kasni menstruacija

martica24

Poštovani. zadnju menstruaciju sam imala 2.1.2011., prije toga 5.12.2010., sada je 14.2. i ja još nisam dobila menstruaciju.. sad
Spolni odnos sam imala 25/26.1.2011.,nismo završili i uopće nije svršio, jer je mene bolilo, a po računanju plodni dani mi nisu bili jer bio je 24.dan ciklusa. po računanju trebala sam dobit 1.2. ali nje još nema. Napravila sam test za trudnoću 9.2. ali ne sa prvim jutarnjim i bio je negativan, ponovila sam ga 12.2. sa prvim jutarnjim i opet je bio negativan. Moje pitanje je da li je prerano bilo za test da očita trudnoću? moram napomenuti da sam ovih zadnja dva mjeseca jako varirala u težini tj jako sam smršavila i uz to sam povećala tjelesni napor jer sam počela vježbati i pod stresom sam bila, te sam par puta se ozbiljno nahladila vani. partner mi nije stalan te također postoji opcija da mi je prenio upalu. sad pomoć!!!! dali sam prerano uradila testove?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana , niste prerano napravili testove na trudnoću. Niste trudni. Uzrok kašnjenju može biti gubitak i variranje na kilama, stres, cista na jajniku, hormonski poremećaji itd. Svakako bi bilo dobro obratiti se svom ginekologu da se ustvrdi u čemu je problem.

martica24

zaboravih napomenuti da imam bijeli iscjedak obilni i bolove u donjem dijelu leđa te da sam danas ujutro napravila još jedan test i bio je negativan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, to su simptomi skoro nadolazeče menstruacije.

loraroko

Postovani,
Ciklusi su do proslog mjeseca bili skolski cca od 26/28 dna.prosli mjesec M je stigla sa osam dana zakasnjenja tj.36 dc.
znaci to bi bilo 23.06 posljednja M.Ovaj mjesec sam je ocekivala oko 21.07. ako gledam po ovim skolskim ciklusima do proslog mjeseca.
Majka sam dvoje djece,i vec neko vrijeme pokusavam zatrudniti po treci put.stvar je u tome sto sam ja jucer napravila test koji je bio negativan,i sada sam ja zbunjena.
Prije par dana sam primjetila iscjedak koji je bio onako rastezljiv nesto kao zakaca,bez ikakvog mirisa.
Takav iscjedak je meni specifican za dan ovulacije,ali tako kasno,nista mi nije jasno.
Lijepo Vas molim za savjet,koliko vremena da si dam prije nego li posjetim lijecnika?

Srdacan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, savjetuje da test na trudnoću ponovite za 2-3 dana. Ako je negativan, pričekajte menstruaciju. Ciklus u ljetnim mjesecima zna neki put dosta oscilirat.

imaras

Poštovani,

24.06.2011. sam imala AB, pila sam doksiciklin tablete 5 dana, ali nisam dobila nikakve tablete za stezanje maternice. Nakon 10 dana sam napravila UZV koji je bio uredan i ginekologinja je rekla kako iduću menastruaciju mogu očekivati kroz 4-6 tjedana. Nakon izvršenog AB krvarila sam gotovo 14 dana, iako je ona rekla da je to zbog toga što nisam dobila ništa za stezanje maternice. 8.7 sam imala seksualne igrice s partnerom, ali nije svršio u mene, iako smo nakon 4-5 sati, što je on svršio vani, isli opet bez zastite. 2.8. sam napravila test koji je bio negativan. U međuvremenu sam oko 20.07. imala žućkasto-bijeli iscjedak, što sam povezala s upalom. Oko 25.07. sam imala nekoliko dana iscjedak baš jako pojačan, da sam i rublje morala mijenjati više puta dnevno. Stalno me boli stomak, uzasno nisko tako da vjerujem da su jajnici. Ostalih simptoma koje sam imala onda kada sam saznala da sam trudna nemam, nemam ni žgaravicu, malčice mi smetaju mirisi ali ne onako nepodnošljivo kao tada, ne spava mi se, kao onda nisam iz kreveta izlazila. Tada sam zadnju menstruaciju imala 30.05., test radila 03.06. bio je negativan, i ponovila ga 20.06. bio je pozitivan. Napomenuti ću da imam užasno neredovite menstruacije, nekad sam znala ne imati i po mjesec dva, koristila sam Evru 5 godina,ali prestala sam u travnju kada se sve i dogodilo. Na poslu sam stalno pod stresom, ne pamtim kad sam imala tako stresan mjesec, zbog čega mislim da se sve to i odužilo. Za vikend sam bila na moru,pa vjerujem da će i promjena klime imati utjecaj na sve. Brine me, da li je moguće da mi se ovulacija pomaknula, da nije bila od 14-17 dana od 24.06.? Da li je moguće da sam test radila prerano iako je proslo 26 dana od recimo odnosa?znam da treba pričekati 4-6 tjedana. I da je moguće da je i 8 tjedana, ali strah me je i stalno o tome razmisljam, znam da neću dobiti dok se ne smirim ali nikako mi to ne uspijeva. Čak i ujutro i preko dana mjerim temperaturu, koja je stalno oko 36,5 ili 36,7 a dok sam bila trudna nije se micala sa 37,2. Ne znam više ni sama što da radim, bojim se da ako jesam da cu zakasniti sa svim do 10.og tjedna, ne znam bih li počela s vaginaletama ili radila ponovno test???

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, s obzirom da Vam ciklus nije redovit savjetujem da za svaki slučaj napravite još jedan test na trudnoću. Ne mislim da ste trudna.
Ako je test negativan, savjetujem da se javite svome ginekologu da Vas se daju progestageni preparati da Vam se izazove menstruacija.

imaras

Hvala Vam na odgovoru, prije nekoliko sati sam pravila test, negativan je. Sutra cu se naručiti kod ginekologa. Nadam se da test nakon što mi toliko kasni M ne može biti lažno negativan.

Iva003

Poštovani, zadnja menstruacija mi je završila 9.6. sada je 9.8. jos uvijek nije dosla. Test za trudnoću sam radila odprilike oko 16.7. i bio je negativan. Da li je to bilo prerano za napravit test? Zadnjih dva tjedna imam bolne grudi, sada bol mrvicu popušta. Inace su mi u zadnjih godinu dana menstuacije poludile, stalno kasne ali vecinom po tjedan najviše dva. Pila sam prije duphaston tablete.
Zanima me dali bi da sam trudna vec osjetila simpome i dali test koji je pokazo negativno je točan? hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, savjetujem da sutra ujutro iz prvog urina napravite test na trudnoću. Ako je negativan, potrebno je izazvati "menstrualno krvarenje".

xenci-t

Poštovani,
ciklusi su mi inače 25-28 dana, zadnji odnos s dečkom sam imala 10.07., koristili smo kondome, nakon dva dana sam dobila menstruaciju koja je bila kao i inače.
Danas mi je 29. dan ciklusa, a još nisam dobila menstruaciiju. Već par dana imam osjećaj da će doći, a ništa. Trebam li se brinuti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da se ne trebate brinuti.

Iva003

Poštovani,
da li bi vec osjetila neke simptome ako je doslo do trudnoće? Također zaboravila sam vam napisati da imam bijeli iscjedak.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, simptomi rane trudnoće su nespecifični, uglavnom nekarakteristični. Savjetujem da napravite test na trudnoću ponovno.

Iva003

Napravila sam test i bio je negativan,ali ona crta u kontrolnom prozorcicu se pojavila za 2 sata tek. Dali to znaci da je test nevažeć ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, to znači da je test negativan. Pričekajte menstruaciju kroz nekoliko dana.

ZVONCHICA23

Dobar dan..imam jedno pitanje..mentruaciju imam već 6 godina i to redovito na 29 dan..no zadnjih 6 mjeseci kasni 3-6 dana.. ovaj mjesec kasni 12 dana što mi je vrlo čudno ( dosta sam bila pod stresom,al nebi rekla da je zbog toga).. test na trudnoću(clearblue) je bio negativan.. da li je to znak stvaranja ciste il nekih hormonalnih poremećaja? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, razni su uzroci izostanka menstruacije. Od PCO-a, anovulacija drugog uzroka, hormonskih poremećaja, cista na jajnicima, problema sa radom štitne žlijezde, stres, promjena mjesta boravišta, promjena klime.
Ali ako Vam se ovo prvi put događa mislim da se ne bi trebali brinuti.
Važan uzrok izostanka menstruacije ste isključili testom na trudnoću.

imaras

Poštovani, pokušala sam postupiti kako ste mi rekli i naručiti se kod ginekologa, ali očito u nezgodno vrijeme kada su svi na GO, a meni zbog posla nikako ne odgovara jutarnji termin. Naime dogodilo mi se slijedeće, na 50.dan nakon AB-a sam dobila M, to je bilo u petak 12.08., odmah sam taj dan nalijepila 1 flaster Evre. U subotu navečer M je već prestala, čitala sam u nuspojavama da je to moguće. Iako sam si ja zacrtala da je to možda implantacijsko krvarenje, zadnji test sam radila 08.08. i bio je negativan, nije trajalo ni par sekundi da se pokaže. Ono što mene brine je to što od petka imam laganu vrtoglavicu, pomalo kao i mučninu, u subotu su me bolile bradavice, u nedjelju vise nista, ali bol u donjem dijelu abdomena se stalno javlja i ponekad u gornjem dijelu leđa oko lopatica prema sredini leđa i vratu. Ne znam jesam li si umislila ili mi smetaju mirisi, dok sam bila trudna nisam mogla ni primirisati cigarete jer zaručnik puši i tjerala sam ga od sebe, sada mi to ne smeta, pa se nekako tješim da sam možda sve preuveličala. Ponekad me uhvati želja za jelom pa se suzdržavam jer mislim to je simptom, i onda jedem jednom jedva 2 puta dnevno i to vrlo malo. ponovno sam počela panično mjeriti temperaturu koja je navečer 36, ponekad i 36,2, a ujutro 36,5 ili 36,7 viša od toga nije bila. Ponavljam kad sam bila T bila je stalno u svako doba dana 37,2. Znam da zvučim kao neki psihopat i stalno samu sebe uvjeravam da je nemoguće jer smo se štitili, jedini put kad nismo bilo je 8.7. ali smatram da bi sada već test to trebao pokazivati. Ne znam više što da radim, on mi govori da se smirim, ali trenutno to djeluje teže nego sve godine faksa koje sam prošla, ako je to reakcija na Evru čudi me jer sam ju koristila 5 godina i bila mi je super niakd nikakvi simptomi. Ovakve simptome sam imala kad sam dobila Diane 35, nakon par sati što sam ju popila krenulo je povraćanje i nisam mogla iz kreveta izaći, popila sam jos jednu misleći da je viroza u pitanju,ali tek nakon što sam prestala bilo mi je bolje,to je bilo prije 7 godina. Pokušala sam se naručiti kod svih privatnika ali zbog GO ili ne rade ili ne primaju nekog tko nije njihov pacijent. A ne mogu u bolnici izgubiti opet cijeli dan čekajući jer nemam pravo na slobodan dan na poslu. Previše sam u strahu i ni sama ne znam zašto sam uopće popustila prije 1. M i zasto mi nitko nije rekao da stavim evru odmah poslije AB-a, u svakom slučaju jasno mi je da sam glupo postupila uopće imajući odnose.