Mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, 12 do 14 dana nakon ovulacije uvijek nastupi menstruacija. Dakle, druga faza ciklusa (nakon ovulacije) je nepromjenjiva. Prva faza (do ovulacije) može varirati. Kod urednog 28 dnevnog ciklusa ovulacija nastupa 14. dan. Budući da imate produžene cikluse, kod vas je prva faza duža i do ovulacije dolazi kasnije. Budući da je zadnja menstruacija počela 6.9, Vi ste 14.9. bili u neplodnim danima. Osim toga, na način koji ste opisali trudnoća nije moguća.

stu_iva

Pozdrav,

zadnju menstruaciju sam dobila 29.08., ciklus mi traje 25/26 dana.
08.09.sam imala odnos u kojem partner nije ejakulirao u mene.
od 10.09. (2 dana nakon odnosa) su me grudi počele jako boljeti i još uvijek me bole.
inače su me boljele nekoliko dana prije menstruacije,a na zadnjem ciklusu 10ak dana ranije. da li je moguća trudnoća i da se simptomi tako rano osjete?
hvala.

Nogometas

Poštovani,

odnos s djevojkom sam imao na njezin 9. dan ciklusa, a ciklusi joj traju 26 dana s oscilacijama dan dva, znači uglavnom redovni.
Odnos je bio zaštičen, s kondomom, i ejakulacija je bila uredna, izvan rodnice rukom. No, nakon odnosa prilikom punjenja kondoma vodom radi provjere uočena je rupica kroz koju je pod pritiskom izlazila voda, i rupica nije bila smještena na samom vrhu već centimetar niže.
Uz sve navedeno zanima me kolike su šanse za trudnoću?

Unaprijed hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana stu_iva, prerano je za bilo kakve simptome trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Nogometaš, prema svemu navedenom, ne postoji šansa za trudnoću.

Ines91

Postovani
Muz i ja poceli smo raditi na bebi
Zanima me kolika je mogucnost trudnoce ako je nezasticen odnos bio dan prije ovulacije i 2 dana nakon ovulacije po kalendaru??
Zadnju menstruaciju sam imala 05.09.traju mi 4-5 dana i ciklusi su mi uredni svakih 26-28 dana(ponekad 29 dana)
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, životni vijek spermija je do 72 sata, a jajne stanice do 24 sata, tako da je šansa za trudnoću velika.

klementina

Poštovani,
Zadnja menstruacija je bila 24.8-28.8,imam cikluse 22-28 dana kako kad. Imala sam spolne odnose s prekinutim snošajem. Naime prošli mjesec sam menstruaciju dobila na moru i cijelo vrijeme sam se kupala.. Menstruacija jos nije nastupila,moram li se zabrinuti ili je moguće kašnjenje zbog promjene klime? Jako sam napuhnuta i grudi su mi nabubrile..
Unaprijed hvala na odgovoru!

zmaj11

Ne redoviti su mi ciklusi ...jedan mjesec 24...jedan ...28...pa 23 dan

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Klementina, simptomi koje navodite vjerojatno su predmenstrualne smetnje.

anandi96

Pisem u ime prijateljice koja nema korisnicki racun.
"Imam jedno pitanje koje ce se mozda ciniti glupim, ali u panici sam. Napominjem da nisam klinka, imam 23 godine, ali imam iracionalne strahove. Dakle, 01.09 smo se ja i moj dečko rukama medusobno zadovoljavali. Prvo sam ja njega, no medutim, nije dosao ni blizu svrsavanja. Nakon toga me trazio da ja sebe diram dok on gleda. Da li je IKAKO moguce da sam ja u sebe unijela spermije od predejakulacije? Nisam si gurala prste u vaginu, vec sam samo povrsinski dirala. Otad nismo imali apsolutno nikakav seksualni kontakt. Dva tjedna iza toga, 14.09, sam isla vaditi beta HCG u laboratoriju koji je bio <0.1. Jucer, 21.09, sam trebala dobiti mjesečnicu koja jos nije stigla, i osjecam se cudno i muka mi je. No, nedavno sam se doselila u Njemačku, pa mi mozda kasni i od stresa. Dakle, beta je definitivno negativna? Vadena je tjedan dana prije nego sto je mjesecnica doci. Znam da je pitanje retardirano i da zvucim kao klinka od 13, ali kao sto rekoh, imam iracionalne strahove. "

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji niti teoretska šansa za trudnoću.

klementina

Poštovani, menstruacija mi kasni 2 dana,jucer mi se pojavla bubuljica koju dobim uvijek prije menstruacija,grudi su mi natecene,osjecam se napuhnuto. Danas mi se pojavio crvenkasti iscjedak kao da cu dobiti. Moram li se zabrinuti zbog neželjene trudnoće? Iako nikad nije ejakulirao u mene?

hvala,lp!

anandi96

Hvala na odgovoru. Znači, normalno je što mjesečnica kasni dva dana? I negativna beta tjedan dana prije očekivane mjesečnice je pouzdan pokazatelj da trudnoće nema?

martina1806

Postovani!
Posljednju menstruaciju sam imala 25.8. Rizican odnos dogodio se 11.09., dva dana poslije ovulacije gdje je decko ejakulirao u mene. Inace imam redovne menstruacije, no sad mi kasni 2 dana. Da li je moguca trudnoca...iako mi kalendarski nisu bili plodni dani?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Klementina, najvjerojatnije se radi o početku menstruacije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana anandi96, negativni beta hcg dva tjedna nakon odnosa sigurno isključuje trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana martina 1806, ako je taj ciklus ovulacija nastupila kasnije postoji mogućnost trudnoće. Uradite test.

Poštovani, molim Vas odgovor. Naime, posljednje menstruacije sam imala 21.5., 17.6, 16.7 i 13.8. Uvijek su mi točne i dođu na vrijeme. Trebala sam dobiti 10.9, nezaštićen odnos sam imala 9.9 sa ejakulacijom, po mojoj računici to je neplodan dan (iako se naravno ne pouzdam u to) ali evo dogodilo se. Imala sam jaku prehladu koja još traje i bila sam pod stresom zbog kašnjenja. Inače mi mjesečnice osciliraju u slučaju jake prehlade pa nisam ni radila test. Unazad par dana imala sam sve simptome pms (bolne grudi, akne, bol u ledjima). Danas sam dobila mjesečnicu, je li ima potrebe da radim test? Hvala Vam unaprijed na odgovoru. Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije ste dobili urednu mjesečnicu koja je dosta kasnila, no obzirom da ste prije dva tjedna imali odnos, savjetujem da za svaki slučaj uradite test na trudnoću.