krvarenje za vrijeme ovulacije

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenim datumima vjerojatno je u pitanju ovulacijsko krvarenje. No, budući da se javilo za vrijeme odnosa moguće da se radi i o kontaktnom krvarenju uslijed mehaničke traume.

Nina1991

Postovani,

hvala najlepse.

S postovanjem
Nina

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Sanja151

Pocituvan
Imam edno prasanje za vas. Imav nezastiten odnoss pred skoro 9 dena ejakulirase nadvor, jas pak ispiv apce za nesakana bremenost. Deneska mie posledna den od ovulacija i imav bledo rozevi kapki a sea obilno kravarenje. Sto znaci kravarenjeto? Se nadevam deka me razberivte. Hvala unapred pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je u pitanju ovulacijsko krvarenje. Ipak, obzirom da ste imali odnos, savjetujem da uradite test na trudnoću.

Sanja151

Pocituvan
Hvala. Dali moze test za bremenost da se napravi i koga imam krvarenje?

Ivo Balenović, dr. med.

Test možete napraviti bez obzira na krvarenje. Njime se određuje hormon trudnoće (beta HCG) u mokraći.

Mimica123

Postovani,
Imam 25 godina i imala sam cesto gljivicnu infekciju koju sam lijecila kremama i vaginaletama.... U zadnjih tjedan dana sam osjetila opet nelagodu i svrbez te sam odmah koristila vaginalete..u isto vrijeme sam bila u plodnim danima i imala sam svijetlo rozi iscjedak 4 dana, ali nista me ne boli...trebam li ici sto prije na pregled? Ima li veze taj iscjedak s infekcijom?

Unaprijed hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u pitanju je ovulacijsko krvarenje. Nema razloga za brigu niti je potreban hitan pregled.

Smile1515

Poštovani,

Imam 32 godine. Ciklus mi je oduvek redovan (30-31 dan). Poslednja tri meseca zaredom javlja mi se krvarenje, uvek u periodu ovulacije. Ono što me brine je da krvarenje traje prosečno pet dana, i nije sukrvica, već odista krv. Nema velike razlike u odnosu na menstruatiju. Nakon ovog krvarenja, menstruatije dolaze normalno, kad im je i vreme, bez ikakvih drugih tegoba.
Da li je ovo trajanje i krvarenje razlog za raniju posetu lekaru?
Hvala unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ovulacijsko krvarenje javlja se u sredini ciklusa zbog naglog pada estrogena za vrijeme ovulacije. Ono je oskudno i traje najviše tri dana. Budući da kod Vas krvarenje traje duže i obilnije je, savjetujem ginekološki i ultrazvučni pregled.