Mogućnost trudnoće

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana pavicka, bol u grudima često ide uz pms, i prestaje nastupom menstruacije. Ukoliko je test negativan, možemo sa velikom sigurnošću isključiti trudnoću. Pričekajte menstruaciju, doći će.

lu72

Dobar dan! Ovako imam pitanje, radi se o tome da smo decko i ja dana 11.01 imali nezasticeni spolni odnos. Decko nije svrsio u mene ali dok ga je izvadio van pobjeglo mu je malo na vaginu, odnosno tocno na ulaz u rodnicu. Nije prvi “mlaz” ajmo to tako nazvat, vec pri kraju. Nije puno ali dosta, menstruaciju sam imala 27.-31.12 a sada moram dobiti 22.01. Dali postoji mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mogućnost trudnoće je samo teorija. Premala je to količina sperme da bi došlo do oplodnje.

duda varalica

Poštovani, zadnju mjesečnicu sam imala od 15. do 22.12. Sa suprugom sam prakticirala odnose bez zaštite, samo prekid snošaja, ejakulacija izvan vagine. Međutim, mjesecnica mi kasni. Trebala sam ju dobiti 11.01. Bole me grudi, leđa, prisutan je i bijeli iscjedak. Imam osjecaj da ce M doći, ali nikako... Imamo bebu staru 9 mjeseci i zaista nisam spremna na novu trudnocu jer odmah nakon poroda imala sam hitnu operaciju zbog ogromnog hematoma na maternici. Molim Vas, recite mi kolika je mogućnost trudnoće? Ispričavam se na predugačkom postu. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite test na trudnoću. To je jedini način da saznate o čemu se radi. Sada nema smisla govoriti o mogućnosti trudnoće. Ili jeste ili niste trudni.

Sanjarica11

Postovani, menstruaciju sam imala 13.12.
Rizican odnos gde je decko svrsio u mene 27.12.
Menstruaciju sam dobila 9.01. s tim sto su mucnine krenule od 07.01 i prisutni su bolovi u donjem delu ledja. U stomaku imam neki cudan osecaj. Da li postoji mogucnost za trudnocu?

Ocajna26

Postovani doktore, zadnju mjesecnicu sam imala 12.12.2018.-18.12.2018. Napominjem da su mi mjesecnice dosta neredovite. Spolni odnos sam imala 26.12.2018, naravno sa zastitom. Ali zanima me jedna stvar, prilikom predigre decku je izlazila nekakva tekucina te je moguce da je prstima prenio istu tu tekucinu na vanjsku stranu kondoma s kojim smo kasnije nastavili odnos. Nakon odnosa, decko je provjerio kondom tako sto ga je napuhao, ostao je citav, nije se ispuhao. Nekoliko dana nakon odnosa imala sam mucnine koje su prestale, vrtoglavice nakon naglog ustajanja iako sam njih imala i ranije, glavobolje ponekad te bolove u jajnicima koje i inace imam nekoliko dana prije mjesecnice. Takoder imam bolove u grudima, najvise s vanjske strane. Eh sad, je li moguca trudnoca ili s mirom mogu iscekivati mjesecnicu? Usput, bila sam pod stresom zadnjih par dana jer stalno razmisljam o tome te sam pocela sa malo intenzivnijim treninzima, moze li se to odraziti na menstruaciju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Sanjarica, budući da ste dobili menstruaciju ne postoji mogućnost trudnoće. Ukoliko niste sigurni da li je u pitanju prava menstruacija, savjetujem da uradite test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Očajna, ne postoji mogućnost trudnoće. Predejakulat (tekućina) ne sadrži spermatozoide. Budući da ste počeli s intenzivnijim treningom, moguće da se poremeti menstruacijski ciklus.

nina104

Poštovani, inače imam redovite cikluse od 28-30 dana. Zadnja menstruacija mi je bila 20.12., a sljedeća bi trebala biti za 4 dana (17.12.). U međuvremenu sam imala zaštićene spolne odnose (najviše smo pazili i uvjereni smo da nije bilo propusta iako se nikad ne zna). Prije dva dana nakon grubljeg odnosa primjetila sam blagu i svijetlu krv te malo bolan trbuh. No idući dan i danas nema ništa. Nikakve simptome menstruacije još nemam u obliku boli u grudima, povećana želja za hranom, bolni jajnici... zanima me je li moguce da smo pak napravili propust i da je trudnoća moguća?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli, ne postoji mogućnost trudnoće.