Mogucnost trudnoce?

MOLIMVASPOMOC

Postovani, zadnji ciklus sam bila pod terapijom klomifena na 10dc folikulometrija je pokazala na oba janika po vodeci folikul 23mm i 22mm dobila sam taj dan stopericu i imala odnose tu vecer sutra ujutro i jos dva dana navecer.. Po preporuci ginekologa. Zadnji nekoliko ciklusa dobivam na 24-25dc.. Doktor je rekao da testiram dan prije izostanka i na dan dan kad trebam dobiti. Oba testa su negativna. Simptoma za dobit nemam. Danas sam 25dc... Zanima me postoji li ipak mogućnost trudnoce..? Hvala puno.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test detektira trudnoću tek nakon implantacije zametka. Do implantacije dolazi od 7. do 12. dana nakon odnosa. Ukoliko menstruacija ne nastupi, ponovite test.

sb34

Poštovani,
Možete li mi odgovoriti kolika je mogućnost (otprilike u %) oplodnje i zdrave trudnoće kod žene od 40 god.? Nisam rodila, niti bila trudna (uvijek sam primjenjivala neki oblik zaštite od trudnoće), dakle, nisam nikad ni pokušala ostvariti trudnoću.
Imam miom u srednjem sloju maternice, no ne pravi mi problem, ciklusi su 24-28 dana.
S obzirom na navedeno i Vaše iskustvo u takvim slučajevima, molim odgovor.
Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako imate redovite ovulacije i odnose uvijek postoji mogućnost trudnoće. Ne mogu reći točno u postotku, ali okvirna procjena je 25 do 50%

amelie00

Poštovani,
Imam 22 godine. Ciklusi su mi redoviti, traju 28 dana, a ovulacija, koju prepoznajem po iscjetku i blagom "zuljanju" mi je također redovna i uredna. Inace imam bolne menstruacije te bolovi traju 2 dana. Predzadnja menstruacija (2.4) me iznenadila jer nisam osjetila nikakve bolove nakon sto je prva tableta prestala djelovati. Također, krvarenje je taj prvi dan bilo puno obilnije nego inace, ostale dane normalno.To sam prepisala stresu. Nakon 28 dana, m stigla normalno, bol takodjer primjetno blaza nego inace ali krvarenje normalno. nakon toga usljedila je ovulacija koja se dogodila prije tri dana (13.5), a ja se 15og budim s natecenim grudima i bolovima u maternici kao pred menstruaciju. bolovi su jaki ali javljaju se periodicno. traju tek jedan dan. iscjedak je proziran, odnosno normalan nakon ovulacije. Zanima me, je li moguce da se radi o trudnoci ili pak o nekom zdrastvenom problemu, s obzirom da su zadnje dvije menstruacije bile drugacije od "normalne"? . spolne odnose sam pocela imati tek nakon te prve cudne menge, jer sam prije toga bila u inozemstvu. Ispricavam se na iscrpnoj poruci i hvala na odgovoru!!

zabrinuta_222

Poštovani,
danas sam imala odnos sa partnerom bez zaštite, bez ejakulacije u rodnicu. Brzo nakon toga uslijedio je drugi odnos. Plodni dani su mi (posljednja menstruacija bila je 2.5., ciklusi su dužine oko 31 dan). Mislite li da postoji mogućnost trudnoće i savjetujete li pilulu za dan poslije?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana amelie00, budući da su menstruacije nastupile redovito, trudnoću možete isključiti. Obilnost menstruacija nije uvijek ista, a i bolovi mogu biti različitog intenziteta. Ovulacija također može biti popraćena bolovima.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana zabrinuta222, iako je mogućnost trudnoće mala, savjetujem da za svaki slučaj uzmete tabletu.

Lucija1234567

Postovanje
Zadnja menstruaciju sam imala 23.4. u trajanju od 6 dana. Inace nije bas u dan tocna, prosli ciklus je trajao 27 dana, onaj prije toga 22, pa 25 itd. Po kalendaru i nekom prosjeku trebala je doc jucer, dakle 19.5.
Nezasticen odnos sam imala 11.5. i mislim da su po datumu bili neplodni dani, a i iscjedak je taj dan na gacicama bio kao bijela ne bas vlazna masa, nije suho ali nije bilo ni vodenasto i prozirno kao sto bi trebalo biti oko ovulacije. To mi je jedino cudno jer je zadnjih par dana bio idalje bijel ali prozirniji u odnosu na taj dan. Da se vratim na temu, decko nije svrsio u mene i kaze da je izvukao dovoljno ranije.
Ponovo smo imali odnos jucer, dakle 19.5. i opet ista stvar, izvukao na vrijeme, za iscjedak iskreno nisam sigurna jer ga zadnjih dana nije bas bilo puno ali kao sto sam rekla, iako je bijelkast, djeluje mi cisce i prozirnije nego prije pa ne znam je li moguce da je ovulacija dosla toliko kasnije.
Postoji li mogucnost trudnoce i ako postoji kada se moze napraviti test i preporucate li vadenje krvi ili obicni kucni? Znam da se masovno koristi kucni ali djeluje mi da nije toliko pouzdan.
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenome odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana. Test detektira trudnoću nakon implantacije zametka. Implantacija se događa desetak dana nakon oplodnje. Sigurnije je odrediti beta hcg-a iz krvi, nego kućni test, iako su i kućni testovi vrlo pouzdani..

Djura123

Postovani,brinem za moju devojku jer smo 18.6 imali odnos,to je bilo 10 dana od zavrsetka ovulacije, i nisam usao,niti ejakulirao,samo sam prosao po povrsini par puta oko vagine,da li je moguca trudnoca ako je proslo toliko dana od ovulacije i nisam svrsio.Posto sam procitao na sajtovima da celija umire 12-24 sata posle ovulacije.Inace ciklus kasni 5 dana.Pozdrav.

Jabuka12345

Postovani,

Imao sam spolni odnos bez zastite s djevojkom koja treba dobiti menstruaciju za 10-12 dana. Prilikom odnosa nije doslo do ejakulacije unutra, a ona je popila ellaone tabletu 10 sati nakon toga. Je li postoji sansa za trudnocu?
Jako sam zabrinut, pa Vas molim da mi odgovorite.
Unaprijed hvala!

pomoc12

Postovanje, imao sam peting s curom bez penetracije i ejakuacije, je li moguca trudnica u tom slucaju, oboje smo maloljetni i nevini i brinemo se?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Djura123, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Jabuka12345, ne postoji mogućnost trudnoće.

anna122

Poštovani,

Menstruacija mi je došla na 31.dan ciklusa, a prethodna dva ciklusa na 29. S obzirom da je vruće vani i općenita promjena klime, razumljivo mi je da je odstupanje. Imam spolne odnose bez zaštite s tim da nikada nije situacija da se penis vadi netom prije ejakulacije. Tokom prošlog ciklusa sam otkrila cistu na uretri koja je navodno u rođena, ali do sada je nikad nisam napipala. Koristim menstrualnu čašicu, pa se smatra da je time bila iziritirana. S vremenom se smanjila. Trebam odraditi uzv i urinokulturu. Ne vezano za to, brine me jer mi je 3.dan ciklusa (inače traju max 4-5 dana s tim da zadnje dane ne bude krvarenja uopće) i već su pri kraju. Nije spotting, krvarila sam prvi i drugi dan više, pogotovo pri mokrenju. Grudi me inače prestanu bolit čim dobijem menstruaciju dok su sada i dalje malo povećane. Osjećam lagane grčeve u donjem dijelu trbuha,a menstruacija nije bila bolna kao šta zna biti iako ni inače nisam sklona bolnim menstruacijama. Svakako smatram da se ne radi o laznoj menstruaciji, ali isto me malo brine. Koje je vaše mišljenje? Papa test sam radila nedavno i bio je uredan.

Djura123

Takodje sam zaboravio da dodam da devojka ima i ucestalo mokrenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana anna122, prema navedenom mislim da se radi o pravoj menstruaciji. Ukoliko imate kakve sumnje savjetujem da uradite test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Djura123, to može biti znak upale. Savjetujem da uradi analizu urina.

leptirica94

Poštovani, interesuje me da li je moguća trudnoća? Naime menateuaciju sam imala 9.6.trajala je 6 dana.Nezaštićen odnos sam imala 18.6.gde je partner ejakulirao unutar mene.Popila sam tabletu za dan posle u roku od sat vreme od odnosa. Da li je moguće da sam ipak ostala trudna? LP