Mogucnost trudnoce?

Lelam67

Postovani mnogo se izvinjavam. Peting je bijo 14.10.20.
mozda vam je ovako lakse da mi odgovorite.
Hvala puno i veliki pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Lelam67, na način koji ste opisali šanse za trudnoću su samo teorija gotovo ravna nuli. Ako se želite uvjeriti, uradite test.

sky123

Poštovani,

Djevojka ima u zadnjih par mjeseci neredovite menstrualne cikluse, variraju između 28 i 34 dana, 21.9 - 25.9 je bila zadnja menstruacija, 13.10 je bio nezaštićeni odnos na pola minute - bez ejakulacije - nakon kojeg smo stavili prezervativ i nastavili sa spolnim odnosom, ista stvar se ponovila 21.10. kad je trebala dobiti menstruaciju i taj dan je bila u bolovima koje karakterizira kao normalne pred menstruaciju. Osobno mislim da nema razloga za brigu jer nije došlo do ejakulacije u vaginu ni u jednom trenutku ali menstruacija kasni tjedan dana, imamo li razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, nema razloga za brigu. Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a budući da nije došlo do ejakulacije trudnoća je isključena,

Lelam67

Postovani,
imam jos jedno pitanje opsirno.
Ako imam ciklus od 34-35 dana, kada su meni plodni dani bili, ako sam imala zadnju menstruaciju od 02.10. do 06.10. (5dana).
Hvala unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Menstruacija nastupa 14 dana nakon ovulacije. Dakle kod Vas je ovulacija oko 20. dana ciklusa. Tri dana prije i tri dana nakon ovulacije spadaju u plodne dane.

tea_0507

Poštovani, lijepi Vam pozdrav

Situacija mi je slijedeca, naime imam 24 god i suprug i ja pokušavamo imati dijete.

Ciklusi mi traju od 29-33 dana. Od travnja mi je ginekologica prepisala Duphaston i pila sam ga do kolovoza .

Cijelo to vrijeme od travnja radimo na bebi tokom cijelog mjeseca i nikako.
Ovaj mjesec menstruacija je trebala doći 23.10 no nije došla. Kontaktirala sam ginekologicu koja mi je prepisala uputnice za vađenje hormona i nek pricekam da dođe i na tan menstruacije da odem obavit pregled odnosno vađenje hormona
Menstruacije još nema, napravila sam 3 testa do sad koji su negativni.

Ne vjerujem da nisam imala ovulaciju jer negdje od 20.dana mi se pojavio iscjedak onako sluzav i trajao oko tjedan dana.

Grudi su mi napete, dosta sam umorna i iscrpljena bez obzira na količinu sna, te osjecam lagano žarenje u donjem dijelu leđa jos od 20.dana ciklusa neprekidno
Više neznam što da radim, testovi negativni, menstruacije nema .

Ne znam imate li neki savjet?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da su testovi negativni, vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans. Bilo bi dobro uraditi uzv pregled (izmjeriti debljinu endometrija). Menstruacija se može potaknuti Duphastonom. Čak i ukoliko je u pitanju rana trudnoća Duphaston ne može štetiti.

ira26

Pozdrav!
Imam jedno pitanje. Menstruacijski ciklus mi u prosjeku traje 32 dana bio ovakav: 29.12., 10.02., 08.03., 12.04., 11.05., 13.06., 17.07., 13.08., 13.09. Iduća menstruacija mi je trebala stići 14. 10., no nje još uvijek nema. Nakon zadnje menstruacije, javilo mi se krvarenje opet 30.09. (po kalendaru 18. dan i dan ovulacije) koje je trajalo kao i normalna menstruacija, bilo istog intenziteta uz blage grčeve u donjem dijelu trbuha. Test na trudnoću sam napravila pred 2 tjedna u popodnevnim satima i bio je negativan. Znam da se može javiti krvarenje u vrijeme ovulacije, ali svugdje se navodi da ono traje vrlo kratko. Sve i da je to bilo navedeno, iduća je menstruacija opet trebala doći..
Ne znam što bi moglo biti uzrok tome? da li još uvijek postoji mogućnost trudnoće?
Povremeno još uvijek osjećam blage grčeve u donjem dijelu trbuha i donjem dijelu leđa.
Unaprijed hvala!

frankafranka

Pozdrav!
Imam jedno pitanje. Menstruacijski ciklus mi u prosjeku traje 32 dana bio ovakav: 29.12., 10.02., 08.03., 12.04., 11.05., 13.06., 17.07., 13.08., 13.09. Iduća menstruacija mi je trebala stići 14. 10., no nje još uvijek nema. Nakon zadnje menstruacije, javilo mi se krvarenje opet 30.09. (po kalendaru 18. dan i dan ovulacije) koje je trajalo kao i normalna menstruacija, bilo istog intenziteta uz blage grčeve u donjem dijelu trbuha. Test na trudnoću sam napravila pred 2 tjedna u popodnevnim satima i bio je negativan. Znam da se može javiti krvarenje u vrijeme ovulacije, ali svugdje se navodi da ono traje vrlo kratko. Sve i da je to bilo navedeno, iduća je menstruacija opet trebala doći..
Ne znam što bi moglo biti uzrok tome? da li još uvijek postoji mogućnost trudnoće?
Povremeno još uvijek osjećam blage grčeve u donjem dijelu trbuha i donjem dijelu leđa.
Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans. Savjetujem da uradite analizu hormona.

ira26

Zaboravila sam napomenuti da sam bila pod velikim stresom u tom razdoblju.. Ako je i riječ o hormonskom disbalans, da li se to može riješiti? Pitam jer bi jednog dana htjela ostati trudna,. Da li je to moguće?

Ivo Balenović, dr. med.

Stres je čest uzrok remećenja ciklusa. Nema razloga da jednoga dana ne bi mogli ostvariti trudnoću.

mua93

Poštovani doktore,

Procitala sam već par odgovora za slične situacije ali ipak će mi biti lakse da dobijem odgovor i lično za svoju. Naime, vjerenik i ja uvijek prakticiramo kondom, medjutim, prošle sedmice nam “nije bio pri ruci” te smo se odlucili zadovoljiti petingom, bez penetracije. Dakle, gola tijela, samo trljanje splovila o vaginu, ejakulacija dalje.
Obzirom da je bio dan ovulacije, da li treba da brinem? Mislila sam da je bez penetracije nemoguće, medjutim - internetske “zanimljivosti” su me poprilično uplasile.
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na taj način ne postoji mogućnost da dođe do trudnoće. Potrebno je da se određene količina sjemena (oko 1 ml) unese u rodnicu.

Ana_mrvica

Poštovani doktore,

Zadnju menstruaciju sam imala od 27.10-31.10
Stim da sam zadnji dan menstruacije kad je skroz malo išlo još, imala nezaštićeni odnos, i također 2 dana poslije sam imala isto nezaštićeni odnos.

Zadnjih dana osjećam blagu mučninu, al' povratit ne mogu. Hranu što sam dosad mogla jesti zadnje vrijeme ne mogu, skroz malo jedem izgubila sam apetit. Glava me par puta zaboljela jako i jedno jutro imala sam jaku vrtoglavicu i mučninu, inače imam nizak tlak. Povremeno osjećam blage grčeve u predjelu malog stomaka i kičme.
Zadnjih dana sam primjetila povećani iscjedak, preključer sam na bijelim pamučnim gaćicama vidjela iscjedak i bio je malo jače žute boje.

Danas kad sam se probudila ujutro na pamučnim gaćicama bilo je smeđkasto onako blijedo smeđa i pravo primjetno. Blagu mučninu osjećam i osjećaj imam kao pred menstruaciju, međutim nije ni blizo menstr.

Čitala sam da ukoliko je došlo do oplodnje, da implatacijsko dolszi od 9 do 12 dana.. meni je danas 10 dana od prvog odnosa i pojavilo mi se tako.

Da li mislite da je implatacijsko i da li je moguća trudnoća?

Lijep pozdrav.

Ana_mrvica

Da nadovežem da se mnogo pospano osjećam samo bi spavala i česće idem na malu nuždu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o implantacijskom krvarenju. Savjetujem da uradite test na trudnoću.

Ana_mrvica

Poštovani, meni menstruacija tek dolazi početkom decembra, ukoliko je implatacijsko, moram sačekati da mi zakasni menstr. Ili mogu odmah uraditi test?? Nisam dobro upućena. Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, oprostite, od silnih podataka koje ste naveli propustio sam ono najvažnije - dakle, ako Vam je zadnja menstruacija bila 27.10. onda je svakako prerano za implantacijsko krvarenje. Vjerojatno se radilo o ovulacijskom krvarenju. A implantacija se dešava (ako dođe do oplodnje) desetak dana nakon ovulacije.