Mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na taj način ne postoji nikakva mogućnost da dođe do trudnoće.

Djevojka s upitnikom

Postovani,
Zadnja menstruacija mi je bila 26.10.2019. godine a odnos s muzem, u kojem je kondom pukao a on svrsio dok je jos uvijek bio u meni je bio 12.11.2019. godine. Menstruaciju otprilike dobijam svaki 28-30 dan ciklusa. Zanima me da li postoji mogucnos trudnoce? Da li su mi plodni ili neplodni dani? Prema aplilaciji "menstrualni kalendar" mi nisu plodni dani ali se ne uzdam u tacnost.
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio na samom kraju plodnih dana/početku neplodnih. Plodni dani se računaju od tri dana prije do tri dana nakon ovulacije. Kod Vas ovulacija nastupa između 14. i 16. dana ciklusa. Jajna stanica je sposobna za oplodnju do 24 sata nakon ovulacije. Budući da retrogradno ne možemo utvrditi kada je točno nastupila ovulacija, ne mogu sa sigurnošću reći postoji li mogućnost trudnoće, iako su šanse za to minimalne.

Djevojka s upitnikom

Postovani,
Da li da uzmem tabletu "dan poslije"?
Hvala jos jednom

Ivo Balenović, dr. med.

Tableta za dan poslije odgađa ovulaciju, a ovulacija je kod Vas već prošla, tako da nema smisla uzimat je.

Nisan

Postovani,
hvala Vam na odgovoru!
Samo bih Vas upitala. Dakle, jucer sam trebala dobiti menstruaciju (kao sto sam rekla, redovita je, ponekad dode ranije ili kasni dan-dva), no nisam. İako ste rekli kako trudnoca nije moguca, bih li trebala napraviti test? İli je moguce da kasni zbog moje zabrinutosti ili pak prehlade?

Ispricavam se, ali malo sam zabrinuta.
Hvala Vam jos jednom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je zbog stresa (zabrinutosti). Možete to provjeriti testom na trudnoću. Uradite ga s prvim jutarnjim urinom.

Nisan

Zaboravila sam dodati, zadnju menstruaciju sam dobila 19.10.

Nisan

U redu. Hvala Vam puno jos jednom!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Jabucica246

Postovani
S curom sam stupio u odnose do sad 3 puta 13.9 smo imali zadnji koji je trajao kratko, koristili smo kondom i nisam svrsio, no medutim pojavila se smeda menstruacija koja je trajala 7 dana kao i normalna menstruacija. Zanima me da li je moguce da je to bila menstruacija jer je odnos bio malo grub pa da se zbog toga poremetilo nesto? Sada treba doci 14.10 menstruacija za devet dana i ima blage bolove u trbuhu i u velikom je strahu, mozete li nam odgovoriti postoji li mogucnost od trudnoce i ako mozemo ocekivati mensteuaciju?
hvala unaprije.

Jabucica246

Postovani
S curom sam stupio u odnose do sad 3 puta 13.9 smo imali zadnji koji je trajao kratko , koristili smo kondom i nisam svrsio, no medutim pojavila se smeda menstruacija koja je trajala 7 dana kao i normlana menstruacija. Zanima me da li je moguce da je to bila menstruacija jer je odnos bio malo grub pa da se zbog toga poremetilo nesto? Sada treba doci 14.10 menstruacija za devet dana i ima blage bolove u trbuhu i u velikom je strahu, mozete li nam odgovoriti postoji li mogucnost od trudnoce i ako mozemo ocekivati menstruaciju?
hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema onome što ste naveli, ne postoji mogućnost trudnoće. Pričekajte menstruaciju.

Jabucica246

S curom sam imao prije dva mjeseca spolni odnos i nije dugo trajao, koristili smo kondom i nisam svršio, nakon toga došla je menstruacija nakon par dana, vise je bila smeđa ali trajala je 7 dana ,sljedeći mjesec je došla opet menstruacija i bila je obilna kao sve do sad, sada smo zabrinuti jer joj 3 dana kasni i ne znamo koji bi bio razlog, je li moguća trudnoća ili je zbog stresa jer je pod stresom od prvog dana kad joj je kasnila. Te ima sve normalne simptome(bol u trbuhu i grudima) kao i prije svake menge

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, radi se o hormonskom disbalansu (moguće zbog stresa). Prema svemu što ste naveli trudnoću možete isključiti sa 100% sigurnošću.

Toni55

Pozdrav, spolni odnos smo imali 8. dana i 18. dana ciklusa sa mogucom ejakulacijom unutra. Ciklus varira izmedu 26 i 29 dana.
Po mome nekako i da traje 26 dana mislim da 8. dan je krajnji dan neplodnih dana. Kao i 18. Dan ciklusa jer se racuna do 3 dana poslije ovulacije. Ispravite me ako grijesim molim Vas. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana. Ipak, treba uzeti u obzir i varijacije u danima ovulacije.

Dodi

Poštovani,

cura je posljednju menstraciju dobila 25.01.2021.. Odnos smo imali 07.02.2021., a tokom odnosa smo koristili kontracepciju i nije došlo do puknuća iste. Ujedno sam ejakulirao u kondom van nje. Cura još nije dobila menstruaciju i po velikim je stresom. Da li postoji potreba za brigu i mogućnost trudnoće. Napominjem da je cura trenutno u razdoblju ispita na faksu i u petak 19.02.2021. počela konzumirati tablete za oporavak lica od prišteva. Da li su to razlozi zašti joj kasni.

Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Vjerojatno je stres razlog kašnjenja. U to se možete uvjeriti tako da uradi test.

Anonimna13

Postovani,
Posljednju menstruaciju sam imala 5.3. u trajala je do 10.3. a 13.3. i 1.4. sam imala zasticen spolni odnos, ciklus mi inace traje 28-30 dana, sad mi kasni 15 dana, s tim da sam također pod velikim stresom zbog drugih stvari, zanima me da li postoji mogućnost trudnoce?