kasni menstruacija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nikako niste trudna. Ako je zadnji test negativan, niste trudna.
Mislim da ste dobro postupili i sa 1. danom menstruacije ste počeli sa Evra flasterima.
Na ovoj stranici imate moj broj, ako želite kontaktirajte me u svezi ultrazvučnog pregleda.

imaras

Poštovani, hvala Vam što ste ponudili UZV, ali uspjela sam dogovoriti pregled. Ovo je nalaz koji sam dobila pa me zanima vaše mišljenje. Pregled: Cerviks:koničan,epidermiziran. Uterus normalne veličine, tvrd, mobilan. Adnexa: obostrano slobodna. UZV: Uterus: uredne konture, normalne veličine AP: 3,4cm Endometrij: homogenog ehogenog odjeljka 5,5mm. Ovarij: obostrano uredne veličine. Zanimaju me te veličine jel to sve normalno? Da li je moguće da postoji ona mogućnost u prvim tjednima kada se na UZV ne vidi T??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ultrazvučni nalaz vam je uredan. Nikako niste trudna. Nastavite sa uzimanjem Evra flastera.

deytona101

Postovani doktore molim Vas ako mi mozete pomoci.Posljednju menstruaciju sam dobila 19.7., i trajala je do 23.7.! Sljedeci dan sam imala spolni odnos sa deckom,no nismo se stitili,ali on nije ni svrsio,tj nije bio ni blizu toga,a nije duboko ni ulazio i na vrijeme je bio vani. Inace imam neredovite cikluse. No bojim se zv ljubavnh kapljica. Sad sam u strasnoj panici.Mnestruacija mi kasni vec 4 dana,no to je u mom ciklusu normalno. Imam neke lagane bolove u trbuhu,ali problem mi je sto se za svaku bol u trbuhu ili ledjima potajno nadam da je to od pms-a.Strasan mi je stres i samo razmisljam o tome jesam li mozda trudna i zbog toga se bojim. Testove nisam pravila jer me strah. Jesam li mogla ostati trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, u vrijeme kad ste imali odnos spada u neplodne dane. Mislim da niste trudna.

marija1988

Imam dosta redovnu menstruaciju, svakih 28-30 dana, nekad se zna desiti da kasni koji dan, maksimalno do sedmicu dana ali vrlo rijetko. Ovog mjeseca mi kasni vec 12 dana.Proslog mjeseca sam bila na moru, a odnos sam imala po mojoj racunici u vrijeme ne plodnih dana, jer je to bilo nekih 7 dana prije ocekivane mensruaciije. Test za trudnocu nisam radila, mislila sam sacekati jos koji dan jer ovih dana imam sve simptome kao pred menstruaciju (bubuljice, bolne grudi, povremeno probadanje u stomaku...) ali nikako da dobijem. Da li je moguce da kasni zbog odlaska na more i zbog toga sto sam se ja toliko uzbudila zato sto kasni, i da li je moguce da su se na moru poremetili plodni i ne plodni dani?
Unaprijed HVALA!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, promjena klime svakako može odgoditi dolazak menstruacije. Ako poznate svoje tijelo, i "osjećate dolazak menstruacije", savjetujem da pričekate još par dana. Svakako da bi test na trudnoću bio poželjan.

ZVONCHICA23

Poštovani
javila sam Vam se prije otprilike tjedan dana kada mi je menstruacija kasnila 12 dana. Još uvjek ju nisam dobila a danas je 20 dana. Povremeno dobivam neki smeđi iscjedak da li je to znak dolaska menstruacije il ovulacijsko krvarenje( jer bi upravo tih dana trebala biti ovulacija, da sam dobila na vrijeme menstruaciju)? ili bi možda trebala ponoviti test iako je bio negativan?.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne trebate ponavljati test, ako je negativan. Mislim da je to predznak nadolazeće menatruacije. Savjetujem UZV pregled da se ustvrdi debljina sluznice maternice.

citronella

Poštovani,
u 3. mjesecu sam prestala piti Cilest nakon godinu dana. Mjesečnice su se nastavile redovito pojavljivati te nije bilo nikakvih poremećaja. Početkom 7. mjeseca dobila sam nekakvu infekciju, i otišla na ionako potreban redoviti pregled te mi je doktorica dala Medazol vaginalete i Lactogin kapsule kao terapiju te mi napravila Papa test na kojem mi je pronađen Cin 1. Infekcija je nestala i 04.08. sam dobila redovito menstruaciju. No 19.08. dobila sam povišenu temperaturu (37.1) i slabost koja je trajala cijeli dan te smeđkasto krvavi iscjedak koji je potrajao 4 dana. Na upit doktorici, rekla je da to nije ništa abnormalno nego samo ovulacijsko krvarenje te da nema nikakve veze sa Cinom 1 pronađenim na Papa testu. Iscjedak je nakon 4 dana nestao no pojavio se nekakav bjelkasto-žućkasti pojačan iscjedak. Menstruacija mi evo kasni već 6 dana, što se inače nikad nije dogodilo, nemam niti ikakav osjećaj da ću je dobiti, iscjedak je i dalje tu, danas sam radila test za trudnoću (ClearBlue Compakt) i pokazao se negativan iako je imao, po meni, nekakvu nepravilnost (na prozorčiću za rezultat se pojavio nekakav mjehurić koji je drugačije boje od pozadine, tj. kao da se urin tu nije očitao). Pitanje, da li kašnjenje menstruacije ima ikakve veze sa tim ovulacijskim krvarenjem i Cinom 1 , jer mi se to nikad prije nije događalo? Doktorica kaže da je to zbog prestanka pijenja pilula, ali da se dogodi 5 mjeseci poslije? Da li postoji mogućnost da sam trudna, obzirom da ne koristimo nikakvu zaštitu, samo prekinut snošaj, ali i obzirom na sve navedeno? Da li da ponovim test? Nemam nikakve simptome osim što me već nekoliko dana užasno boli donji dio leđa.
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, CIN 1 i periovulacijski iscjedak nemaju nikakve veze sa kašnjenjem menstruacije.
Test na trudnoću ste dobro očitali i negativan je i ne trebate ga ponavljati.
Savjetujem da pričekate još nekoliko dana da dobijete menstruaciju. Ako istu ne dobijete morate se javiti na ginekološki pregled da se pokuša utvrditi koji je uzrok kašnjenja menstruacije. Ako smo isključili trudnoću tu su još PCO- sindrom, funkcijske ciste na jajnicima, stres itd. kao mogući uzroci.

bogihrvati

postovani
imala sam upalu mokracnih puteva i uzimala Ninur kapsule i mensturacija mi kasni jedan dan
jeli moguce da je upala odgodila dolazak menstruacije
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne vjerujem u to jer se radilo samo o blagoj upali mjehura.

brdozgd

Postovani cura mi je trebala dobit menstruaciju 5.9. Prvi put je imala zasticeni spolni odnos sa mnom(nikad prije nije) i to 29.7. nakon tog je normalno dobila mjesecnicu 5.8. Imali smo jos jedan zasticeni odnos(kondom) 16.8. I sad joj kasni 3 dana. inace uvijek dobije od 5-7. Ima 18 godina. Da li je to normalno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, ciklus može kasniti zbog mnogo stvari. U Vašoj dobi prvo i osnovno je isključiti trudnoću.
Normalne oscilacije ciklusa su od 22 do 35 dana.
Savjetujem neka napravi test na trudnoću. Te ako je test negativan , neka se javi na ginekološki pregled.

bogihrvati

9 .kolovoza mi je bila zadnja menstruacija koja je uranila 2 dana , i sljedecu menstruaciju sam trebala dobiti 6. rujna ,ali nisan ( kasni 2 dana ) te sam napravila test koji se pokazao negativan
koji je razlog zbog kojeg bi menstruacija mogla kasniti ? jer upala mi je trajala oko 2 tjedna te sam tjedan dana pila 4 kapsule dnevno
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, uzroci kašnjenja menstruacija su razni. molim Vas pogledajte postove na našoj stranici na tu temu. Isključili ste trudnoću. Savjetujem da pričekate nekoliko dana da dođe menstruacija.

jelena25

Poštovani,

Zadnju menstruaciju sam imala 11.08. Ciklus mi inače traje u rasponu 27-31 dan.
Očekivani krajnji datum nove menstruacije bio je 11.09 (jučer). Nisam ju dobila
i budući da radimo na bebi budno sam pratila hoće li doći i već imala pripremljen
kućni test koji sam jutros upotrijebila na prvom urinu i pokazao se pozitivnim.
Mene sad samo zanima što mi je činiti kako bih što prije potvrdila je li test u pravu,
odnosno je li vec vrijeme za posjet ginekologu. To pitam jer mi prijateljicu ginekolog
nije htio primiti dok nije bila barem 8 tjedana trudna. Znači li to da je jos rano
za potvrđivanje trudnoće kod ginekologa?

Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako Vam je test na trudnoću pozitivan, svakako se radi o trudnoći. Da bi se trudnoća vidjela u maternici potreban je beta HCG iz krvi biti veći od 1000.
Dakle 7-8 dana kašnjenja menstruacije trudnoća tj. inicijalni gestacijski obruč se može vidjeti u maternici.
Vitalan plod se vidi sa šest tjedana amenoreje( izostanka menstruacije ) uz normalan menstrualni ciklus.

tonka123

Poštovani!
Imam policistične jajnike i menstruacijski ciklus mi u pravilu traje 37-39 dana, a i dulje. Zadnju menstruaciju sam mala 01.01. Imala sam spolni odnos, prvih par minuta bez kondoma oko 22.01.
03.02. sam bila na ginekološkom pregledu, UZV - uterus 68x38x49 mm, E 8mm, DO 34x21 mm, LO 40x19 mm, policistični.
Je li to prerano da bi se na UZV išta vidjelo?

Hvala!