krvarenje za vrijeme ovulacije

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
prilikom uzimanja kontraceptiva moguća su oskudnija probojna krvarenja osobito tijekom prvih mjeseci. Budući da sad krvarite 4. mjesec s ugrušcima svakako treba pronaći razlog tome. Preporučam da što prije učinite pregled. Trudnoća je malo vjerojatna, ali moguća.

mery2501

Poštovani,
Hvala Vam na odgovoru,
Ovo krvarenje traje već dva dana i mislim sada da je to prava mestruacija.
napravi ću test čim prođe ili mogu test raditi i tokom trajanja krvarenja?
Inače i prije kontracepcije mi se znala menstruacija pojaviti svaka 2 tjedna,nadam se da nisam trudna.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
vjerojatno se radi o menstruaciji. Test možete raditi i za vrijeme krvarenja.

NikolinaJov

Postovani,
Imam 27 godina, vec 6 mjeseci pijem Jazz pilule. U tom periodu sam jednom imala ovulacijsko krvarenje koje je trajalo samo par minuta, medjutim sad vec 4 dana imam krvarenje slicno menstruaciji, imam i cudan osjecaj u stomaku. Krvarenje je pocelo otprilike 15 dana nakon pocetka menstruacije, a prethodno mi je sekret imao pojacan i neprijatan miris.
Da li je ovo krvarenje normalno? Kod ginekologa sam bila prije 6 mjeseci, neposredno pred koristenje pilula.
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
dok god pijete kontracepciju ne možete imati ovulacijsko krvarenje. Moguća su probojna krvarenja koja su oskudna i kratko traju. Budući da krvarite kao za vrijeme menstruacije preporučam da što prije posjetite liječnika da se ustanovi uzrok.

beatrice13

Postovani, danas mi je 16.dan ciklusa,menstruacije su mi vecinom redovite (29-33 dana traje ciklus) jucer sam primjetila smedi iscjedak koji je nesto kasnije bio rozkaste boje zatim danas ponovo smeđi sa malenim ugruskom takoder smedim, i sada se smanjuje,gotovo da nije prestao.U ovo vrijeme ciklusa mi je inace nastupala ovulacija koju bi redovno prepoznala po izrazenom i pojacanom iscjetku,no ovaj smedi me uistinu zabrinuo.Sa deckom sam imala 2odnosa ovaj mjesec ,jedan 6.dan ciklusa,a drugi 14. Dan,oba s kondomom ,decko je svrsio van mene u kondom i provjerili smo ga,bilo je cijeli .zanima me da li se radi o periovulacijskom krvarenju ili bi mogao biti drugi uzrok iscjetka? Te dali je moguca trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
vjerojatno se radi o ovulacijskom krvarenju. Ako nije došlo do ejakulacije u rodnicu trudnoća nije moguća.

NMNM11

Postovani doktore
Imala sam menstruaciju 1.11. Tacno na vreme ali je bila obilna i tamnije boje i bolelo me vise nego sto treba i trajala je 6 dana ,ovulacija tacno na vreme i primetila sam krv na taj dan ali nesto kao sukrvica i vec par dana me muci mucnina pa me zanima da li postoji sansa da sam trudna??
Hvala unapred na odgovori

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom najvjerojatnije se radilo o ovulacijskom krvarenju. Nema razloga za zabrinutost.

Jelka77

Poštovani, tijekom prvog mjeseca imala sam ektopicnu trudnoću na jajniku laparaskopijom uklonjenu, sve je prošlo ok. 8.2. sam imala prvu menstruaciju nakon zahvata, jučer (12 dana nakon) sam imala slabo smeđe krvarenje - mogu li to pripisati ovulaciji? Nikada ranije se ovo nije dogodilo. Također, prethodni papa test bio je rezultat - reaktivne promjene na stanicama udružene s upalio - histiociti. Nakon toga nisam bila u prilici ići na daljnje kontrole. Je li ovo nešto što je moglo uzrokovati ektopicnu trudnocu/pobacaj?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, papa test je uredan i nema veze ss ektopičnom trudnoćom. Krvarenje koje se sada javilo je, prema svemu što ste naveli, najvjerojatnije ovulacijsko. Nema razloga za brigu.

Minjka

Postovani,
Nezasticen odnos sa deckom sam imala kada su mi bili plodni dani, 24.12.2017. i izvadio ga je na vreme, svrsio je pored, a posle toga nismo.
Blagu krv sam imala 27.12.(jos uvek je bilo vreme plodnih dana).
10.01.2018, 17 dana nakon odnosa radila sam test, negativan. A sutradan, 11.01. dobila sam i menstruacija je trajala do 15.01.(5dana)
28.01. sam opet imala tu blagu krv na gacicama.
08.02. je trebalo da dobijem, ali nisam.
10.02. je opet na vesu bilo blage krvi.
11.02. je ponovo isteklo malo krvi tokom tusiranja.
13.02. sam dobila(kasnilo je 5dana), imala sam bolove kao obicno, popila sam cafetin menstrual.
26.02. je isteklo opet krvi(bili su plodni dani).
02.03.onesvestila sam se dok sam bila u poseti kod bake na ortopediji, lekari kazu da sam kolabirala i da je verovatno zbog mirisa bolnice.
06.03. je isteklo opet krvi.
Treba da dobijem za pet dana, 13.03. Sumnjam na trudnocu, od poslednjeg odnosa proslo je dva ipo meseca(24.12.), stomak mi je nadut konstantno, belo pranje je pojacano, nosim dnevne uloske diskrit svakog dana, plus sam se onesvestila...sve ovo sto mi se desava mi je jako cudno, a citam postove i slusam iskustva drugih, sve ukazuje na to, ali onda razmisljam kako sam trudna a imala sam dva puta menstruaciju, u vreme kad i treba da bude, po 5,6 dana, kao i uvek...e onda citam na netu da to moze biti i krvarenje koje se javlja u vreme pmsa, tokom prvog tromesecja trudnoce. Ne znam sta da radim, vec dva meseca sam uzrujana i konstantno neraspolozena zbog toga. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ste imali menstruacije nakon odnosa, a i test je bio negativan ne postoji mogućnost za trudnoću. Savjetujem ginekološki pregled zbog svih problema koje ste naveli.

AnerolD

Dobar dan.
Imam pitanje. Prije dva dana, ujutro pri mokrenju sam primjetila malo krvi na donjem rublju. Isprva je izgledalo kao da sam dobila mjesecnicu, ali krvarenje je bilo malo, isprva crvene boje, poslije malo tamnije i trajalo je samo 1 dan.
Inace vrijeme mi je plodnih Dana.
Zanima me ima li razloga za brigu ili se samo radi o ovulacijskom krvarenju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli radi se o ovulacijskom krvarenju.

plavusa_777

Poštovani, inace imam redovne menstruacije (27,28 dana) i krvarenje tijekom 5-7dana bolno i obilno samo prvi i drugi dan. Zadnji godišnji gin. Pregled imala sam u 10.mj,na 5-i dan ciklusa kada mi je dr. rekla da je sve u redu, te da su mi vec plodni dani i da vidi dominantni folikul. Imala sam 2 rizicne trudnoce(jednoroga maternica, komplikacije u trecem tromjesečju) , obje s hospitalizacijom mjesec dva prije poroda, porodi dovrseni SC i djeca zdrava, sve u redu i s njima i sa mnom s ginekološke strane.
Unazad 3 mj. suprug i ja imamo nezasticene odnose, 10.12. je bio odnos, te mi je menstruacija dosla tek navecer 31.dan ciklusa, radila sam test koji je bio negativan na taj dan ujutro.
Ono sto me brine je sto je ta menstruacija trajala 8 dana, bila svih dana obilna, tek 8i dan je bilo umjereno krvarenje. Jucer 10i dan na vecer mi se ponovno pojavilo krvi, otprilike zlica svjeze krvi i jos dosta tamnije krvi sa sluzavim iscjetkom medju kojem je bilo i kao komadic crnog tkiva, a takve komadice sam primijetila i tijekom menstruacije. Poslije toga jos par kapi krvi je istekla i otada nista vise. Za vrijeme tog krvarenja je nastupila bol kroz 1h i prosla. Odnos je bio 9.1. Da li je to bila ovulavcija, s obzirom da nikad nisam u takvoj kolicini tijekom ciklusa imala krvarenje? I da li to znaci da su mi plodni dani ranije tj odmah nakon prestanka men. krvarenja? Hvala unaprijed, lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ovulacijsko krvarenje se javlja u sredini ciklusa, dakle oko 14. dana. Ono je oskudno i traje dva do tri dana. Menstruacije ne moraju uvijek biti istog intenziteta i duljine trajanja. Količina krvarenja ovisi o hormonskom utjecaju. Prva faza ciklusa (do ovulacije) je promjenjiva, u prosjeku traje 14 dana. Druga faza ciklusa (nakon ovulacije do menstruacije) uvijek traje od 12 do 14 dana.

anamarija1205

Poštovani,
imam 18 godina, zadnjih 6 mj mi je mjesečnica redovita. Ciklus mi traje 29-31 dan. Trenutno sam u plodnim danima i ovulacija bi mi trebala biti sutra. Sexualno sam aktivna ali ja i dečko jako pazimo da nemamo spolne odnose dok su moji plodni dani, koristimo kondomei nikada nije došlo do puknuća te nikada nije ejakulirao u mene. tokom zadnjeg spolnog odnosa koji je bio 19.01.2019 primjetili smo krvavi iscjedak koji se nastavio i par dana nakon. Zanima me dali je što ozbiljno i postoji li mogućnost trudnoće? Hvala happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na period ciklusa najvjerojatnije se radilo o ovulacijskom krvarenju. Prema svemu što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

Nina1991

Postovani,

Inace imam redovne cikluse koji traju 28-29, menstruaciju sam imala 03.04-08.04, 09.04 sam imala nezasticen odnos, sinoc (15.04) tokom odnosa (nezasticen) doslo je do krvarenja koje je svetlo roze boje i sa sitnim grudvicama, krvarenje nije bilo obilno, tokom odnosa nisam imala bolove i ovako nesto mi se prvi put javlja, i poslednjih nedelju dana sam oslabila par kg, zbog smanjenog apetita. Dok cekam na pregled ginekologa, svaka informacija od strucnjaka mi je dragocena.

Unapred zahvalna
Nina