Mogućnost trudnoće

Goodgirl

Postovani doktore,
Prije svega da Vam kazem informacije o ciklusu, uobicajeno je 28 dana (nekad urani par dana nekad kasni zbog stresa na fakultetu). Menstruacija mi traje 7 dana, bolna je i obilna.
Zadnju menstruaciju dobila sam 13.12. i imala sam zasticeni spolni odnos 3.dan menstruacije s deckom. Peti i šesti dan ciklusa imali smo nezasticen odnos, ali prekinuti snosaj, dakle nije doslo do ejakuliranja u rodnicu.
Nikada nismo prakticirali spolni odnos tijekom menstruacije, ovo nam je bio prvi put i cini mi se kao da je menstruacija trajala 5 dana jer je peti i sesti dan ulozak bio skoro netaknut. Je li to mozda zbog spolnih odnosa prilikom menstruacije?
Nakoj tog 6.dana ciklusa koristili smo kondome jer polako krecu plodni dani, pa me sada zanima postoji li ikakva mogucnost trudnoce zbog tog nezasticenog odnosa 5. I 6. Dan jer je menstruacija cini mi se malo krace trajala, a imam neke cudne bolove u trbuhu(mozda je do ovulacije ali trenutno me malo strah trudnoce pa si mozda umisljam)?
Unaprijed Vam hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Trajanje krvarenja nema nikakve veze s mogučnosti oplodnje. Odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana.

owr23

Dali je moguca trudnoća na 12 dan ciklusa s tim da je korišten kondom no na kraju smo vidjeli da je malo skliznuo (nije do kraja) i malo prije toga se dogodila ejakulacija nismo sigurni dali je unutra ili van kondom je poslije provjeren i nije bilo oštećenja ... imam većinu znakova pmsa kasni mi dva dana sada neznam radi li se o trudnoći ili ce doći menstruacija
unaprijed hvala

ivanka991

Poštovani doktore,

Imala sam spolni odnos sa deckom nakon cega je on svrsio po mom spolovilu s time da je moj prst bio unutar moje vagine, da ne bi nesto iscurilo unutra.
Međutim, kako sam vadila prst imala sam osjecaj kao da je kap sperme dospijela pored vaginalnog otvora te da sam je prstom (dok sam ga vadila pa opet malo stavila) unijela u sebe dio te sperme.
 S obzirom da su mi plodni dani, a mislim da i ovulacija, mislite li da postoji mogucnost trudnoce?
Nisam prst gurnula sigurno ni blizu cerviksa, ali ipak jesam u vaginu. Smatrate li da je potrebna postkoitalna pilula?

Unaprijed hvala i lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana owr23, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana ivanka991, mogućnost da na taj način dođe do oplodnje je samo teoretska.

No11

Poštovani,

Imam pitanje u vezi jasmin pilula. Jasmin pilule pijem navečer u 21 sat. Pijem ih od 8 mj, a prije toga sam pila jazz skoro 5 godina pa sam napravila pauzu od nekih 6 mjeseci. Moja situacija je slijedeća. U ponedjeljak navece popila sam drugu tabletu jasmina u redovito vrijeme (21 sat). Idući dan tj u utorak oko 15 sati dobila sam proljev i opet negdje oko 17 sati (pretpostavljam da je to prehrane) te sam popila jedan Linex. Nakon toga proljev nije uslijedio više a sljedeću tabletu popila sma redovito u 21 sat navečer. Jučer, u srijedu, imala sma odnos s dečkom te je ejakulirao u mene. S obzirom da nisam popila dodatnu tabletu jer je proslo više od 4 sata da li je zaštita potpuna ili bi trebala popit tabletu za dan poslije? Jučer sam također popila tabletu u normalno vrijeme. Također, boli me glava od jučer popodne pa me zanima da li jasmin može biti tome uzročnik?

Lutka14

Poštovani,
Popila sam kontracepcijsku pilulu i nakon 2 sata povracala ( vjerojatno je neka viroza). Sto da radim da popim jos jednu? Tolerancija da ne popim pilulu je 12 h. Strah me da ne djeluje zato sto sam povracala i da ce se aktivirati plodni dani.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana No11, ne postoji mogućnost trudnoće. Budući da tablete uzimate od 8. mjeseca teško da su one uzrok glavobolje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Lutka14, možete popiti još jednu pilulu.

Beogradjanka

Postovani,
Poslednja mentruacija mi je bila 13.12, traje 5 dana, a ciklusi su mi na 30 dana. Zelim da zatrudnim i nezasticene odnose sam imala 22, 23, 25 i 27og.12. Ono sto mene zanima, po Vasem iskustvu, koje su sanse da ostanem trudna iz prvog puta? Ovo nam je 1x da smo imali nezasticeni odnos.

searanex

pozdrav,
imali smo prvi odnos danas sa 2 kondoma,p rvo je bilo samo oralni kondom smo nakon toga maknuli i bacili i nije doslo do svrsavanja ali je bilo blizu, obrisao se papirnatim rucnikom penis i nakon 20 minuta smo probali drugi kondom ne znam jel problem sto sam ga prvo poceo stavljat na krivu stranu i onda okrenuo i opet je bilo oralnog seksa kratko (2 min) i onda smo imali seks u razliciitim pozama medutim nije opet doslo do svrsavanja vec smo ga izvadili van i zavrsilo je "mastrubacijom", kondoma obadva lijepo skinuta i bacena. Hvala i nadam se brzom odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Beogradjanka, imali ste odnose u vrijeme neplodnih dana i šanse za trudnoćom su velike.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani searanex, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Beogradjanka

Doktore, ja se izvinjavam, ali mislili ste da sam imala odnose tokom PLODNIH dana i da su velike sanse?

Ivo Balenović, dr. med.

Oprostite, krivo sam napisao. Odnosi su bili u vrijeme plodnih dana i šanse za trudnoću su velike.

Lutka14

Poštovani doktore,
Nisam popila jos jednu tabletu unutar 12 sati, jer sam smatrala da je popijena tableta vec usla u krvotok iako sam povracala nakon 2 sata. Sljedeću tabletu sam popila u sat kako pijem. Posto nisam popila još jednu u roku njihove tolerancije od 12 h, jel to onda znači da sad dalje sto nastavljam piti tablete je uzaludno (nema ucinka)?
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Nastavite s uobičajenim uzimanjem. Budući da ste povratili 2 sata nakon pilule, a niste uzeli dodatnu, postoji samo teoretska mogućnost smanjenja zaštite. Ne znači da će se zaštita smanjiti i da će nastupiti ovulacija (gotovo sigurno da se to neće dogoditi)

Beogradjanka

Postovani doktore,
Mozda je pitanje glupo, ali cujem svasta pa me zanima Vase iskustvo. Koja je verovatnoca zatrudneti iz prvog pokusaja? Ja trebam da dobijem tek 12.01.2019 ali mi je stomak naduven i grudi me malo bas malo bole, takodje jajanici me bole, verujem da je prerano bilo sta rec.

Leona97

Poštovani,
Zanima me postoji li mogućnost trudnoće u mom slučaju.
Imala sam nezaštićeni spolni odnos u plodnim danima, prakticirana je prekinuta ejakulacija i sigurna sam da je sav ejakulat bio izvan rodnice. Naime nakon tog odnosa imam konstantnu napetost u donjem dijelu trbuha i ponekad probadajucu bol u podrucju desnog jajnika. Menstruacija mi je kasnila 3 dana, ali obicno mi ciklusi traju izmedu 28-33 dana pa me to nije iznenadilo, uvijek je +/- 3 dana. Menstruacija je bila uobičajenog trajanja i količinski normalna kao uvijek, prethodio je uobicajen pms. Nikakvih drugih simptopma trudnoće nemam.
Hvala unaprijed na odgovoru.