Mogucnost trudnoce?

Poštovani,

Naime imam ciklus svakih 26-28 dana, zadnja menstruacija mi je bila 16.09. i trajala je 6 dana. 22.09. imala sam spolni odnos s dečkom, štitili smo se kondomom, no on je pukao. Dečko je ejakulirao u mene. Kolika je mogućnost trudnoće? Hvala!

Vitta

Lijepi pozdrav.
Muž i ja, smo u braku godinu i pol, i od tada radimo na bebi, ali bezuspješno sad ja sam išla ginekologu,papa u redu, ultrazvuk i pregled sve u redu... Zatim je muž prije nekih 20 dana radio spermiogram i dobio je nalaz, meni laiku se nečini bas dobro, pa bih Vas molila da mi očitate nalaz i kažete sto bi sljedece trebali napraviti, dali uopće postoji šanse za trudnoćom...? Nalaz glasi. : trajanje apstinencije 4 dana
Volumen : 0.6
Livefakcija 17
Boja: bjelkasta
pH : 7.7
Viskoznost : prisutna sluz
Aglutinacija: nema
Koncentracija spermija : /
Vitalnost: ( eozin- nigrozin) /
Vitalnost ( hipoosnotski (HOS) test) : /
Koncentracija leukocita >1.0
Pokretni spermiji: /
Aktivno- pokretni spermiji :/
Nativno nađeno 0.5 mil/ml spermija. Pokretljivost 10%

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Mp2, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da je mogućnost trudnoće samo teoretska.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Vitta, prema nalazu spermiograma oplodnja prirodnim putem nije moguća. Savjetujem da se javite na odjel humane reprodukcije radi postupka potpomognute oplodnje.

Vitta

Hvala vam na odgovoru...Dali postoji ikakva terapija ili nešto slično, kako bi se poboljšao nalaz...
Možete li mi molim vas reći kakva je daljnja procedura, dali muž mora kod doktorice opće prakse, po nekakve uputnice ili se samo javi na odjel za potponognutu... Gdje se u Zagrebu može javiti na odjel... Neznamo nista o tome, pa bih vas molila da kazete nesto vise ako možete. Hvala vam puno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Vitta, morate se javiti s uputnicom Vašeg ginekologa primarne zaštite na pregled subspecijalisti humane reprodukcije. U Zagrebu su u Petrovoj bolnici, Vinogradskoj bolnici, bolnici Sveti Duh i Vuk Vrhovec. Postoje i privatne poliklinike koje se bave humanom reprodukcijom. Spermiogram se može popraviti, a to ovisi o uzroku koji je doveo do lošeg nalaza (npr. operacija variklokele ukoliko je to uzrok, liječenje upale ukoliko je to uzrok). Obzirom da već godinu i pol pokušavate ostvariti trudnoću, savjetujem da se javite na neki od odjela za humanu reprodukciju.

Vitta

Puno vam hvala...dali muž također se mora samnom javiti, i dali bi bilo dobro da ima nekakve uputnice od doktore opće prakse, ili samo ja za početek, i jos samo informacija ako nije problem kada dođem tamo sa uputnicom, dali se naručuje, kakva je praksa... Lp, ipuno ste mi pomogli

Ivo Balenović, dr. med.

Dovoljna je uputnica Vašeg primarnog ginekologa. Trebate ponijeti nalaz suprugovog spermiograma. Najbolje da nazovete bolnicu za koju se odlučite radi termina.

dani27

Postovani. Zadnju menstruaciju sam imala 11.9 , ciklusi 26-32 dana. Obicno osjetim kad je ovulacija zbog bolova u jajniku i obilnog iscjedka. Ovaj put imam odnose od 8 dana ciklusa svaki dan, radimo na bebi. Ali nisam primjetila nikakav iscjedak, vec suhocu. Da li je moguce da ovaj mj nemam plodne dane? Ima li uopce sanse za trudnocu? Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne vidim razlog zbog kojeg ovaj ciklus ne bi imali plodne dane (tj. ovulaciju). Mogućnost trudnoće postoji.

petra29

Je li trudnoca moguca ako je na 17 dan kasnjenja mensteuacje test negativan a radila sam ga navecer?

Ivo Balenović, dr. med.

U to vrijeme test je vrlo točan, bez obzira u koje doba dana je urađen.

stresnaa123

Poštovani,

naime s dečkom sam imala seksulani odnos s zaštitom 2 puta 22.9 i jednom 24.9. Zadnja menstruacija mi je bila 29.8.

Kroz 4ti mjesec popila sam pilulu dan poslije jer je dečku skliznuo kondom, menstruacija mi je tada kasnila 8 dana i došla je 28.5., nakon toga je bilo 30.6, 30.7 pa 29.8.
oko 28.9 mi je trebala doći iduća

Zanima me samo je li moguće da sam trudna iako je spolni odnos bio u neplodnim a dečko je koristio kondom i svršio je van mene u kondom?

Pročitala sam toliko puno foruma i samu sam sebe izludila, na pameti mi je jedino da mi se još nije ustalila radi pilule za dan poslije. Je li moguće i to?

P.s. ponovno krećem na faks nakon godine dana pauze.

Molim Vas olakšajte mi dušu. Hvala unaprijed na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Prema svemu što ste naveli ne postoji nikakva šansa za trudnoću.

Ines91

Postovani,
Vec sam vam pisala vezano za mogucnost trudnoce..naveli ste da je mogucnost velika.
Naime zadnju menstruaciju sam imala 05.09.(ciklusi su mi uredni 26-28 dana.ponekad 29).odnose sam imala 17tog (po klaendaru dan prije ovulacije)i 20tog(dva dana nakon ovulacije)
Odnosi su bili nezasticeni.radimo na bebi..
Ja cijelo vrijeme vec nakon tog prvog odnosa imam onako lagane grceve u trbuhu i prije tjedan dana pocelo mi je ujutro biti malo mucno dok ne pojedem nesto...
Po kalendaru menstruacija treba nastupiti sutra..
Ja sam bila nestrpljiva i napravila sam test first sign danas popodne ali je negativan.
Dali to znaci da nije doslo do trudnoce ili je jos prerano ako i jesam trudna za test??
Kada ga je najbolje napraviti??
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test može detektirati trudnoću dan nakon implantacije zametka. Do implantacije dolazi od 6. do 12. dana nakon oplodnje. Dakle, ukoliko izostane menstruacija, ponovite test.

Kikiriki95

Postovani, sta podrazumijeva da je sjeme podesno za više oblike oplodnje? Pozdrav

njuska55

Postovani,
molim odgovor i pomoc.
Prije 10 mjeseci sam prestala piti Lindynette 20 OHK te su mi u prediodu nekonzumiranja istih ciklusi neredoviti. Nekoliko zadnjih ciklusa su mi trajali 26 dana, no zadnji je trajao svega 23 dana. Cetvrtog dana ciklusa sam imala odnos bez kondoma, ali bez ejakulacije u vaginu. Potom sam 16ti dan ciklusa imala odnos sa kondomom. Danas mi je 23-ci dan od rizicnog odnosa te 27 dan ciklusa i ja nisam dobila menstruaciju. Ujutro sam s prvim urinom ucinila kucni test na trudnocu te je isti bio negativan. Prethodnih tri do cetiri dana su me boli grudi sa stana, ali me danas bole jace. Inace me u pmsu bole grudi barem sest do sedam dana prije menstruacije.

Postoji li mogucnost trudnoce?

Jesam li prerano ucinila test za trudnocu?

Da li ce mi ciklusi opet postat redoviti kao sto su bili prije uzimanja OHK ili ce ostati neuredni?

njuska55

Postovani,
molim odgovore,
prije 11 mjeseci sam prestala s uzimanjem Lindynette 20 i od kad sam prestala uzimati su mi ciklusi neredoviti. Prethodnih par ciklusa su bili su dugi 26 dana, ali je zadni trajao svega 23 dana.
Imala sam odnos bez zastite, ali bez ejakulacije u rodnicu 4ti dan ciklusa.12ti dan ciklusa sam imala odnos sa kondomom, a 25 dan sam imala odnos bez kondoma i bez ejakulacije u rodnicu. Danas, 27 dan ciklusa sam napravila test za trudnocu s prvim jutarnjim urinom. Bio je negativan. Od prvog rizicnog odnosa je proslo je 23 dana.
Dojke su me slabo pocele bolit jucer, danas me jace bole. Inace me bole oko sest dana prije mjesecnice.
Da je moguce da sam trudna?
Da li sam prerano ucinila test?

Sara_a

Poštovani!
Imam jedno pitanje za Vas. Imala sam zaštićeni odnos sa dečkom,no u vrijeme plodnih dana. On nije svršio i provjerili smo dali je kondom pukao,no nije. Zabrinuta sam jer mi mjesečnica kasni 8 dana,no imam sve simptome prije mjesečnice. Napuhnuta sam,nervozna,bole me grudi,prištići,... Da li imam razloga za zabrinutost i što da napravim?