kašnjenje menstruacije

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za sana13,
pouzdanost testa na trudnoću je 99%, no ukoliko Vam menstruacija toliko kasni preporučam da učinite ginekološki i ultrazvučni pregled da se dijagnosticira uzrok kašnjenju, te da Vam liječnik prema tome ordinira terapiju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za kokolo22:
svakako učinite ginekološki i ultrazvučni pregled, kao i hormonski status da se dijagnosticira razlog neredovitih menstruacija. U obzir dolaze policistični jajnici za čije liječenje postoji nekoliko mjera: smanjenje tjelesne težine, fizička aktivnost, farmakološki, te kirurški pristup.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Lalalo99:
prema navedenim metodama zaštite mala je vjerojatnost trudnoće. Preporučam da učinite ginekološki i ultrazvučni pregled kao i hormonski status da se ustanovi razlog neredovitih menstruacija i provede terapija.

Medeenaa

Postovanje,menstruacija mi dolazi svakih 45 dana,medjutim zadnju sam imala 12.02,imala sam zasticene odnose,decko uvijek koristi kondom i uvijek izvadi prije nego sto dodje do ejakulacije,uvijek provjeravamo i kondom nije nikada pukao,medjutim imali smo 2 odnosa bez zastite,ali nije doslo do ejakulacije.Menstruaciju sam trebala dobiti 27.03 al nije dosla.30.03 sam radila dva testa za trudnocu i bili su negativni,jedna crtica.Ponekad imam bolove u lijevom jajniku ali menstruacije i dalje nema.Nema nikakvih drugih simptoma.Trenutno imam pojacan bijeli iscjedak i to je to.Da li je moguce da sam trudna il je nesto drugo u pitanju.Izvinjavam se na dugom postu.Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko su dva testa na trudnoću bila negativna nakon izostanka menstruacije gotovo sigurno se ne radi o trudnoći. Preporučio bih pregled i eventualno tablete gestagena koje će potaknuti krvarenje.

Ne.znam

Poštovani
Zadnju mjesečnicu sam imala 26.6 , nakon zadnjeg dana 2.7 sam ima peting sa dečkom s time da mi je par puta ulazio u rodnicu , test za trudnoću sam napravila osmi dan od kašnjenja bio je negativan, u bolnici sam već tjedan dana i svaki dan pijem po 10 lijekova dnevno da li je možda to uzrok kašnjenja , da li je potrebno da ponovim test , da napomenem još nisam imala spolne odnose , hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne radi se o trudnoći. Najvjerojatnije su lijekovi koje uzimate razlog kašnjenju menstruacije.

Ippo.girl

Poštovanje...
Prije otprilike 15ak dana sam Vam pisala na forumu druge teme i dobila odgovor.
S obzirom da ste rekli da nema šanse da sam ostala u drugom stanju nakon petinga s momkom (nevina sam), mene zanima šta sve može biti razlog kašnjenja menstruacije?
Imam bolne grudi, bobuljicu koja boli (kao i svaki put pred menstruaciju), glava me boli, imam sekret, prije sedmicu dana sam imala bolove u stomaku, oni oštri bolovi koje uglavnom imam pred menstuaciju. Čitajući na netu, kažu da su ovi simptomi isti kao i oni u ranoj trudnoći. Na smrt sam se prepala..
Radi podsjećanja, momak i ja smo prakticirali peting i nakon njegovog snošaja po mom stomaku, ejakulat sam obrisala vlažnim maramicama. poslije toga sam otišla do toaleta da to operem i izvršim malu nuždu. Ne znam da li je moguće da sam rukom kojom sam se prala nakon male nužde uspjela prenijeti nešto ejakulata koji sam prethodno izbrisala vlažnim maramicama.

Ako je trudnoća isključena, šta da radim?
Ili da uradim test za trudnoću? Da li je rano jer se ovo gore navedeno desilo prije 15 dana..

Unaprijed hvala na odgovoru... LP.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, razlozi kašnjenja menstruacije mogu biti psihički (stres), prekomjerna tjelesna aktivnost, promjene u tjelesnoj težini, hormonalni poremećaji... ukoliko želite biti sigurni učinite test, ali prema onom što ste opisali mislim da ne postoji mogućnost trudnoće.

Silly5

Ovako..
Imala sam redovnu menstuaciju prošli mjesec i odnose bez zaštite. Tu je i promjena klime i stres i gripa uz antibiotike. Ovaj mjesec mi kasni vec 2 tjedna s tim da sam dobila na jedan dan kad sam ustvari i trebala, ali ništa duže i posve malo. Nemam simptome ni trudnoće, a ni dolaska menstruacije. Trebam li se brinuti ili samo pričekati?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, preporučam da učinite test na trudnoću. Moguće da se radilo o implantacijskom krvarenju.

Silly5

Je li moguce da je doslo do implatacijskog krvarenja mjesec dana nakon oplodnje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, do implantacijskog krvarenja dolazi 10-ak dana nakon ovulacije i oplodnje. Kod uobičajenog 28 dnevnog menstruacijskog ciklusa do ovulacije dolazi oko 14. dana ciklusa, no nikada ne možemo biti 100% sigurni kada je došlo do ovulacije.

leandra12345

Poštovani,
Zadnjih godina ustalila mi se menstruacija i traje 6 dana dok mi je ciklus 30-31 dan.
U 6. Mj sam otišla u Ameriku te sam se vratila krajem osmog mjeseca. Menstruaciju sam trebala dobiti 27.8., a nezaštićeni spolni odnos bez ejakulacije sam imala 25.8.
Danas je 8.9. I mjesečnicu još nisam dobila, prije par dana sam napravila test za trudnoću i bio je negativan.
Postoji li mogućnost trudnoće ako je odnos bio tako blizu očekivanom datumu menstruacije ili je nešto drugo u pitanju?
Ginekolog mi je na godisnjem odmoru pa nisam u mogućnosti uskoro na pregled.
Hvala unaprijed

boysica90

Pozdrav, htjela bi Vase misljenje...
19.6.zadnja menstruacija, do tada sve u redu...pocetkom 7.mj smedji iscjedak par dana, odem kod ginekologa, napravim krvne slike i urin i sve u redu, napravi mi UZV isto u redu...dobijem tablete provera koje sam pila 5 dana i nakon njih dobila kao menstruaciju koja je bila vise kao smedji iscjedak ali trajalao 5 dana...i onda se kao smiri sve i opet iscjedak 20.8 i opet sve nalaze i UZV i sve u redu i dobila duphaston, 2x1 10 dana nakon kojih bi trebala 1.dan ciklusa pocet piti naeliu 4.mjeseci...medjutim meni je u subotu bila zadnja tableta duphastona i jos nisam dobila menstruaciju...pitanje, nakon koliko se inace poslije zadnjeg duphastona dobije menstruacija?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za leandra12345, ukoliko je to bio jedini odnos ne radi se o trudnoći. Da je kojim slučajem došlo do trudnoće, test bi bio poztivan u vrijeme kada je rađen. A i prema datumima imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana. Vjerojatno se radi o hormonskoj neravnoteži.

Tinkerbell_28_05

Poštovani, posljednju menstruaciju sam dobila 30.7.-3.8.. 12.6. sam prestala s tabletama Logest koje sqm pila oko 3 godine zbog cisti koje su se konstantno stvarale. Kasnije je otkriveno da imam policisticne jajnike i ginekolog je rekao kako ću jednog dana tesko zatrudnjeti, da ce mi biti potrebno ljecenje prije trudnoce. Jedini odnosi koje sam imala od tad su 18.8. i 19.8. sa zaštitom, te su mi bili neplodni dani. Znaci menstruacija mi kasni 17 dana, da li je moguće da sam trudna? Jer ne znsm sto mi se dogada.

Baterflaj

Pozdrav.
Psoslednju menstruaciju imala sam 2.Jula. Menstruaciju dobijam na 32 dana. Sledecu men. sam trebala dobiti 3.septembra ali meni kasni vec osam dana. Koji je razlog? Sa deckom koristim kondome. Prethodnih dana mi se javlja kao neka bela sluz kada se obrisem. I moram da napomenem da sam se pre dve nedelje prehladila, bolelo me je u predelu besike pa sam pila uvin caj.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Tinkerbell, uz policistične jajnike ide i neredoviti menstruacijski ciklus, tako da Vam menstruacija najvjerojatnije kasni zbog toga. Ukoliko ste imali odnose, uvijek postoji mogućnost trudnoće, stoga preporučam da učinite test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Baterflaj, kod kašnjenja mestruacije uvijek prvo treba isključiti trudnoću, stoga preporučam da učinite test. Drugi mogući razlozi su psihički (stres), hormonska neravnoteža, prekomjerna tjelesna aktivnost, nagle promjene tjelesne težine...

Nazad
1 ... 36 37 38 39 40 41 ... 47
Naprijed