kašnjenje menstruacije

Baterflaj

Postovani,
Uradila sam test za svaki slucaj, mada sa deckom ne spavam bez zastite, ali opet. Bio je negativan, uradila sam ga pre dve nedelje.Sad ne znam da li je bilo prerano da to uradim.

Ivo Balenović, dr. med.

Test je najsigurniji 7 dana po izostanku menstruacije, iako je većina točna već prvi dan po izostanku. Savjetujem da ga ponovite.

flash1

Postovanje,
djevojci kasni menstruacija vec 14 dana. Sedmi dan kasnjenja radila je test popodnevnim urinom i bio je negativan. Takodje, radila je test i 13 dan kasnjenja, ali ovaj put na jutarnji urin i on je bio negativan. Koristila je BABYRAPID test, pa me interesuje da li su ti rezultati pouzdani? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ako su dva testa negativna ( a pogotovo ovaj 13. dana) sigurno se ne radi o trudnoći. Savjetujem pregled da se ustanovi razlog kašnjenja menstruacije. Najčešće su psihičke prirode - stres.

vodopad

Poštovani,
Djevojci kasni menstruacija 7 dana. Zadnji put je dobila menstruaciju 19.8. Prije menstruacije smo imali spolni odnos na 4-5 dana, tj. 14. ili 15. 8. zadnji put. Po nekom pravilu narednu menstruaciju trebala je da dobije 19.9. Interesuje nas da li postoji šansa da ostane trudna iako nismo imali spolni odnos od 14. ili 15. 8. ? Ako ne, koji su mogući uzroci?
Hvala lijepa

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ako je 19.8. bila prava menstruacija mogućnost trudnoće ne postoji. Razlozi kašnjenja mogu biti mnogobrojni: stres, hormonska neravnoteža, pretjerana fizička aktivnost... Ukoliko niste sigurni da je to bila prava menstruacija preporučam da učinite test na trudnoću.

zea27

Poštovani,
Predprosla menstruacija mi je bila 30.7, a posljednja 25.8. Sljedecu menstruaciju sam očekivala 20.9 no nije se pojavila. Dečko i ja smo inače koristili zaštitu, no zadnja dva puta nismo ali sigurna sam da nije ejakulirao u mene. Zanima me koji je razlog kašnjenja? Posljednjih par dana sam u velikom stresu, naročito zbog toga. Čak sam i prehlađena i danas sam počela piti antibiotike. Također da i napomenem da par dana imam neki iscjedak koji je toliko jak da svaki put pomislim da sam dobila menstruaciju.
Molim odgovor, hvala happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, stres je moguć razlog kašnjenju menstruacije, ali budući da ste imali odnose preporučam da učinite test na trudnoću.

korisnica009

Postovani,
posljednju menstruaciju imala sam 23.8. Redovna mi je uvijek, a trajanje ciklusa se krece od 27 do 35 dana. U januaru ove godine (zbog stresa) mi je ciklus trajao 45 dana. Danas mi je 36 dan ciklusa, a prave menstruacije jos nema. Juce su se pojavili tragovi krvi (svjetloroze boje), a tako i danas. Sve simptome PMS sam imala kao i prije, cak i sad imam iste bolove u stomaku kao i svakog mjeseca za vrijeme menstruacije. Prije 10 dana sam bila kod ginekologa i dijagnostifikovana mi je jaka upala (mijesana flora) i dobila sam terapiju (12 dana koriscenje poliginax tableta). Takodje, ovaj mjesec sam zbog posla imala ogroman stres, a i jajnici su me boljeli mnogo tokom ovulacije. Seksualni odnos mi je bio prije 15 dana toliko bolan da smo morali da ga prekinemo, a prije sedam dana tokom seksualnog odnosa desilo se krvarenje blago. Danima sam osjecala bol, peckanje i svrab, kao i jako izrazenu suvocu. Seksualni odnosi su bili zasticeni. Da li mozete da mi kazete Vase misljenje u vezi sa mojim slucajem?

Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda je teško reći o čemu se točno radi. Kašnjenje menstruacije i nepravilna krvarenja koja navodite moguća su posljedica hormonske neravnoteže koja može biti uzrokovana psihičkim stresom. Psihički čimbenik, kao i upala mogu uzrokovati bol prilikom odnosa. Bol, peckanje i svrab posljedica su infekcije (iako ste dobili terapiju širokog spektra). Što se suhoće rodnice tiče savjetujem da probate s kremama koje sadrže estrogen.

Anonymus33

Poštovani,
imam jedan problem. Trenutno mi kasni menstruacija, proslu sam imala 31.7. a sa deckom sam spavala na dan ovulacije (i bez zastite i sa) , 29.9. sam trebala dobiti menstruaciju i kasni te sam dan nakon sto s trebala dobiti napravila test i negativan je. Danas, 1.10. ponovno sam spavala sa deckom bez zastite i sa, postoji li ikakva mogucnost za trudnocom? Imam pojacani iscjedak, mokraca je tamnozute boje, no u zadnje vrijeme sam podosta pod stresom i slabo spavam, da ponovim test ili ne postoji vjerojatnost za trudnoću?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, većina testova je točna već u vrijeme očekivane menstruacije, tako da se vjerojatno ne radi o trudnoći. Ukoliko menstruacija ne nastupi u idućih tjedan dana savjetujem pregled..

Baterflaj

Postovani, uradila sam test pre pet dana i bio je negativan. Menstruaciju sam dobila pre dva dana, ali danas skoro i da je nemam, zbog cega je to tako? (menstruacija mi je kasnila 26 dana).

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, preporučam da uradite kompletnu hormonsku analizu.

Natalia7549

Pozdrav. Od 15 godine imam problem sa stalnim kašnjenjima menstruacije. Nekad po 6 i više mjeseci, a nekad 3-4 mjeseca. Za 3 mjeseca punim 18 i znam da do te dobi mentruacija može biti neredovita ali brine me što to duže vrijeme traje. Često imam naznake da ću dobiti ali ništa se ne dogodi. Trebam li zatražiti savjet ginekologa ili da sačekam ako se sama uravnoteži?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, javite se liječniku. Potreban je ginekološki i ultrazvučni pregled, te analiza hormona.

Natalia7549

Poštovani, imam učestala kašnjenja menstruacije. Imam 17 godina i već negdje oko 2 i po, 3 godine imam problem sa tim. Nekad 2-3 mjeseca a nekad po 6 mjeseci i više. Trebam li sačekat do 18.godine i da vidim hoće li se unormaliti ili da odem kod ginekologa?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nemojte čekati. Što prije učinite ultrazvučni pregled i analizu hormona.

Mimi4ka123

Zdravo ja Sam iz mk da vas pozdravim. Doktore meni normalna mens je na 25 dana zadnja mens dobilla 13tog aprila evo 3 dan kad nisam dobila. Imam uzasne mucnine gadi mi se svega. Bol u grudima je tu isto kao kad trebam dobit. Napravila test trufnoce pred 4 dana bilo je negativan svi 4. Da idem kod lekara ili jos uvek je rano?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pričekajte barem još 7 dana. Trudnoća je ultrazvučno vidljiva najmanje 5 tjedana nakon zadnje menstruacije. Za par dana možete ponoviti test.

Nazad
1 ... 37 38 39 40 41 42 ... 47
Naprijed