Mogućnost trudnoće?

belanorma

Poštovani,
prošli mjesec je menstruacija došla 12.og, trajala do 18.og, ovaj mjesec bi po kalendaru trebala doći 11. (kalendar racuna aritmeticku sredinu svih menstruacija). 7 dana nakon, nje nema, a test sam napravila 15og i bio je negativan. Inace, nezasticenog spolnog odnosa je bilo ali bez snosaja (po istom onom kalendaru za vrijeme neplodnih dana). Da opet uradim test ili? Inace, simptoma trudnoce nemam, grudi me vec nekoliko dana bole kao da ce menga doci...

bezimena.djevojka

Poštovanje,
Naime, obraćam vam se iz razloga što imam strašne bolove u donjem dijelu stomaka. Podsjećaju na predmenstrualne bolove ali do menstruacije ima jos pola mjeseca.
Plasim se da je u pitanju trudnoca, jer sam imala nezasticen odnos sa deckom (a on je prije toga vec jednom ejakulirao).
Plasim se posto je na taj nacin moguce da spermiji ostanu i da dodje do oplodnje.
Ali me zanima zasto ovako strasni bolovi, traju vec 7 dana konstantno, tacno odkako smo imali odnos su poceli da se pojavljuju.

Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Belanorma ne treba vam test ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bezimena djevojka ne znam da li ćete biti trudna jer prvo vam mora doći menstruacija.
Bolove koje imate jesu odraz upale u ginekološkom sustavu (jajnika i jajovoda) ili u mokraćnom sustavu. Javite se ginekologu na pregled.

belanorma

Duboko zahvaljujem.

Samo me jos zanima, sto bih morala poduzeti, je li ovo situacija u kojoj bih se trebala javiti ginekologu, tj postoji li sansa za neku 'bolest'? Inace, koliko god ludo to zvucalo, PMS mi jako dugo traje, u tim danima sam sama sebi nepodnosljiva (koncentracija = 0 bodova, svade, ogromna nervoza, itd...). Nije prvi put da kasni, voljela bih kad bi se to moglo dovesti u red, jer ovo psihicko stanje je nepodnosljivo, zubi me bole od stiskanja, prsti od pucanja...

ivana992

Poštovani doktore,

zadnja menstruacija mi je bila 20.10. (uranila je 5 dana). 7.11, sam imala nezaštićeni spolni odnos, no dečko nije ejakulirao u mene (te prije toga trenutka nije ejakulirao barem 24 sata). Ja još uvijek nisam dobila mestruaciju (ciklusi mi znaju trajati od 26 - 30 dana). Zanima me da li postoji mogućnost trudnoće i koliko dugo se treba pričekati prije nego se napravi test na trudnoću?

zabrinuta1981vs

Poštovani!
16.10 mi je bila zadnja menistruacija.Ciklusi su mi 28 dana par dana prije ili kasnije.9.11 tj 25 dana ciklusa imala sam spolni odnos napocetku minutu bez onda sa kondomom.Decko nije svrsio u meni nego van i to u kondom.Do danas mi nije dosla menstuacije tj kasni mi 7 dana.Moram napomenut da nisam imala spolne odnose oko 9 mjeseci i da mi je to bio prvi i jedni odnos ovaj mjesec.Brinem se jako dal nisam mozda trudna?Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Belanorma, svakako se javite nakon menstruacije. U današnje vrijeme nije problem regulirati ciklus.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivana, mislim da se ne radi o trudnoći. Test možete napraviti i nakon dana što vam kasni.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zabrinuta ne radi se o trudnoći jer su bili neplodni dani i nije bilo ejakulacije.

bezimena.djevojka

Postovanje
javljam se ponovno vezano za pitanje koje sam postavila jucer.
Rekli ste mi da ne znate da li je moguca trudnoca i da prvo treba doci menstruacija.
Jutros sam poslije bolova i grceva primijetila krvarenje, ali ne vjerujem da je menstruacija.
Inace su mi ciklusi redovni i tacni, posljedni dan menstruacije ce u sljedecoj biti prvi, i tako je oduvijek.
Posljednju menstruaciju sam dobila 23.10 i trajala je 7 dana kao i obicno. Ocekivala sam menstruaciju 30.11. pa me zbunjuje i plasi ovo krvarenje.
Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da bi vam kroz dan dva trebala krenuti prava menstruacija.

goga72

poštovani molim vas da mi odgovorite..zadnja menstruacija je bila 23. 11. a ciklusi su mi 27/28.. e sad 12.12. mi je krenula jedan dan lagani tamno smeđi iscjedak i danas malo tamne krvi, uopće nisam imala naznake da bih mogla prokrvariti, grudi su mi ispuhane a po njima obično znam kad bi mogla nastupiti menstruacija...imam 40 godina i nikad nisam imala nikakvo krvarenje van termina pa me ovo sad zabrinjava..nezaštićeni odnos sam imala 05.12. dali mi možete odgovoriti imam li razloga za brigu i o čemu bi se moglo raditi? hvala p. s. jučer sam kad je počeo taj smeđi iscjedak imala lagane bolove u jajnicima

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odavde nažalost ne znam. Možda cista, eritroplakija, upala, endometrioza i slično. Savjetujem pregled i uzv.

malamarijana

Postovani,imam jedno pitanje...rodila sam prije tri mjeseca i imala sam 1.11.odnos sa metodom prekinutog snosaja,nakon toga sam dobila menstruaciju 18.11. I trajala je 10 dana i bila obilna,prije dva dana sam bila kod ginekologice i rekla mi je da mi je zadebljana sluznica maternice i da sumlja na novu trudnocu,sinoc sam dobila drugu menstruaciju i. Sad me zanima kolike su sanse da se radi o trudnoci nakon dvije menstruacije.u naprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema šanse ako ste dobila menstruaciju.

goga72

poštovani, već sam Vam pisala.. ono krvarenje je trajalo samo jedan dan, znači jedan dan smeđeg iscjedka, sutradan malo tamne krvi i treći dan skroz malo tragova smećkasto-žutog...obzirom da mi je menstruacija trebala nastupiti 20. dali to krvarenje trebam smatrati menstruacijom ili ne? naručena sam kod ginekologa tek za 20 dana pa Vas molim za mišljenje...hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da se ne radi o menstruaciji. Napisao sam vam koji su mogući uzroci.

goga72

razumijem...samo da Vas pitam još..datum očekivane menstruacije je prošao a ona nije stigla..postoji li tu mogućnost trudnoće, dali da napravim test? jer sam naručena kod ginekologa tek 23.01....hvala Vam na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test.