Mogućnost trudnoće?

Nixi25

Poštovani, zadnja menstruacija je bila 23.10, rodila sam prije 7 mjeseci, sad kasni 4 dana, dobila sam odmah menstruaciju nakon mjesec dana i bila je na 28 dana, imala sam nezasticen odnos, test je pokazo drugu crtu al jako slabo se vidjelo, imali sanse za trudnocu? Koliko da pricekam pa da ponovim test? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, poovite test za dva dana. Prema onome što ste naveli ne može se ništa decidirano tvrditi.

Mindy29

Postovani, ciklusi su mi redovni svakih 26-28 dana. Nakon godinu dana apstinencije ja u momak smo stupili u intimne odnose. Poslije prvog odnosa bez zastite (koji se desio 18-tog na 19-sti dan ciklusa) momak je nakon sto ga je izvadio 10 sekundi poslije svrsio van mene. Menstuaciju sam dobila 26. Dan ciklusa i 4 dana sam normalno krvarila, a 5 i 6 dan je bio smedjkasti iscjedak.
Slijedeci odnos se desio 12-tog dana ciklusa, tako da je momak samo par puta na kratko usao (ne cijelim udom) i pestali smo jer me je jako boljelo. Taj put nije doslo do ejakulacije niti smo ponovo pokusavali. Imam sve simptome PMS-a, blaga bol u lijevom jajniku na momente, nervoza i malo otecene grudi. Kada je ovulacije zavrsila, pojavio mi se bijelo-zuckasti iscjedak kao i inace pred menstruaciju.
Menstuacija mi kasni 1 dan, imam li razloga za brigu od nezeljene trudnoce?
Unaprijd Vam se zahvaljujem.
Lj.p

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

Daisyx

Poštovani,
Koristim kontracepcijske pilile (Adrienne) vec gotovo 9 mjeseci i nikada nisam preskocila nijednu i uzimam ih svaki dan u gotovo isto vrijeme (ponekda pola sata prije ili poslije nego dan prije). Posljednih 2 tjedana osjecam mucninu tjekom razlicitih dijelova dana i brinem se da je doslo do trudnoce jer sam prije nekoliko tjedana imala odnos s partnerom za vrijeme 2. Placebo tabletice i nismo koristili zastitu. Zadnje prijelomno krvarenje bilo mi je 12.6.-15.6. I nije doslo do obilnog krvarenja kao inace i vecinom se je sastojalo od smeckaste krvi-sluzi no bilo je i obicne krvi. Napravila sam test par dana prije prijelomnog krvarenja i bio je negativan no mucnina, plinovi i zvukovi iz trbuha ne daju mi mira pa vas molim da mi odgovorite mislite li da postoji mogucnost za trudnocu ili ne.
Hvala Vam puno!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da uzimate kontracepcijske tablete ne postoji mogućnost trudnoće. Smetnje koje navodite povezane su s probavnim sustavom.

searanex

Dali je moguca trudnoca ako dolazi do pusenja muskog spolnog organa?

Ivo Balenović, dr. med.

Na taj način trudnoća nije moguća.

anonimnosepredstavljam

Zdravo, da li je moguce zatrudnjeti tako sto mi je decko ejakulirao u usta i ja sam to prebrisala (nisam progutala), i onda nakon pola sata me je zadovoljavao jezikom, u tih pola sata smo se ljubili pa me zanima da li su spremiji iz mojih usta prezivjeli i prenijeli se u njegova, te kasnije u rodnicu (nevina sam). Znam da je pitanje mozda glupo, ali me zanima da li na taj nacin mogu prezivjeti i prenijeti se?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji mogućnost da bi na taj način došlo do trudnoće.

Ana Karenjina3

Poštovani,

Posljednja menstruacija je trajala od 21 od 26.5 i trebala sam dobiti 20.06. Imala sam zaštićen odnos 07.06, što je po mom kalendaru zadnji dan plodnih dana. Dakle, koristili smo kondom, s tim da ejakulacije uopšte nije bilo. To je jedini snošaj koji sam imala u zadnjem ciklusu. Možda je moje pitanje apsurdno, ali da li postoji ikakva mogućnost trudnoće? Inače su mi jako redovni ciklusi, najčešće me grudi dosta bole i obično i prije same menstruacije me boli stomak. Ovog puta skoro da nemam simptome PMS-a. Stomak me par puta zabolio kao da ću dobiti ali je brzo prestao, grudi kao da su nijansu natekle. Što se tiče sekreta, on je isti kao sto je inače prije menstruacije, to jest skoro da ga i nemam. Ne znam koliko je bitno, ali sam neko vrijeme na dijeti i izgubila sam par kilu.
Srdačan pozdrav.

Ana Karenjina3

I još jedna stvar koju sam zaboravila, a koja je možda bitna. U 90 % slučajeva osjetim ovulacijske bolove, toliko da najčešće moram da popijem tabletu. Medjutim ovog mjeseca ni to nisam osjetila.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Vjerojatno je poremećaj menstruacijskog ciklusa povezan s promjenom tjelesne težine.

Ni-na

Postovani,02.04.radjena mi je LETZ konizacija (papa test prije toga pokazao je cin 3). S obzirom na to da muz i ja jako zelimo bebu,na vecini portala procitala sam da je trudnoca nakon LETZ- moguca vec nakon 6 mjeseci..da li postoji mogucnost da i prije dodje do trudnoce?Te da li vaginalete uopce omogucavaju da dodje do trudnoce ili su one zapreka tome?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, do trudnoće može doći i prije, a vaginalete nisu zapreka.

Maja556

Poštovani, postoji li mogućnost za trudnoćom ako je dečko već ejakulirao nekoliko puta danas pa smo nekoliko sati nakon toga imali nezaštićeni spolni odnos? Taj spolni odnos je trajao svega nekoliko minuta, nakon cega je on stavio kondom. Ejakulacije na kraju nije bilo blizu vagine.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nije moguće da na taj način dođe do trudnoće.

Maja556

Hvala vam na odgovoru. Mislite li takoder da nije potrebno uzimati pilulu za dan poslije?

Ivo Balenović, dr. med.

Nema potrebe za pilulom.

Nisan

Poštovani,
imam redovitu menstruaciju, svakih 26-28 dana. 4.11 smo decko i ja postali intimniji no nismo imali spolni odnos. Znam da se rucnim zadovoljavanjem ne moze zatrudnjeti, no ejakulirao je po meni. Kako sam stajala malo je proslo i do vagine al samo izvana. Nakon toga sam se odmah obrisala i kasnije istusirala. Postoji li mogucnost trudnoce?
Ovaj tjedan sam imala glavobolju i dobila sam prehladu, ali vjerujem da to nije povezano s mogucom trudnocom?

Hvala unaprijed!