sam po sluzi) sam bila intimna s dečkom. Brine me je li postoji mogućnost trudnoće ukoliko je on dirao svoj penis i onda stavio prste u moju vaginu?
Također, nije došlo do penetracije ali uz kondom smo pokušali imati odnos ali bezupješno, svejedno me brine pošto je kondom spadao ali nije došlo do dodirivanja sluznica je li moguće da dođe do inseminacije? Malo čudna pitanja ali se jako bojim jer je bilo oko ovulacije pa ne znam je li me samo panično strah ili je moj strah opravdan. Pozdrav i hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji nikakva mogućnost da na taj način dođe do trudnoće.