Mogućnost trudnoće?

Malaai1234

Ispricavam se sto opet pisem.
Postovani, vec sam Vam pisala da sam imala nezasticen odnos 19-tog dana ciklusa, da je momak 30-ak sekundi prije ejakulacije svrsio van mene, da sam imala malu ranicu na medjici koja je zacjelila. Ciklusi su mi redovni svkih 26-28 dana. Menstruaciju prije odnosa sam dobila 12.10.2018., onda smo 29.10. Imali odnos i 8 dan nakon odnosa predvecer znaci 6.11.2018. Sam dobila menstruaciju, koja je pocela kao i obicno sa smeckastim iscjedkom i posle obilnijim krvarenjem, prvi dan obilno i bolno kao i inace, drugi i treci dan normalno krvarenje bez bolova, cetvrti i peti dan malo manje ali je i dalje krvarenje. Nadam se da je to mentruacija?
12 dana nakon odnosa svaki dan imam nadutost, proliv, drhtavicu, nervozu creva i blagi osjecaj mucnine i nemam apetita i glavobolju. Zanima me da li je to zbog stresa ili nekog crevnog virusa?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobili ste normalnu menstruaciju, a smetnje koje navodite povezane su s probavnim sustavom.

nis

Postovani, imala sam spolne odnose koji su bili 5. i 8. dana menstruacujskog ciklusa i to prvi put nezaštićeno. Ciklusi mi variraju od 30 do 35 dana. Znam da bi to trebali biti neplodni dani, ali ipak imam neki strah. Zanima me kolika je vjerojatnost da sam možda zatrudnjela? Hvala na odgovoru.

ivancica_11

Poštovani, menga mi kasni već 2 tjedna, zadnjih 5-6 dana sam u panici da sam trudna.
Inaće mi menga kasni 2-3 dana osim prije par mjeseci kad mi je kasnila 18 dana. Tada nisam iamla razloga sumnjati na trudnoću.
Imala sam odnose sa dečkom bez zaštite u vrijeme plodnih dana, ali bi on svaki put ejakulirao izvan mene.
Kune se da mu nije nimalo pobjeglo unutra.Izvadio bi ga sekundu dvije prije nego bi ejakulirao.
Mene brine što sam prije 2 tjedna imala smeđkasti iscjedak koji je trajao 2 dana,
i bojim se da je to simptom rane trudnoće. Koje su šanse da se nakon 2 mjeseca korištenje metode prekinutog odnosa ostane
u drugom stanju ako partner ne svrši unutra? Usput, imam 35 godina. Moje frendice su se godinama bez zaštite mučile
da ostanu trudne, a ja naon 2 mjeseca metode prekinutog odnosa strepim zbog moguće neželjene trudnoće.sad

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana nis, prema navedenom imali ste odnose u vrijeme neplodnih dana, tako da je šansa za trudnoću samo teorija (npr, ukoliko baš ovaj ciklus ovulacija nastupi puno ranije nego uobičajeno)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana ivancica_11, jedini način da doznate radi li se o trudnoći je test. Najbolje je uraditi ga s prvim jutarnjim urinom.

ivancica_11

Hvala Vam na odgovoru. Užasavam se napraviti test.
Molim Vas da mi kažete postoje li šanse za trudnoću ako partner nije ejakulirao u mene?

Ivo Balenović, dr. med.

Ukoliko nije ejakulirao ne postoji mogućnost trudnoće, ali uvijek postoji mogućnost nevoljne ejakulacije prije orgazma.

ivanamanda123

Postovani,
menstruacija mi je relativno redovita, varira od 27 do 30 dana ali u najvecem postotku je svakih 28 dana. Zadnja dva mjeseca sam pod malo vecim stresom, pogotovo zadnjih tri tjedna, pila sam Persene ugl to pisem jer mi je zadnja mjesecnica dosla pet dana ranije, 24.10. (mjesecnica prije te je bila 1.10.) Sa deckom sam stupila prvi put u odnose krajem desetog mjeseca (bila sam nevina) te smo imali odnose 6.11. kada mi je navodno bila ovulacija a svaki put smo bili nezasticeni. Nije svrsio u mene ali i dalje me brine postoji li sansa da sam trudna jer jucer sam pocela krvariti, izgleda kao mjesecnica, krvava sluz sa nekim komadicima tkiva te me bolio donji dio trbuha kao da imam grceve, danas ujutro kad sam otisla na wc opet sam imala dosta veliku kolicinu sluzavog iscjetka tamno crvene boje. Molim vas za pomoc

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli najvjerojatnije se radi o mjesečnici. Ipak, za svaki slučaj možete uraditi test na trudnoću jer se teoretski može raditi i o implantacijskom krvarenju.

Kikiriki95

Postovani, da li je sljedeci nalaz u redu :
Chlamydia trachomatis antigen - Negativan
Mycoplasma hominis antigan - Negativan
Ureaplasma urealyticum antigen - Negativan

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je u potpunosti uredan.

butterfly956

Poštovani,
imala sam zaštićen odnos u vrijeme plodnih dana. Dečko nije ejakulirao u mene. Mjesečnica mi kasni jedan dan. Kolike su šanse za trudnoću?
Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko ejakulat nije dospio u rodnicu, ne postoji mogućnost trudnoće.

merli

Poštovani, zadnju menstruaciju sam imala 3.11., Pila sam Yaz 4 godine zbog policističnih jajnika. Dakle prestala sam ih piti 4.10., dobila menstruaciju, nakon toga smo imali dva odnosa sa zaštitom te sam dobila menstruaciji 3.11. Danas sam bila na pregledu (20 dan od ciklusa) te mi je ginelogica rekla da imam žuto tijelo i da dođem na ponovni UZV za tri mjeseca odnosno nakon tri menstruacije. Rekla je da ako opet žuto tijelo bude tu, znači da imam cistu, ako ne, onda je pukla tijekom te tri menstruacije. Mene sad zanima, postoji li mogućnost da sam ja trudna (trudnoću mi nije spominjala, nego je samo pitala jesam li imala odnos u ovulaciju, da se radi toga često ovo događa)? Drugo pitanje koje me zanima je, ako je to stvarno cista (a ne trudnoća što meni zvoni u glavi jer znam da žuto tijelo propada ako ne bude oplođeno ništa, a ako nastavi rasti, znači da je došlo do trudnoće), kako se te ciste riješavaju ako ne puknu same? Rekla je da policistični jajnici radi kojih sam pila pilule nemaju veze s ovim - ako gledamo da je to cista.
Hvala unaprijed na odgovoru!

Kockica7

Poštovani! Prvo da kažem kako imam ustanovljeno sindrom policisicnih jajnika te da zbog toga imam relativno pravilne ciklus (u pravilu od oko 31-36 dana, a ponekad, iako ne toliko često i duži ciklus, od 40 pa sve do 60-70 dana. Zadnjih godinu dana ciklus nije bio duži od 40 dana. S momkom sam imala redovite odnose, uvijek sa kondomom koji nikada nije puknuo, ali bi ponekad na samom početku par minuta išli bez kondoma, no svrsio bi u kondom barem 10 minuta nakon što je već stavio kondom. Sada je prošlo već mjesec dana od zadnje menstruacije i još uvijek nemam nikakvih simptoma da bi mogla ubrzo doći, a jedino primjećujem bijeliji iscjedak iz rodice. Moje pitanje je kada bih mogla napraviti test na trudnoću a da bude pouzdan te da li je vjerojatno da je do toga uopće došlo. Lp

sandra112

Postovani, moja situacija je ovakva! Imam 24 godine i od prvog ginekoloskog pregleda mi je ustanovljeno da imam mikrocisticne do cisticne jajnike(sada na zadnjem pregledu samo lijevi) Menstruacije su mi neredovite i znalo se dogadati da mi kasne i po 10 dana, a ciklus mi je izmedu 33-38 dana. Zadnja menga mi je dosla 33.dan npr. Zadnju m sam imala 9.10. 15.11. sam bila kod gin i radio mi je ultrazvuk i rekao da misli da nisam trudna, medutim da mi je endometrij zadebljan(nije rekao koliko) i da bi trebala dobiti menstruaciju kroz dan dva, a da smatra kako vjerojatno nisam trudna jer ne vidi vrecicu u maternici (pa kaze da prema tome jedino moguce da sam ostala trudna prije 7-10 dana), ali neka napravim test (nije mi rekao vidi li da sam ovulirala) Posto ju nisam dobila, u nedjelju, 41.dan ciklusa sam napravila 3 testa za trudnocu ujutro i bila su negativna. Kontracepciju ne koristim vec prakticiramo prekinuti snosaj ( decko izvadi penis svaki put barem 10sec prije ejakulacije i zavrsi masturbiranjem) i nije bio niti jedan odnos da je bio rizicniji od ovog navedenog(da je i jednom i priblizno svrsio u mene). Ginekologica mi je prepisala duphaston tablete kroz 7 dana, 3 puta na dan. Danas mi je 44.dan ciklusa i zanima me je li i dalje moguce da sam trudna? Veliki sam panicar. Jako mi ovo sve vec tj dana izaziva stres. I zanima me jesam li mozda test napravila prerano?
Simptome da cu dobiti imam na prekide. Napuhnuta jesam, povremeno osjecam malu bol u jajnicima i ponekad pritisak i imam zuckastobijeli iscjedak kakav imam i imace prije menge, alj vise ni ne znam zbog panike sto umisljam, a sto je istina. Danas sam popila prve dvije tablete duphastona i osjecala sam blagu mutnocu uma i blagu pospanost pa me zanima je li to normalna nuspojava? Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana meri, cista žutog tijela nastaje u drugoj fazi ciklusa. nakon ovulacije, na mjestu gdje je oslobođeno jajašce. Ukoliko dođe do oplodnje ona ostaje i luči hormone potrebne za održavanje trudnoće. Ukoliko ne dođe do oplodnje nastupa menstruacija i cista nestaje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Kockica7, test na trudnoću je najbolje napraviti oko 7 dana po izostanku menstruacije. Tada su rezultati najtočniji. Prema svemu što ste naveli mala je vjerojatnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sandra112, prema svemu navedenom ne radi se o trudnoći. Krvarenje će nastupiti nakon što popijete terapiju. Smetnje koje navodite moguće su nuspojave duphastona.